Říjen 2009

Proč hledáme v muzeích moudrost našich babiček... a proč lijeme mléko do polí ?

31. října 2009 v 12:38 | MgA.Květoslava Šamajová
Zlínští vylili do brázd 16 tisíc litrů mléka jako protest proti dlouhodobě nízké výkupní ceně, plzenáci vylili do polí 25000 litrů mléka, jeden zdroj je z deníku Metra , jiný je z televizních zpráv na 24 hod. Co z toho si máme vzít my , starší generace, jak nás učily babičky zacházet jako děti s tím nejcenějším co bylo : mléko a máslo.

Podívejme se do archívu muzeí , co se tam o těchto věcech píše.

Mléko bylo vždy ve velké vážnosti a šetrně se s ním zacházelo. Mléko mělo od nepaměti velký význam v lidové stravě. Věřilo se, že nejzdravější je mléko čerstvé nadojené, ještě teplé. To se však nedá dlouho uchovat a tak naši předkové hojně pili dobře stravitelné kyselé mléko, posmáslí, nápoje z kvašeného mléka a syrovátka.
Mléko se používalo v lidové kuchyni k vaření nejrůznějších pokrmů , především sytých a výživných kaší a polévek.
Z mléka se připravovaly zavářky a v chudých domácnostech nahrazovaly omastek.


Máslo bylo na rozdíl od mléka v lidové stravě vzácné. Používalo se při vaření hlavně na pomaštění bezmasých jídel. Mazání na chleba bylo přepychem . Většina másla se nosila na trh do prodeje, proto hospodyně věnovaly jeho přípravě velkou péči.
K ručnímu stloukání másla v máselnicích se nejlépe hodila kyselá metana. Hotové, ještě několikrát ve vodě vytlučené máslo se pak tvarovalo ve zvláštních dřevěných formách. Dříve se čerstvé máslo (putra) konsumovala jen ojediněle , přepouštělo nebo prosolilo, aby co nejdéle vydrželo.

Pokud hospodyně byla šetrná a muž z ní měl jenom užitek a souhru, tak při prvním roku manželství ji dal bavlněný kapesníček. Po pěti letém nanželství se manželé vzájemně obdarovali dárkem ze dřeva. Jak jistě víte, ty co vydrželi spolu 25 let, a byli stříbrní, tak si předali dárky ze stříbra. Perlový šperk byl vyznamenáním po 30 letech manželství a korálový završil jejich 35 letý harmonický vztah.

A jak to předurčily naše babičky:
- při velkém věnu, poslouchá muž ženu,
- žena bohatá hrdá a v řečech k muži tvrdá,
- lépe s chudou chléb jísti, nežli s bohatou se hrýsti,
- kdo se pro peníze žení, prodá svou svobodu,
- kdo se ženil pro krásu, má v noci hody, a ve dne hlady,
- co mi po ženění, když není krmení,
- ženu si vem stejné váhy, chceš li ujít věcné vády,
- a poslední: k manželství nemají být oba hezcí a oba chytří, ale jeden takový a druhý makový, aby si nemohli nic vyčítat - pak se vydaří ženitba i děti.

To jsme daleko zašli od Evropské unie a jejich požadavcích na nás členech EU, svoje zázemí si vytváříme doma, předším my sami, podle svého naturelu.
Zkusme si dosadit moudrost našich babiček, jestli jste se jejich radami řídili, a jste štastni ve svém výběru partnerství a jestli se ty mudra babiček dají dosadit na naši dobu.
Nebo snad chce vaše manželka po vás po ročním manželství auto?
Co bude chtít za 5 leté manželství, 25 leté, 35 leté.

Vždyť i svazek s Evropskou unií, je manželství. Mě proprcával ˇÚstavní soud 11 let, a nikdy jsem nevyhrála , jako sociálně chudá, I KDYŽ EU se hypoteticky staví pro sociálně chudé, tak RYCHETSKÝ A SPOL. dělají v manželství vše proti nám normálním lidem.

