Prosinec 2009

Smějící se planetka B612 a Exupéryho Malý princ.

26. prosince 2009 v 22:03 | MgA.Květoslava Šamajová
Kdyby válečný pilot Antoine de Saint Exupéry nenapsal nic jinéhé jenom Malého prince, stejně by ho každý na světe znal. Byl přeložen do 180 jazyků od roku 1943 , kdy vyšel poprvé. Bylo by mu letos právě 66 let. Jeho autor psal Malého prince z vlastních zážitků válečného pilota, který létal nad Afrikou -tou Mahrebskou, ztroskotal v poušti a uměl popsat žízeň tak náruživě ve svém Válečném pilotovi, který vyšel v nákladu 2100 výtisků, že byl osloven pro další titul. Nakladatel mu potom navrhl, aby napsal něco pro děti. Antoine zrodil malého chlapce s vlající šálou, který když položí otázku , tak vyžaduje odpověd a nezapomene na to. Malý princ má svoji planetku B612, kde má svoji růži a 3 sopky. Denně je vymetá, dvě, že chrlí popel a tu jednu vyhaslou pro jistotu, a pak má růži, kterou denně zalévá. Malý princ ji moc nerozumí, chová se jako žena, nakrucuje se, a někdy ho popíchá, má 4 trny. Malý princ neví nic o ochočení. To ho naučí liška, která ho prosí, aby si ji ochočil. Princ neví k čemu je to dobré. Opustil planetku, protože chtěl poznat zemi, svět, lidi, byl zvídavý jako každý malý človíček. Růže byla pořád jiná každý den, hodně vrtošivá. Pric se seznámil na svojí poutí světem s králem, pijákem, bohatcem, domýšlivcem, lakomcem, zeměpiscem, bysnysmenem, a ztoskotaným pilotem, a taky hadem. Všichni s ním vedou divné řeči dospělých, a princ jim klade otázky a vyžaduje na ně odpovědi. Když je uzná za hloupé, jde dál. Jenom lampař se mu zdá užitečný, že dělá užitečnou práci. Setkání s liškou mu otevře oči dospělého poznáním, že ochočení je vlastně zvyk na toho druhého, a poznání, že mu někdo moc chybí. A to moc. Jeho růže , že si ho ochočila, a že po ní mocně touží. Dokonce se nechá po roce putování uštknout hadem, aby svlékl svoji kůži a vrátil se zase zpět na svoji planetku jako hvězda na obloze. Nemá ale již tu zář a dychtivost jako před tím, než poznal svět: bohatství, chamtivost, soustředěnost do sebe sama, touhu po bohatství a chtění po pití , a jiné zlozvyky. S pilotem poznal v poušti velkou žízeň , kterou uhasili, že hledali studni a poznal , co je to uhasit žízeň, která je nekonečná.
Kniha Malý princ vyšla v roce 1943 v originálu LE PETIT PRINCE jako moderní literatura, plná metafor, která si vydobila srdce čtenářů celého světa. Někteří ji pochopí až v dospělosti, je také psaná pro dospělé se srdcem dítěte. Metaforami jsou napsané dialogy lišky a malého prince, o lišce, která chce být ochočena. Až se rozloučí bude plakat a tesknit. Princ to nemůže pochopit, proč chce být ochočena a pak plakat a tesknit. Liška mu odpovídá, aby měla na co vzpomínat. Správě vidíme jenom srdcem. Pak i malý princ pochopil, že si ho růže ochočila a že na ni moc vzpomíná. Zase ji chce denně zalévat, a cítit její vůni, a starat se o ni, odhánět housenky, a přiklápět na ni víčko. Smyslem toho je, mezi světem dětí a dospělých, že když se vzájemně ochočí, že budou potřebovat jeden druhého. Je tam metafora, že lidé se potřebují a nemohou žít sami bez lásky.

Antoine de Saint Exupéry nasedl na svoji poslední cestu dne 10.4.1943 , ze které se už nikdy nevrátil. Jeho malý prnic ale vyšel a těšil se z jeho zrodu.

Rozhlas Praha 2 nám ve třech pokračováních zpříjemnil o páté čtení Eduarda Cupáka , zachované v archívu rozhlasu z roku 1982.
Dnes jsem tedy rozjímala doma a naslouchala. 16 den mě bolí srdce ze šikany soudní, policejní, z nezájmu okolí, mi pomoci, na co sama nestačím. Také dávám mnoho otázek, proč mi to udělali, ukradli byt za bílého dne, lžou do medií, zrovna tady tento rozhlas Praha 2, ale v jiné relaci, kauza pro reportéry, kdy v dubnu již věděli, že budu v červnu trestně obviněna nakonec že mě nebude věřit ani ta policie. No, když to bylo dopředu na mě spuštěno, a ti co to točili již v dubnu a otočili proti mě, a věděli, že budu trestně obviněna, tak musí mít něco s tajnou S t B, která stojí v popřadí zájmu kolem mojí osoby.
Možná, že jednou budu jako ta smějící se planetka B612, ale uštknout hadem se nenechám, až přijde můj čas, tak se shledám se svými nejbližšími. Zatím musím vychovat jednoho kluka, který má sice 23 let, ale stále neví, jak se k tomu životu postvit čelem. A to je každé dítě, které zavřete do dětských domovů, místo, abyste ho nechali v rodině. I zde byla proti nám S t B, Břicháček, znalec, agent který se zavázal u Ostravy . I když žije v Praze, napsal na nás záludný posudek, kdy mě vypodobnil, jako ženu s třemi vagínami a 6 vemeny, a nic mu nevadilo, že tam smíchal manželku, matku a pratetu otce dítěte. Chtěl za to 13.300 Kč ještě s dalšími dvěma znalkyněmi, klimaktérkami, které jsou vybírány na DCERY 5O.LETECH. Ne, nejsou to náhody, jsou na nás stále yvbírání agenti S t B, které nás tady ničí dlouhododobě, pokud možno, celoživotně náš tvůrčí život. Bolí mě srdce po šikaně, která mě provází od června , nyní 16 den. Opravdu již nemohu tu šikanu unést a tak sedím tady v tichosti. Jen Pán ví, co mi naložil na bedra a co musím ještě zkusit. Slíbil mi taky pomocníka, když mě sem nastěhovali, ale žádného nemám. Tak s tím životem zápolím sama, jako ten malý princ , který stále dává otázky, a vyžaduje odpovědi.
Připojím nějaký obrázek z doby vánoc. Uvidím sama , co mi napoví paměť.
samajova@volny.cz