Koho si tedy vzít, oni jsou tlustí, já tenká, takže manželství je dle babiček, v nesouladu, oni jsou v noci sytí, já hladová, taky jsem s nimi v nesouladu, jsem chytrá, ale oni jsou možná přechytralí, ve svůj prospěch - takže se vadíme spolu... atd.

Do Štrasburku nesmím, když nejsem hotova na domácí půdě: tak jaképak manželství, když jsem svazována a blokována ve svých názorech pravdy. A co je pravda v CR . Vlajkonoši s vlajkou PRAVDY.

Tak jsem se sama zařadila svým výběrem, že jsem se přeurčila, že místo profesní kariéry jsem se věnovala jednomu dítěti z dětského domova a ztratila i svůj vlastní byt, a taky jsem dosloužila svojí matce a viděla ji v bolestech umírat. Zapomněla na ni EU, ne , nedaly ji péče na interně v nemocnici Krč, a v doměvě Háje, Praha 11, ji dokonce vzaly její pokojíček č.16

Mě taky ubývají síly, abych je rozplizávala na 6 soudních obálek s zeleným pruhem , každý týden, co je reakce za můj jediný ukradený byt, a náprava není žádná. Já mám manželství leté se soudy o náhradní byt za můj jediný zcizený byt, aby moje pěstounské dítě bylo odškodněno za zcizený jeho vlastní majetek, z pasťáku, kam ho daly jako dítě horníka bez práce, s expositurou 15 let. Byl již nezajímavý. To je boj již 11 letý, a za to, že jsem nešukala s 8 mima estebákama, daly mě odposlechy do bývalého bytu, tzv zv.přestavba, tak nakonec mě je u prdele, že jsem ztratila byt, kde jsem měla odposlechy S t B a přestaly mě volat ti, co to o mě věděli/y, a já až ze spisů, když jsem si to mohla přečíst.
Nejde tedy o manželství po roce za bavlněný kapesníček, po pěti letech za špalek dřeva, po 25 letech za perlu, a po 30 letech za korál.
Jde o to, že někoho tady v republice proprcávají trvale,aby se vyčerpával odstranováním vzájemných sporů a vrchnost měla navrch a byla kryta ,že si nahamounila miliony,miliardy, biliardy.
Přes svoji hmotu si ani nevšimli,že většina národa si dává ty kapsníčky, dřevíčka, a pokud si koupí perlu, tak je ještě falešná, protože i v tom jsou podvrhy. Pokud bychom si ji koupili v Japonsku, tak bude pravá, ale zase cesta tam je drahá a osud přeje jenom připraveným.

Pravda je ta, že se již lidé nescházejí, nevěnují si vzájemně ani pohlednice k vánocům, natož tak si zavolají teplé lidské slovo, které pohladí a povzbudí více , než falešné naděje, kterým v této zemi již nikdo nevěří.

Jméno : KLAUS, je nyní tedy známé v celém světe, ale my z toho nemáme nic, nejsme ani syti, a arogantnost kauz, nám taky nevyřeší ani u Ústavního soudu, který je proklausovský, ani ve Štrasburku, kteří vybírají zástupné kauzy z velkých stohů případů, které tam poškození posílají.
Je to tedy o tom, že se někdo zřelí nad vámi a řekne vám, nemáte byt, tak já mám tři, ty nepotřebuji, stačí mi jeden, pomohu vám, ale to by musel být anděl spásy a ten tady není.

Takže já pochopila, že tato země není pro mě, a pro její arogantnost, již tady nemůžu žít. Nemám ani kam , bych svoje články posílala, nikdo z redakcí je nechce.

Pokud jsem někoho potěšila radami našich babiček, tak jsem ráda. Ani nevím pro koho ty glossy píši, hlavně pro Járu, až tady nebudu, a nemám na to, abych to vydala jako brožovaný výtisk : reportáže, které nevyšly.


samajova@volny.cz
MgA.Květoslava Šamajová

Kavalírové smrdí 75.000,-Kč od komunistů a mě smrdí 200.000,-Kč od starosty Horálka z Nuslí.

26. října 2009 v 14:21 | MgA.Květoslava Šamajová
Kavalírová plače, Horálek ji spravedlivě přicmrndává, komunisté se ohajují a Paroubek má kámoše, co přihodí na stůl 600.000.-Kč. Jako, když logopedové vyzývají rodiče, dejte na děti, kteří špatně vyslovují D-T, B-D, atd. Ale ne, bohatí manažéři to dají na stadion, tak je u těch trenclí to lépe vidět, r e k l a m a. No a Paroubek má svoje jméno na pomníku MILADY HORÁKOVÉ.NE,DCERY 50.LET, abychjom podpořily DCERU MILADY HORÁKOVÉ, ale PAROUBEK,HORÁLEK a spol. Já si musím zjistit její adresu do USA a napsat jí asi toto:

DCERO 50.LET, AHOJ!
Já jsem taky dcera 50.LET, a řeknu ti jedno, kdybych to byla bývala věděla, a svoji moravskou mamičku tak nemilovala, tak bych byla bývala sebrala svých 5 švestek a odešla do USA taky. Je sice na můj tradiční vkus moc moderní, ale je tam s t á l e svoboda. Lidé se sdružují, když někomu něco je, a ještě mají s d í l e n í.
Sdílení je, když si otevřeně s d í l e j í svoje názory a nikdo je za to nezavře na 5 let, jako v Saudské Arabii, že mluvili o sexu, a nedají děvčeti 60 ran holí, že to zveřejnila na INTERNETU. Tam ale na INTERNETU píše kDE KDO : tam píše Kavalírová, Paroubek, Horálek, všichni politici mají svoje blogy, KLAUS několik, internetové stránky, na lobbing atd. Ale u nás v České republice, že jsem ukázala PRSTEM na konfidenta S t B Liptáka, který vzal mojí rodině byt,střechu nad hlavou, vzal byt dceři 50.let. za to u nás zavíráme. POZOR: potřebuje 5 let, aby prodal můj byt. Je tam zástavní právo do roku 2014. No a : 2014 -2009 je přece 5 .

BIBLE říká odpouštět. Komunisté pracně mezi sebou sebrali 75.000 ,- Kč a tím chtěli říci, stydíme se za to, co jsme dělali, nebo jak jsme se nechali zmanipulovat.

Kavalírová ví, že mám smrtelně ohrožené dítě paralytickým ileusem, je nasraná do všech správních řad, ale š k o d í nám. Napsala za KPV ve prospěch toho Liptáka,82 let, starou prokurátorskou strukturu, udavačskou, odhaleného konfidenta S t B,syna velitele Hlinkovské gardy , zabíral majetek v ILAVĚ( 1940) sloužil nacistům - tak tomu dala certifikát důvěry, že nemá doklady, tady na KPV, že by byl konfident S t B. Kavalírová je vedoucí RADY v Ústavu paměti národa a ta funkce má váhu. Udělala to vědomě proti mě nebo nevědomě. Je to klíčový důkaz , že mě obvinila POLICIE Prahy 2 AD HOC bez sepsání protokolu, že jsem Liptáka pomluvila. AD HOC.

Když porovnáte smrad peněz 75.000 ,-Kč od komunistů a smrad peněz 200.000,-Kč od Horálka, které peníze smrdí více?

Má již sklerózu nebo to udělala vědomě, Liták si to vzal jako klíčový důkaz proti mě, a Policajti 2 mě obvinili na základě jejího důkazu se sazbou na 5 let.

Já nevím, jsme v SAUDSKÉ ARABIE?

Ono to tak vypadá, ale nyní je všem jasno, že tady máme mafii, která píše zkurvené posudky na objednávku, např.ekologické, a to, co by bylo za 50 milionů je za 115 milonů odhalil BURSIK atd.