Vánoční strom na Hradě a vánoční strom v Bílém Domě

26. prosince 2009 v 13:16 | MgA.Květoslava Šamajová
I. Vánoční strom na Hradě s kasičkou pro dětské domovy a sociálně chudé děti, které to v životě nedostanou, ani když Klause o to prosí. Děti z dětských domovů vykopnou nahé, starej se nyní sám. Pokud se jich někdo ujme, skončí jako bezdmovec, sám, soudí se nejprve , aby mu dítě daly, pak se soudí , aby mu daly pěstounské dávky, z jednoho platu to neutáhnete, pak mu musíte zajistit vysokou školu.A když to všechno podstoupíte, začíná vám umírat matka. Jste jako Sofiina volba: máte dvě ruce a dvě bezbranné osobnosti. Okolí říká, matka vám umírá, starejte se o toho kluka. Maminka ví v nebí, jak jsem běhala ze školy k ní do nemocnice, jak jsem byla schvácená, klepaly se mě svaly ve tváří, a okolí se mi vysmívalo. Na můj byt bylo dávno políčeno. Ukradnou vám byt, jste taky bezdomovec. Dali mi sice IV.kategorii s plísní, ale je mi 66 let, a 4 zimu začínám zde v těch sračkách žít, a nikdo mě nenarovnal tuto sociální křivdu. Klaus, mě arogantně srazil k zemi. Vyklizeči mého bytu 27.11.2006 měli pokyn od konfidenta S t B LICHTIGA(82 let) , že mě mají vše rozbít, zničit , vykrást, jinak by to s takovou samozřejmostí nedělali. Lichtig je bývalý prokurátor z Generální prokuratuty, taky soudce z lidu 1948, taky člen odvolací trestní komise, a taky konspirativní stykl na svoje kolegy právníky 1954-1975 tzv nepřátele socialismu. Přesto, že toto je za ním, vyhrává u všech soudů, kde je ještě 66 % komunstických soudkyň.
Lipták má negativní lustraci na liptákovské hory pod Liptovským Mikulášem.Zde byli partyzáni,nyní je LIPTÁK.
My co se nestydíme za svoje příjmeni, a hrdě se k němu hlásíme, tak máme ještě nyní trauma za čest a morálku svých otců. Já jsem dcera politického vězně z 50.let souzeného na § 231/48 Sb, založil K -231 v roce 1968. SOUDY MĚ ŠIKANUJÍ : POLICIE MĚ ŠIKANUJE, ÚŘAD VLADY S NAMI DĚLÁ JENOM ORAL HISTORY, ta se má zachytit. Je to jako s těmi pomníky, ty se staví, ale vám za živa berou byty a nemáte právo na vzdělání. Já mám vysokou, abych vás s tím seznámila, a sdělovala pravdu, ale nemám muže, neprovadala jsem se, a tak trávím svátky sama, jenom chodím Prahou a sbííám vám skutky.
Bydlím hůže než bezdomovec, mám na očích rozbitý nábytek po rodičích a celou moji vzdělanost v špíně a prachu plísňového bytu, kde není ani sporák ani kouplena. Vše zničeno, zde pERSONA 14 let podnikal. Můj byt mě ukradly za 3 miliony, soudy, sekretářka KLAUSE a ten mi nedá ze svých kapes 3 miliony , abych si koupila nový byt. Ten mě nechá obvinit , že pomlouvám konfidenta S t B, a řekne zase: "Málo jste se starala."
Člověk umí prosit jednou, ale být sražena do prachu , zanechá ve vás vzpomínku. A nevěříte, pak již takových lidem. nelze psát do nekonečka, co se vám stalo,když z vás mají srandu, a v médiích to překrucují. Stále se píše, o kolik se navýšila spotřeba hajz-papíru,ale již se nic nepíše o tradicích vánoc.II. Vánoční strom v Bílém domě. Fotka je pořízena z internetu. Nen í kvalitní. Jenom pro dokreslení, pro ty, co nemají techniku. Já ji budu splácet dva roky. Všechno se učím. Jsem samouk, jak s tím pracovat. Jsou sice kurzy, ale tam mě učí, jak vymazat kosmonauta , nebo jak vymazat červené oči. To nepotřebuji. Musím znát jak se postavit ke sklu, aby to neflešovalo, a musím znát, jak to držet, aby se mě nechvěla ruka.