Ale kdyby řekla, ta Kavlírová, tato holka je naše, její otec založil K-231 ve ZNOJMĚ, má chlapce smrtelně ohroženého, dejte jí zdravý byt, má na něj nárok, protože my co máme nyní KPV, tak její otec byl jeden z 8O-ti, co K P V založil v roce 1968 a rodina za to trpěla. DŘIVE I NYNÍ.

Ale ona, nám ani neodsouhlasila odškodnění. Kavalírová propaguje : my zavření, jsme trpěli, a mezi nás n e s m í nikdo kdo nebyl zavřen v 50.LETECH. DCERY, to je něco jiného. I moje dcera trpěla. Ale její dcera netrpěla, když KAVALÍROVA byla na MPSV 18 let ve vedoucí roli, tak hlad neměli, můj otec měl po opuštění z vězení 300,-Kč, a podlomené zdraví, to nebylo ani na dietu, na cukrovku , a jídlo, na nájem atd. A již vůbec , aby mě podporoval na studiích.


A za 40 let tady pak byla po K-231 ustavena Konfederace politických věznů . Ne, Kvalírová dělá pomníky, projevy, honí komunistky, dělá prohlášení, že nechce špinavé peníze, a ti co jsou v opozici: Hučín(ex BIS) , Josef Hejtmánek,podplukovník v letectví, františek Přeslička Zdeněk Zahrádka, ale sdělují, ale děvče, ty jsi byla vedoucí na Ministerstvu práce a socíálních věcí, ty jsi sice přišla z kriminálu za 3 roky, ale stala jsi se vedoucí na velkém postu : domovů důchodců, domů pro chudé, a rozhodovala jsi velké věci za totality. Jak ti to mohlo projít bez těch komunistů, kterým jsi sloužila. A sestra Mašinová dodává, ano, v místnosti není bezúhonný člověk-medajli pro Mašinovy nechci.

Já jsem přišla s důvěrou na KPV a naivně dávala a úplně zbytečně do spisu důkazy, jak mě LIPTÁK vystěhoval, jak s chlapcem nemáme byt, nyní 4.zimu, plíseń udělala své, možná, že jsem více nemocná než ta Kavalírová z kriminálu, a KPV , se ke mě otočila z á d y a k LIPTÁKOVI čelem a s úsměvem."ANO, KONFIDENTE S t B, tady NEMÁŠ ZDE NA KPV ŽADNÝ ZÁZNAM, ŽE JSI BYL KONFIDENT S t B:"

Takže ,tímto verdiktem, mě KAVALÍROVÁ pasovala 60 ran holí, jako v saudské Arabii, takže s chutí to píši na INETRNET. S chutí, naučme svoje " přátele " jak mám škodí. Naučme , je to!


Kavalírová ví, že mě Lipták vystěhoval, 27.11.2006, Kavalíroví ví, že chlapec rok krvácel do střev, Kavalírová je MUDR- lékařka, a ví, co za závažné onemocnění má, Kavlírová je kámoška Horálka, který mě 4 zimu odmítá dát přiměřený náhradní byt a je dokonce tak sociálně perverzní, že na mě dává žaloby za vnitráka PERSONU a jeho dluhy, ať to platí DCERA 50.LET !

Když byla KAVALÍROVÁ schopna napsat a tím mu dala písemný důkaz,že ona tam na KPV nemá záznam ,že by byl LIPTÁK spolupracovník S t B. Tak buď si hrála na naivku, nebo to udělalala VĚDOMĚ. A B S - jediný má důkazy a ty jsem našla, že byl spolupracovník S t B a zaplať Pánu Bohu za to... ale když zná nnyí pravdu,proč neudělám omluvu a opravu,mě to stojí obvinněí na 5 let svobody.

V zemi nesvobody , buď má naivní sklerózu, nebo mě chtěla vykopat hrob. V zápětí jsem byla na tuto její objednávku policejně obviněna pro pomluvu s odnětím svobody na 5 let, že Liták je bezuhonný, napsala to Kavalírová. Má remomé.