samajova@volny.cz

Klausův vánoční stromek na Hradě

26. prosince 2009 v 12:36 | MgA.Květoslava Šamajová
Vyfotila jsem Vám ho, kdo není z Prahy. Praha byla dnes blátivá a větrná. Nejprve jsem šla na Vyšehrad,abych si promluvila s blízkými, literáty, malíři, lidi upřímných srdcí, těmi, co rozdávali smích.
Zašla jsem k Vlastě Burianovi, jsou tam jeho typické ruce, kterými uměl kroutit, pak za Janem Nerudou, Zdeňkou Braunerovu a moji nejoblíbenější Boženou Němcovou. Taky k těm největším klasikům , ač zemřeli mluví, to mají nad svými hrobkami : Myslbek, Hynais, Vrchlický.
Pak jsem zašla na betlémy do kostela M.Sněžné , k tomu se vrátím zítra, a nakonec jsem sedla na TRAM 22 a vyjela na Hrad.
Jako vždy tam byl stromek a pod nám kasičky na dětské domovy.
Co mě utráží je fakt, že naivní lidé, jako jsem byla i já, si myslí, že je to skutečně na dětské domovy. Mýlíte se. Já sama jsem byla šukatérka dětského domova Čeladná 3 roky, pak mě daly nahého chlapce nemocného se se samými čtyřkami.
Když nám brala Klausova sekretářka byt na Praha 11 , ve funkci starostky, nějaká Šorfová, abych nejmenovala, tak mě nakonec Klaus napsal: "Málo jste se starala." 40 soudů za 11 let, by porazilo koně. Klausovo :" málo jste se starala" , mě uvědomilo, že si z nás dělá prdel. Jeho nadace je nevím pro koho. Chtěla jsem peníze na právníky , nebo jejich právníky, aby mě vysekaly z bytového podvodu! A daly nám byt, aby nám dávaly pěstounské dávky. Klaus napsal a jeho melody boys: Ne, pro to, co píšete na internetu."
Mám blog, rodiný samizdat, kde píši to, čemu se říká ORAL HISTORY a pak jako psychložka umění,vystudovaná u Pondělíčka vím, že co dostanu ze sebe, nebudu mít rakovinu duše.
Napsala jsem Klausově nadaci na děti, že blog mám od 8/2008 , byt mě vzaly 11/2006 a POLICIE přijela a odjela, soupis majetku mého nebyl. EXEKUCE: 27.11.2006 byla bez policie, a bez soupisu mého majetku. Nyní se soudím o rozbitý nábytek. Prohrála jsem, pak o 3miliony a něco, abych si koupila ukradený byt, prohrála jsem .Tak co mě tady zbývá, to vězení, že jsem řekla o velké šajbě, co byla na dvě strany, že je konfident S t B.
A protože to byla vaše sekretíářka O.F. tak to policie odložila. Šorfová taky rozdávala policii byty ze státního.
Nábytek, jediný pro prarodičích a moje archívy fotek, umění rozvojových zemí, je neopakovatelné, je rustikální, nikdo z něho nic nemá, ale je zničeno, negativy pokrábány, moje a tátovy rozsudky byly vykradeny a někdo na mě poštval vyklizeče. V privatizaci mě ukradly byt, starostka Šorfová nemusela na mě dávat vyklizečku, když jsem jí zaplatila 50.000 Kč na privatizci, bylo tam zastavní právo obce, na můj byt do 4/2014. Že učitelka neměla usraných 150.000,-Kč hned, ale stačilo počkat do 2014, vystěhovaly mě 2006. Jára byl po operaci paralytický ileus, matka mě umírala 9/2003-4/2004.
Brutalita s jakou bylo na mě zacíleno, nábytek rozbit, výsměch od vyklizečů, já měla žalobu na odstoupení do směny bytu ,nikod na mě nebral ohled, frčelo to jako na objednávku nějakého vládního činitele. Bylo to dovoleno jako politická kauza na objednávku!
Byla jsem učitelka AJ měla k maturitě 120 žáků. Po té brutalitě neučím, a 4 zimu sedím v plísni a zimě,ve vlhku.To už Klaus neví, jeho to nezajímá. Má svoje asi 4 byty, které možná pronajímá a má na výdělek, píše tlusté knihy, za velké honoráře, každý mu to vydá. Já se neprosadím s žádným textem, nikdo mě nikde nebere nic. Píši o umění, kultuře, ale není to na výdelek, ani na přivýdělek, jsou to stovkové honoráře. Nevěřím, že by DCERA 50.LET uspěla u soud, kde je zde 66 % komunistických soudkyň.
Všichni nás likvidují ,že jsme ORAL HISTORY.
POST BELLUM má grant na psaní s DCERAMI .50 .LET , co to sami neumí napsat, a vydává to na net, ale když já sama jsem schopna to publikovat, tak na mě daly žalobu, pro pomluvu. Existuje prokurátor LICHTIG, který má negativní lustraci na liptákovské hory, bylo mu 16 byl partyzán, vozil proviant a dělal pro dvě strany , když ho zatklo gestapo , byl jejich jako Lipták (otec) a tak ho pustili. Když přešel ilegáleně hranice Madarska tak ho pustili. Má mnoho medajlí, HS S t B psala záznam,že si kartičku psal sám - nikdo jeho činnost, že by byl partyzán se zbraní ruce , nedosvědčil.
Dále UV KSČ v roce 195O píše, byl soudcem z lidu 1948 , to se začalo popravovat ,pak byl člen trestní odvolací komise. Prostě šajba.
Další spis S t B hovoří o tom, že byl konspirativní styk na nepřátele socialismu v právnických poradnách , 1954-1975.
Tak za co mě chce POLICIE Praha II zavřít?
Že říkám pravdu na samizdatovém blogu a komu to mám říkat ,mám čekat, až mě zavřou v 66 letech na 5 let a vyjde stařena nebo nevyjde již nikdy z vězení. Ještě mě dejte III.nápravní skupinu, to byl MUKL - muž určený k likvidaci.
Neznám nikoho tak umorného jako POLICII Praha II, která na mě provedla loni a letos 6-7 výslechů, zhroutila jsem se, zhubla 10 kg. Měla jsem výslechy s S t B od svých 9 let.
Všehno se mě vrátilo.
KLAUSI:chci jít do prdele. Mám této zkurvené uvadačskjé republiky po krk. Myslíš si ,že může poctivá žena vydržet výslechy od S t B v 9 letech , pak výslechy od POLICIE, která ji obviní,že o KONFIDENTU S t B říká , že je konfident, tak za to se tady zavírá.
KONFIDENT S t B není trestní čin, ale když to o někom řeknu, tak ho pomlouvám.
Nevím kdo mě čte, ale pod tím vánočním stromkem je kasička jak OLGY HAVLOVÉ, tak LIVIE KLAUSOVÉ, na pěstounské rodiny. NEPOMOHLA nÁM ANI JEDNA Z NICH.
Neznám víc bolestnější případ,žnež je náš.
BARYŠNA Z RUSKKA má práci,spí jako hlídačka exponátů hodina/40 Kč,večer možná prostitutka.
Já jsem magistra umění, a jako hlídačka exponátů jsem práci nenašla. Jako lektorka umění, potřebují středoškolačky.Co tedy mám podle vás dělat.
Chlapec nemůže bydlet v IV.kategoii v plísni, nemám sporák 4 zimu, chci péct cukroví , nemám sporák, a vy se mě s Livií vysmíváte, že vybíráte peníze na dětské domovy a sociálně chudé a já žebrám o byt ,náhradu za ukradený byt.
Intelektuálka, která má na den 10,Kč je 3 roky bez práce.
Já nemám pro Jaroslava na studium vysoké školy, nebydlíme v I.kategoei a nemáme společnou střechu nad hlavou a nemáme pěstounské dávky .A dítě nahé z dětského domova předané 3/2001-11/2004 bez pěstounských dávek je výsměch vaší bývalé sekretářky, která to odmítla dořešit na soudě F.M, za teritorium,kdy jAROSLAV u mě bydlle bez rozsudku a jenom předběžně.
My byly tak sociálně chduí, že mě Čeladná posílala na den 2,50 na den 4 roky.
Oni měly 270.000.-Kč ročně, my měli 270,-Kč měsíčně (Praha 250,-Kč metro, a 2,50 na skořici), lískové na buchty jsem musela dát já sama. Kde bylo oblečení a boty, ze kterých po půl roce stále vyrůstal. Ne. Klausi ,možná jsi dobrý úředník - ale pro mě jsi cynik. Píši na všechny strany že DCERA 50 .let má být obviněna souzena na 5 let a 5 milionu, že píše na internetu .

Možná, že toto obvinění jde od tebe Klausi, nebo Havla. Od normálních lidí to tedy není. Ty se tak akorát zasmějí, ale ta úpornost s jakou jsem byla vyslýchaná a obvinna AD HOC jde od politika.
ZAVŘIT AŽ ZČERNÁ! Zvednutý prst.
Já chci jedno : byt, suchý , teplý, a po krádeži mého bytu za 3 miliony, pro někoho,kdo neplatil daně, a byl podvodný, mám na to zákoné právo.
Srovnejte si lidé tuto jolku, kasičku, a kdybych měla MP3, tak vám nahraju, že Prahou dnes se linula jenom ruština. JSME GUBERNIÍ RUSKA.
LHOTKA je ruská, to proto, že ABS má doklad, že LIPTAKOVA byla předpisářka nájmu na OPBH Praha 4. Nusle, tedy můj rajon, kam mě nastěhovaly, a všechno je tak zrůdně propojené ,že stačí číst arcjcivy,abych byla doma, kdo po mě jede . Nomráně by policie sfoukla ze stolu,že mám sexuální styk s mrtvolami. To, mě může obvinit jenom nějaký senilák, když není doklad, že olizuju mtvoly v marnici. Ale to, jak po mě jedou, jak mě honí, jak mě z toho bolí srdce, a jak mě arogantně vaše nadace odpovědala , že za to, co píši na internetu , tak to mě dává náhled a puzzle, že byste to mohl být vy, ten vztyčený prst. To Obama, má vánoční stromek pro lidi, aby se nasytily záře nádhery, na kterou sami nedosáhnou.
Je to velký rozdíl :OBAMA a VY. Opravdu velký.Obama chce vše pro lidi, a vy vše pro Rusko a pak dlouho nic pro Čechy.

samajova@volny.cz

Nohavica nám zpíval na internetu (25.12.) , tak jsem mu napekla cukroví.

25. prosince 2009 v 21:26 | MgA.Květoslava Šamajová
Kdo je Jarek Nohavica, nemusím Vám představovat. Přesto, jednou co je psáno, je dáno. Proč mu tady neudělat portfolio. Když se do něčeho dám, tak k tomu musím udělat "ambaláž" a pak se vyjádřit, jak to na mě působilo.
JAREK NOHAVICA (7.6.1953) Ostrava jarek@nohavica.cz
www.nohavica.cz
Dnes, to je I.svátek vánoční, nám hrál celý den od 10,00 hodin do 22,00 hodin.
Měl tam video vstup, radio vstup a přehlídku pořadů defilé jeho tvorby.
Pokud máte WINDOWS MEDIA PLAYER můžete si to poslechnout.
Mě to nešlo, jenom v radiu.
Zde se Jarek Nohavica rozezpíval o Vladimíru Vysockij a Bulatu Okudžavy. Co má Nohavica bezesporu jedinečného, je ho přístup a kontakt bez zábran k lidem. V sále, internetu, kazetě, radiu. Posluchač je jeho pohrává si s ním. Vstupuje mu do srdce, možná, že může být i lamač srdcí. Co já vím, nevidělě jsem ho ,jak umí lámat srdce. Ale řekla bych, že se moc nemýlím. Asi to bude umět.

Je niterný a intimní, něžný a sametově drsný a taky otvírač duší. Jeho revolucionáři, vojáci, a ti, co vstupují do vězení, jsou lyričtí , a jsou mu respektem. Umí si sám přebásnit i cizí jazyky, a umí i vysvětlit, a srovnat, původní text a přebásněný do češtiny. Mohl být i učitel. Jeho podání je pro všechny a umí strhnout . Moravany, které jsou jistě ve většině prostí chlapy od piva. Jeho koncerty jsou pro bývalý ruský blok a i pro český předrevoluční blok. Vzpomíná, jak musel měnit Pepíka a Mařenku místo Váni a Ziny, a jak je oblíkal do tepláků a nátáček z papírků, a text byl vždy stejný. Jeho fasáda byla jiná.

Hodnotím jenom slyšeno !

Nohavicu nakliklo dnes 18.820 lidí do televizních zpráv.

Tedy za 9 hodin.

2091 lidí za hodinu.
35 lidí za minutu.

Něco z portfolia o Jarkovi: studoval v Brně, v Ostravě polytechnickou fakultu, 1978-99 žil v Českém Těšíně, nyní v Ostravě.
Začínal se skupinami: Atlantis, Noe, Majestic rock, taky s Českým rozhlasem.
Samizdatoval na Piórka , Folk Carousel, Pocta 83 mu přihrála cenu za Pánové nahoře,
cenzura ho srala, 1988 slaví úspěch za Darmoděj, pro děti zpracoval Tři čuníky,
známé je od A do Z, spolupracoval s Čechomorem, Uhlířem, folk country, a taky si zahrál v Zelenkově filmu Rok ďábla.

Co by mi řekl, mi neřekl, neseděla jsem s ním, aby mě to řekl.

Je to jenom o dnešním dni, který nám Jarek věnoval, těm co buď nemají na jeho koncert, nebo tam nedojedou na vozíku, a nebo stále se soudí o hovno.
Jarek Nohavica nám dnes procítil Vysockého a vstoupil do našich duší, srdcí a do našich pokojů internetem.
Minutou pro 35 lidí , hodinou pro 2091 lidí.
Do deseti večer to již bude jiné číslo.

Já mu napekla vánoční cukroví.