Renomé naivity a likvidace obětí 50.LET.

Renomé krásy , renomé poslušnosti režimu v každé době.

Zvolil ji Klaus, zvolila ji většina, ale když mluvíte s řadovými, tak vám řeknou, vidite vy nebydlíte, a tady měla v Štrétově 8 celý dům od státu, vzala jenom jedno patro.
Nebo, když by umřel nějaký člen KPV, tak jsem si mohla zažádat o jeho prázdný byt.

Ale Kavalírová s Horálkem mě p e r z e k u j í ještě v letech 2007,2008,2009.

Horálek pokud zaplatil na pomník 200.000,-Kč dal m á l o. Jelikož jsem byla brutálně vystěhována dne 27.11.2006 z mého privatizačního bytu I. kategorie (DVA A PUL MILIONU) a nastěhována do Horálkova regionu, do IV.kategorie. ODCHODNÉ JE 500.000.-Kč pro dobrovolníka. My to s dítětem nebrali, tak kdo to bral za obec-obce (Praha 4 + Praha 11).

Horálek dal na pomník 200.000,-Kč - ať navalí na pomník 300.000,-kč dalších.

Kdo bral našich 500.000 ,Kč " dobrovolného" odchodného z privatizace do obecního bytu, tedy kdo nám vzal tučnou krávu a dal nám vyhublou kozu s vytahanýma cecíkama.

?


NAVATYP, PRAHA 4,
TOMMI, PRAHA 11.
Radnice Jižní Město,
Radnice Nusle

!

Kdyby to nebrali, tak by neškodili DCEŘI 50.let, ale oni se mě smějí, odmítají mě dát doklady pro soud.
To je PAVUČINA.
Chudí židé neměli doklady z Židovského muzea, aby se nemohli jimi prokázat a byli odškodněni.

Jak to, že PAROUBEK v parlamentu a ŠTĚTINA v Senátu nekope pro DCERY 50.let, aby jim bylo přiznáno odškodnění.Je nás 39, zatím se ostatní k nám nepřihlásili.Pokud ještě žijí.

To nemáte ani 39 x 2500,-Kč k našemu důchodu: Paroubkové, Horálkové, Kavalírové , Štětinové a spol.

Ne, my jsme aktivní, je nám 65 let, sice máme zdraví a nervy v prdeli, a když přijde první sníh, tak máme virózy a všechny neduhy od achillovy paty.

PAVEL DOSTAL za FARMAKON se stal MINISTR KULTURY-dokazoval perzekuci.

Pavel Dostál nebyl žádný lumen, já byla ve Farmakonu a po 2 letech mě odvezly na hnisaný zánět ledvin, bylo mě 22 let a tam mě dala totalita - StB, táta zavřen na § 231/48 Sb. mě bylo 9-19 let, a tahaly mě k soudům v Olomouci, kde byly 2 lvy a asi 5 schodů, bylo mě 13 let, když mě bylo 18 let, tak na mě zbyl jenom FARMAKON a měla jsem maturitu. To jsem mohla jít studovat pajďák,ale nebylo na to. A tak s dcerou kulaka jsem byla jenom tak schopna makat v třísměném provozu ve Farmakonu a zničit si zdraví nadosmrti, každou noc vstávat a chodit čurat až do konce života a po exekuci 11/2006 mi dát byt s plísní. To umí jenom sociální perverze jako je Horálek a spol.

Farmakon: daly mě stupeń hypermangan draselný a kyselinu sírovou, nedaly mi gumáky a já měla svoje kecky,které se rozpadaly a od toho jsem měla ty chronické záněty. Nebylo na to si koupit gumáky. NEBYLO NA TO! Ani na šedý mor, nebylo, jak se říkalo, gumákům. Dejte je do MUZEA do viríny, jako obraz doby, v čem jsme musely chodit.