Podívejte se jak jsem se u toho zapotila!
Zdravím Vás po internetu.

MgA.Květoslava Šamajová
samajova@volny.cz


OBAMOVO SRDCE Z KENI.

24. prosince 2009 v 23:45 | MgA.Květoslava Šamajová
Když jsem byla loni v Cambridge, kam jsem si vyjela, jednak v naději, že bych si zlepšila angličtinu a poptala se, jak si najít práci. Pak jsem korzovala po muzeích, máte to v blogu, ale skutek utek: bylo mě za 2 měsíce 65 let a Anglie pracuje do 65 let. Ale doprava byla tam levná LONDYN TO CABRIDGE 5 liber. Metro v Londýně jedna cesta byla 6 liber. Takže Cambridge byla pro mě dostupná. A tam jsem stále chodila do Keňského krámku. Měla jsem tam vyhlídnutou malou lžičku zakončenou jakýmsi tygříkem. Dědeček můj byl legionář Václav Voráč mě vždy vyřezával lžičky v mém dětství a měla jsem je a oblékala jako papenky. Panenky si vzpomínám jsem ani neměla.Jednu a po ní mám ještě šaty, a pak velkého medvěda. Škoda, že se žádná nedochovala. Byla by teď vzácná. Dědeček byl od roku 1917-1920 v Rusku a tam se naučil vyřezávat ze dřeva.
No a pak jsem byla ujetá do srdce, které bylo z nějakého divného kamene, hrozně těžké a bylo zebrovité a zároven to bylo srdce , ale připomínalo to jakousi prdelku. To už v Londáně lítaly noviny, že OBAMA nominuje na presidenta. Být v Praze , tak se nic nedozvím, ale tam bylo vše tak nějak publicisticky napsané srozumitelně, a hodně fotek, že jsem si tehdy řekla.
TEN KLUK TO VYHRAJE. MA NA TO.
No, tak jsem si koupila srdce z Keni.
Připomíná prdelku. Měli 5 kusů a toto čekalo na mě, a mě se líbilo první den. Koupila jsem si ho poslední den za libru, a měli právě to srdce jako prdelku. Vyfotila jsem vám ho. No, a že dnes OBAMA vyhrál tu zdravotní reformu, tak jsem ho zařadila do blogu Štědrého dne.
Přejme mu zaloužilý odpočinek na Haiti.

Baracku a Michelle,
buďte opatrni a nechoďte na slunko, radio říkalo, že jste si nechali dát injekci na chřipku,
jezdila jsem do rozvojových ch zemí (zima u nás mínus dvacet, v Indii plus 30 stupňů) a největší blbost je, si dát protivirovou injekci a jít na slunko.

Nepít studenou vodu, neslunit se, a být pod slunečníkem, a spíše zpola stínu. Pokud se chcete koupat, a slunit, Baracku a Michelle, tak vám vyhopnou se 40 stupňové horečky.
Vaše Šamajová
samajova@volny.cz


Neředínské dožínky 1956

24. prosince 2009 v 23:16 | MgA.Květoslava Šamajová
Tato fotka je vzácná. Jsem na ní vyfocena s bratrem, který je o 7 let mladší. Mě bylo tedy 13 let, Járovi bylo 6 let. Čím je to vzácné, že vyšla kniha od VOTOBIA v roce 2004 nazvaná
Po stopách minulosti olomoucké městké části Neředín.
Našla jsem tam maminku na oněch dožínkách 1956, měla tehdy 34 let. Budoucí švagrovou Vlastu, pak mého stýce Pepu jako neředínského hasiče, a svoji sestřenku Eriku na dožínkách.
Právě celých 5 příbuzných, z nichž mnozí nejsou , zemřeli, jsou v této knize zachyceni.
Když jsem letos byla v archívu bezpečnostních složek a hledala vše k LICHTIGOVi, tak jsem nakonec našla NERETEIN a úplně v šoku jsem zjistila, že je to archiv KGB.
NEŘEDÍN byl pod letištěm a byl okupován KGB v roce 1968, dříve gestapem.
Proto je tak histricky cenný.
Kniha by byla zajímavá taky právě z tohoto pohledu. Kdybych měla svého vydavatele, tak bych věděla, jak se uživit. Nevím jestli jsem poutavá v psaní, jde mě to samo, že píši, o svém mládí, fotky mě vyvolávají asociace, co se tehdy stalo a snažím se, pokud možmo , to říci humorně. Tím, že je to o svátcích, tak si možná trochu truchlím, ale zítra , to už bude jiné.

Dnes mě ještě bolí srdce. Sice mě zlobí od 10.12. kdy mě soudy napraly 20 soudních obálek, do konce roku 2009, a já jsem 5 minut do půlnoci skoro před poštou upadla únavou,šikanou a vším.
Před poštou v Praze, kde se zavírá o půlnoci.Od té doby mě zlobí a bolí srdce. Nevím jestli to byl malý infarkt. Nemám ani na sebe čas.
To co se stalo mě, by zlomilo silnějšího chlapa, a já mám malý vzrůst, a až tak mnoho nevážím.

Jára se mi neozval. Vychováváte kluka 11 let a pak se neozve. Nevím, co s ním je.
Ale ta fotka ,kde jsem s jeho dědečkem, když měl 6 let a já měla 13 , je právě z Neředínských dožínek.
1956
Táta si odpykával 4 roky vězení: Jáchymov, Leopoldov, Valdice.
Všechno byly III.nápravné skupiny.
To, že mě nastěhovaly soudkyně do vlhka, plísně, mokra, je proto, že u pražských soudů je
66 % komunistek, zarytých a přesvědčených, to znamená, že vystudovaly dělnické právo
za 2 roky. Dostávám jenom tyto.
Jsou u zlé a

KLIMAKTERIÁLNĚ

nemilosrdné.


Teto, vemi si mě, nikdo mě nemá rád!

24. prosince 2009 v 22:30 | MgA.Květoslava Šamajová
ROk 1998! Z ČST jsem vypadla 15.10.1992. Měla jsem strašnou kalvarii. Samet , revoluce, naděje, že mám vysokou a nemusím se bát , že ztratím práci, elánu plno do práce. Nevěřte, nebyla to pravda. Byla jsem jedna z prvních , co musela vypadnout. Byla lustrace a do toho se vešlo všechno. Lustrace měla být za 2 měsíce, mě to poslali za 6 měsíců, stála jsem před komisí Baštovou, kde byl někdo z vojska, ministerstva vnitra, historici, atd. Vím, že strazili podpadky, že mě S t B nedostala. Ale to bylo všechno. Někdo to zařídil, abych nepřešla z ČST do ČT.T o zatím nevím jistě , zde na internet na štedrý den nechci jmenovat, myslím si, kdo to byl, ale počkám si, až to otevřu. Někdo, kdo hodně stál o to, abych vypadla.
Z dětství vím , co je hlad . Ale že budu mít ještě větší v demokracii a navíc bez lásky. V dětství byla babička, a pekla mi buchty , sama jedla málo, abych se najedla já sama. Však vidíte, jaké jsem měla tváře jako měsíc v úplńku. Byla jsem její Květulenka. Já ji měla nej.. pečovala jsem o ni od mých 18 let, byla jsem dělnice po maturitě, nikam jsem jinam nesměla. Ale o babičku jsem se starala poctivě, byly to nádherné roky. Vím, že mě lámali kluci i mírně odrostlí kluci, kultutrégři, abych přišla na rande, říkala jsem , musím se starat o babičku, no, přece se o ni nestaráte ve dne v noci, říkali, no to ne, ale musím být s ní stále, mám ji ráda říkala jsem. Pak , jsem ty ctitele potkala již jako studentka fAMU, a oni byli zavěšeni do věhlasných moderátorek z televize, ale kromě pozdravů, jsem na to zapomněla. Všude jsem pak každého potkávala. Stále jsem četla, kam jsem přišla, byly to mraky knih co jsem je přelouskala. Ale měla jsem 13 podnájmů a v Praze všude mě někdo něco ukradl. Vždy to bylo nahonem a plno strachů, kam zase zítra složím hlavu. Ale byli kamarádi, kteří mě na několik aut přestěhovali. Dříve jsme se jako kamarádi měli více rádi a pomáhali si za totality, byli jsme ne sebe hodnější.
Jára mi plakal, že byl rozdaný k cizím do výchovy, a maminka mi říkala , ten chlapec se tam nemá dobře, podivně píše, jeď za ním , zjisti to!
A pak jsme spolu napsali dopis, na soud dne 28.8.1998 , že si ho vezmu do pěstounské péče. Že to bude 40 soudů za 11 let, mě ani ve snu nenapadlo.
Tehdy jsem potřebovala chlapa jako sůl, bylo by pěstounství rychlejší. Ale kdo by si mě vzal s 11,5 letým klukem. Byla jsem tedy pro něho polorodina.

Na fotce jsem s mým polobratram, JAROSLAVEM: 28.2.1950 NAROZENÝM.
BYL HORNÍK, ZASYPANÝ, a pak ho vyhodili z Paskova. Soudil se, pomáhala jsem mu 5 let, a pak jeho vnuk, měl jít do dětského domova. Můj bratr je bezdomovec, bylo to na nás na všechny dávno nachystaný, teď to vidím jasně, jako PUZZLE.
Vždy,když uhoří bezdomovec v nějakém domě, tak se strachuji,zdali to není bratr na Moravě.
Vždy, kdy jela sanitka, a maminka na tom byla špatně, tak jsem trnula, a volala do domova důchodců, pak jsem byla jistější ,že bude u mě, pak nám byt vzali a kolotoč byl nastejno.
S t B v našem případě nespala, stále jsme něčím překáželi a již tím, že jsme...
Nenapadlo mě v demokracii, že ten kdo spolupracoval s S t B to měl jednoduché za totality a ještě více za demokracie.
Že bylo do denuncianství zavlečeno tolik lidí, že bylo lepší být v houfu než bílou vránou.

Paradoxně ode mě odešli ty, co měli být hrdí, že mě S t B nedostala.
Bylo to naopak, odvrátili se ode mě mnozí...

Na fotce jsem s polobratrem, stejná matka, jiný otec, což je dědeček, Járy, který mě žádal za pěstounku.

Pak je Jára, v Čeladné 2000, a Jára 1998, kdy mě prosí ,abych si ho vzala.
Tak hezkého kluka, jsem tam nemohla nechat.

Bojovali jsme statečně oba dva.

Spojují nás boje o to, abychom byli spolu, boje o to, aby nám nevzali byt, vzali nám ho, a návraty, rozchody, znovu setkání a znovu se dávání dohromady. Bolesti života.
Nosil mě kytky, a prosil tím za odpuštění ,neuměl říkat, odpusť.
samajova@volny.cz

Když mě biřmovali, pak jsme šly s mámou se vyfotit!

24. prosince 2009 v 21:50 | MgA.Květoslava Šamajová
Jsem z husitské sboru vychovaná. Pan farář KONVALINKA nám doprovázel u všeho celou rodinu. Husitský sbor je čistý kostel, svojí prostotou, ale má vřelé srdce s panem farářem Konvalinkou. Letos jsme zavzpomínali společně na moji maminku, měla 5.výročí od smrti a leží v pokoji na hřbitůvku v Olomouci. První tři roky jsem v noci vyla jako pes...její úzkost přešla na mě.Měla těžké proleženiny, které mě neukázali, a až bylo pozdě tak na urologii mě řekli, počítejte každou chvíli...prožívala jsem šoky. KRČ, je odporná smrdutá díra, kde na interně každého pohříbí. Jsou sprostí a berou si úplatky, mámu mě tam zanedbali a pak po mě chtěli 30.000,-Kč. Pro někoho je to kapesné, ale učitelský plat 8.500 Kč, a pro dva, byl neřešitelný. Trpěli jsme celý život za svoji chudobu.
Umírala v bolestech, že byla chudá a já byla bezmocná. Kolik mých bývalých kolegů z televize , mělo možná jako měsíční plat těch usraných 30.000,-Kč, ale já je neměla. Také nebylo nikoho, kdo by mě půjčil na maminčino zdraví. Respektive, neměla jsem takové přátele, abych se vůbec odvážila a nebyla s opovržením smetena se schodů.
Nevím čím je tato fotka pro mě tak důležitá, mám zde tváře jako mandle, jako měsíc v úplňku, jak by řekla indická báseň, a ani nevím, jakk to maminka dělala, když skoro neměla žádné peníze. Teď je taky nemám. Ani na nic nemám, ale i v té chudobě měla mamnika na to, aby mě strojila.
Čest její památce.
Já někdy neměla pro ni ani na jogurt.
samajova@volny.cz

Miss chudoby - taneční v taftu !

24. prosince 2009 v 21:20 | MgA.Květoslava Šamajová
Jsem v druhé řadě , první zleva. Na hlavě štras, to se tehdy nenosilo.
Chtěla jsem být návrhářka, pořád jsem něco malovala, stříhala, šila. Celý život jsem nosila šaty podle vlastních návrhů, pak jsem je všechny rozdala, mám pár na památku . Nikdy nebudu moci uspořádat prodej mých klasik , a pak, nejsem celebrita. Ale modely jsem měla ex kvisit, byly nej...můžu to posoudit s odstupem doby.
Máma nechtěla, abych bya švadlena. Ještě jsem se neuměla prosadit.
Vedle v Prostějově, by to bývalo bylo šlo. Stačilo sednout na vlak z Olomouce a jet tam.
Všechny se o mě bály, kdyby řekly, že se bojí S t B, tak bych to pochopila, ale ony stále říkaly,víš, bojíme se o tebe.
A já věděla hovno, o co se stále bojí.
samajova@volny.cz

Vychovaly mě 4 ženy!

24. prosince 2009 v 20:59 | MgA.Květoslava Šamajová
Já jsem měla ve výchově, stařenku, babičku, mámu a o víkendu tetu. Táta byl ve VALDICÍCH,
a abych nebřečela, naučila jsem se říkat koniny.
Víš, proč se říká valtickému vínu : "ANO"?
Že, žádná žena, neřekne: " NE" !

Dědečka legionáře, od Zborova, Václav, jsem si užila do 13 let. Mám někde fotku, jak mu hážu hlínu do hrobky. Časem najdu.I dědečka,byl to krásně řezaný muž. Nosil krátký sestřih a šarmantní knírek. Prostě k zulíbání ještě dnes.

Dědeček mě miloval, vyřezával vařeky -panenky pro mě, a vzpomínal na Rusko, Sibiř, legionáře, omrlzliny, a pláně Sibiřské. Jsem narozená 1943, tedy umřel 1956.
To byl otec 4 roky zavřený.

Máma toho měla plno. Dědeček jako legionář neměl skoro žádný výdělek, babička byla doma, a máma to musela utáhnout.Jak se dalo :
byla telefonistka, radistka u hasičů, a pak švadlena další 2 dny. Kdy spala nevím.
Stařenka chodila na pole, okopávat řepu, a babička mě vychovávala. Kdyby nebyly, tak mě daly na převýchovu do dětských komunistických domovů. KDO?
Státní tajná policie. KS- S t B BRNO.
Mám 4 listy, že mě kontaktovala ochrana státu demokratického zřízení v roce 1952, to mě bylo 9 let, výslechy na soudě v Olomouci, a moje hubené tělo, jak k tam kráčí.
Již nikdy mě nebudou týrat , jsem si vždy říkala. Nevdám se a budu se stále učit. Abych jim ti uměla ukázat. Mívala jsem zaťaté pěsti.
Chodívala jsem plakat na hřbitov, který mě byl více domovem, než můj domov.
Když jsem měla sraz DCER 50.LET v Olomouci letos v listopadu, tak jenom jít kolem soudů, těch dvou lvů, a čtyrech schodů , bylo velké trauma. 4 x za 2 dny. Všechno se ve mě otevřelo. Pak jsem napsla článek na INTERNET:
" I já bych mohla být MILADA HORAKOVA, a nechci , aby se mě stalo to co jí, řekla 15-letá holčička z Olomouce."
Nějaké S V I N Ě mě to smazala dříve než se to usadilo, stejně jako článek s Standou PENCEM,
takové vzpomínky ze sebe vydáte jednou, jsou neopakovatelné a měla jsem na sebe nalepenou štěnice, co mě stále sleduje a maže moji práci.
ORAL HISTORY.
Jsem schopna to vypsat ze sebe a zbavovat se svých strachů. Seru na to, že LICHTIG mě zažaloval o pomluvu. Seru na to, zbavování se strachu a předávání svědectví je pro mě důležitější.
Můj blog je pro veřejnost, kdo to čte, tak to má číst ten den, co mě naklikne.
Třeba je to právě ten den pro něho určeno, a má to číst.
1.žena byla stařenka. MARIE ŽIVNÁ.
2.žena byla teta Kateřina Plevová.
3.žena Květoslava Voráčová máma ,když jí bylo 15 let
4.žena babička Marie Voráčová

Všechny jsem měla stejně ráda, u všech jsem byla v šoku, když mě odešly, všechny jsem stejně dlouho a hořce oplakala.
Pro babičku jsem byla :"Květulenka"
Pro mámu "Květka"
Pro tetu jsem byla možná "Květa", spolužačky mě říkaly" Kytko".

Ukáži Vám sebe , jak jsem vypadala v tanečních. Měla jsem nejprostší šaty, jen tak z taftu. Ale napadlo mě jako 17-letou si dát do hlavy štras. Byl tehdy levný. No, a teď to mají na hlavě MISS-ky.
Nestačila jsem v tanečních ani zaregistrovat ,že se mě hrnuly nabídky na rande, ani jsem toho strojvůcce neviděla, netančila s ním, a zval mě přes kamaráda na rande. Pak ten kamarád emigroval. Já jsem na randění nebyla...Vím, že jsem byla samá kniha,a četla jsem pod lucernou. Šetřilo se světlem, rozsvěcovala se petrolejka.

Možná ,ještě fotka, jak jsme s gumových panáčkem, kolik mě mohlo být,fotograf mě strčil do ruky,gumového panáčka,pořád se mu nelíbilo,jak nevím kam s rukama.
6 let ?

Na fotce Miss chudoby, uvidíte :
já jsem první zleva, Broňa, pak další řada Jana Šimečková, Majka-kámošky.
Dívka s květem, je jedničkářka ŠÍŠOVÁ, krasobruslařka.


Sté výročí narození mého otce Miroslava Šamaje

24. prosince 2009 v 19:49 | MgA.Květoslava Šamajová
Břeclav: 8.7.1909
Břeclav : 1975


V úctě k mým rodičům:uměly projevit lásku + trpěly za pravdu.

24. prosince 2009 v 19:30 | MgA.Květoslava Šamajová
ROK 2009:
obviněna z trestného činu pomluvy ve dvou bodech:
že říkam o Liptákovi, že byl konfident S t B
že to publikuji na internetu
5 let + 5 milionu pokuty
To stejné hovado mě vzalo byt 3 + KK ,67 metrů čtverečných, hodnota : 3 miliony.

MIROSLAV ŠAMAJ ( nar. 8.7.1909, zemřel 1975)
politický vězen odsouzen na § 231/48 Sb.
založil K - 231 ve Znojmě, 1968
22 let nepodmíněně, III.nápravná skupina, MUKL-muž určený na likvidaci, LEOPOLDOV, JACHYMOV, VALDICE.

Když ho propuštěli, na amnestii 5/ 1990, říkali, nevíme za to ten vězeń tady sedí.
Byl sportovec, nekouřil, nepil, učil olympioniky-veslaře.


I.fotka je z doby mého dětství , když jsem byla malinká a držel mě v náručí
II.fotka je z doby jeho návratu z politického vězení, uranových lágrů, kde uran dobýval pro Sovětský svaz; sedíme proti sobě, já jako vždy foťák u sebe, svědectví času, pohled do tváře muže, který prošel peklem komunistických lágrů, a na jehož příspěvek k důchodu nemá dcera nárok, že nebyla jeho manželkou. Přitom ji zkurvení komunisti neposílali z lágru výživné v letech 9-19.
Tuto hovězinu vymyslel v roce 2001 : HAVEL, KLAUS, ZEMAN.

Má to důsledky dodnes, po sametu, a ještě dnes , 20.výročí revoluce, jsme chudí, že nám důchod stačí jenom po zaplacení složenek na jídlo na 14 dní, pak již není za co ....Práci sháním od svých 49 let, kdy mě nakopla ČESKOSLOVENSKÁ TELEVIZE do PRD.... aby se zjistilo, že byly oficiální seznamy, kdo smí přejít a kdo nesmí přejít do ČT. Soudím se 17 let o odtajnění spisu 626 na Indickou ambasádu, nepodepsala jsem s kontrarozvědkou šukání o denuncianství, soudním se 9 let o usraných 300.000 Kč s Ministersvem vnitra, že jsem byla morálně čestný člověk.

Jako oběť si musím kupovat lejstra z ABS, který mě nedal práci, ČT mě nedala práci, BIS mě nedala práci, Ústav pro studium totality režimu mě nedal práci.

Podala jsem politický azyl pro perzekuci.
REVOLUCE s komunistickýcm ocasem mě vzala byt, práci, zdraví, a nechává mě za, že jsem nebyla denunciant v plísni, zimě, vlhku o hladu.

Táto, jsem ti asi moc podobná.
samajova@volny.cz

24.12.2009 moje vánoce s maminkou

24. prosince 2009 v 18:44 | MgA.Květoslava Šamajová
Moje drahá maminko!
Letos je to 5.let, co jsi mi odešla. Říkala jsi mi . "Budu ti chybět." A chybíš mi moc.
Umřela jsi mi: 28.4.2004.
Ani nevíš, že mě daly rozsudek 14.4.2004, vyklidit byt. Již jsem nemala sílu, ti to říkat, že jsme s Járou bezdomovci, strachovala jsem se, kam tě dám, a nakonec si tě vzal Pán k sobě. Snad tam máš světlo, které ti přijalo do svojí náruče.

Já tady zatím vedu boj s mafií, která mě vzala byt. Ne,nebyla to mafie, byl to klan:
NAVATYP+TOMMI
Městská část Praha 4-Nusle + Městká část Praha 11-Jižní Město

Kam se podíváš korupce. Neumím v tom chodit maminko, a nikdo z naší rodiny, proto jsme to prohrávaly v životě.
Ale daly jsi mi lásku, a byla jsem schopna si vzít Járu, k sobě, když ho nikdo neměl rád. Promiň mi, jestli jsem to všechno nestačila, starat se o tebe, o dítě, vyučovat 120 dětí z angličtiny, a že jsem si nechala ukrást byt.

Nevěděla jsem, že ma mě za zády číhal podvod, korupce a že jsou schopni vzít umírající i postel, a všem střechu nad hlavou! Járu maminko odoperovali 17.4.2006, a mě vyklidili 27.11.2006 do vlhké kobky, kde je plíseň, kde sedím dodnes, a nikdo mě nedal náhradní přiměřený byt . Ten má již hodnotu 3 miliony, kdyby byl jenom panel, tak ho nikdo nechtěl, ale byl to zprivatizovaný panel, museli ho ukrást.
Najali na mě konfidenta LICHTIGA, soudce z lidu 1948-1950, člena odvolací terstní komise, referenta ÚV KSČ 1950!Prokurátora let padesátých. Ten znal, že mě odsoudili otce dne 22.10.1952 a dal na mě žalobu vyklidit byt dne 22.10.2003.
Stát -to vepřové prase- mu dalo utajenou nájemní smlouvu na můj byt dne 18.8.2003 a tuto jsem odhalila letos v dubnu 2009.
Za tuto korupci není nikdo odpovědný, maminko.
Nevím jak a kde dožiju svůj život, nikdo mě zatím nepomohl, maminko.
Tvoje dcera.
Květa-Flora-Katty-Marie

Koho máme rádi/y , kupujeme mu MED !

24. prosince 2009 v 0:16 | MgA.Květoslava Šamajová

A kdyby neměli nic, zbyla jim láska ...

24. prosince 2009 v 0:12 | MgA.Květoslava Šamajová

Nakonec jim zbyl jenom starý zásuvník.

24. prosince 2009 v 0:08 | MgA.Květoslava Šamajová

Měli i něco do kredence !

24. prosince 2009 v 0:05 | MgA.Květoslava Šamajová

A pak se potkali ....

23. prosince 2009 v 23:57 | MgA.Květoslava Šamajová

Než toto všechno nastřádala !

23. prosince 2009 v 23:53 | MgA.Květoslava Šamajová