Ministryni kultury ze mě nikdo neudělal, ale naopak, mě vykopla ČST televize 15.10.1992 , aby mě nedala odchodné 180.000,-Kč.Takže vždy jsem o něco přišla, aby zbylo na ostatní.
Ty ostatní uměly dobře mluvit.
Paní Kavalírová je jedna z nich.
Horálek je jedním z nich.
Horálek je tady v radě, v radě vězeńství na Pankráci. Do časopisu Nusle nám na titulní straně ukazuje, jak vysazuje stromy a vykopává kámen pro seniory a jejich domovy pro důchodce.
Co takhle, kdyby mě dal přiměřený náhradní byt, abych 4 zimu netrpěla na svoje dětské ledvinové bolesti .Měla s chlapcem sporák, koupelnu, měla stromeček s vánočním cukrovím a pohodu v duši.
Nemám mu nic přát, ale budu. Prostatu, aby měl potíže s močením, aby ukapkával a řval bolestí, jako já jako děvče v 22 letech a nyní jako seniorka.
Jeho sprostota, s jakou na mě dává ž a l o b y , abych platila vnitrácký jeho byt jako I.kategorii ,když je to IV.kategorie, a odmítá mě to tady upravit, kde nemám SPORAK, kde nemám koupelnu, kde mám nábytek po bývalém nájemci (PERSONA a jeho LIPTÁK) celý zachvácený byt plíní, havětí, pavoukama,vlhkem, a já jsem subtilní malá žena, křehká, a mě v nechává v těch sračkách...
Tak se všichni dívejte na něho dne 28.října, dívejte se na Kavlírovou, dívejte se na Paroubka, jak budou odhalovat pomník MILADY HORÁKOVÉ.
KDO ŘEKNE, že DCERY 50.LET TRPĚLY NEJVICE ZE VŠECH, víc než Kavalírová... tu doba vykopla nahoru jak za totality, tak za sametu.
Víte, že na Pankráci , když byla poprava, tak si směly děti , ten den hrát u popraviště.
Tak tam i dnes popravují dcery politických věznů z 50.let.

JAK.?

Dávají jim pokuty 8600,-Kč, aby zaplatili konfidentu S t B Liptákovi, bytem nám .Hrdinů 10, pokutu, že o něm řekla, že byl spolupracovník S t B , když byl. To se nesmí říkat , říká se tomu ochrana dat. A pak, on tam bydlel, dříve i nyní: vedle Vrchního soudu, nám.Hrdinů 11,dříve Generální prokuratutra,kde byl prokurátor.

ČT televize je SLUHA těchto lidí, kteří smí říkat do médií nepravdy.

Však jsem pokaždé moderátorovi ČT řekla, co takhle natočit se mnou minutu, jak bydlí DCERA 50.let, jak má smrtelně ohrožené dítě, jak nemají přiměřený náhradní byt, a jak se soudí 11 let, jak ji nedávají doklady z ABS 17 let, jak si o ně musí psát na BIS, aby to odtajnili.

JE SAMET?
SVOBODA?

Já si to nemyslím.
Samet byl pro CHARTISTY 77, jsou i slušní. Penc, Cibulka, a někteří i na KPV, kteří jsou zdravotně poškození,např. WONKA to nepřežil, umlátili ho ve vězení
Tak za těmi stojím, ale ty co okázale nám vykopávají a staví mauzolea komunismu, a vlastně ten komunismus nám vystavují ve vitrinách ,abychom si ho stále připomínali, a stále věděli,jak vypadal. Místo, abychom daly obětem totality , co jim náleží a na co mají ze zákona právo.

Vždy to dají obětem CHARTY 77, ale ne DCERAM 50.LET.
Není nás mnoho, komu umučili otce a je sirotek, tak má na to nárok, kdo vyšel a pošel, tak na to DCERA nemá nárok-nebyla manželka. Ale ne každá dcera, znám jednu z Břeclavi, které byly 2 roky a odškodnění po oci nemá -jako dcera. Ukázala mě břeclavskou márnici, kde musel být i můj otec, než ho pohřbily. Hrobka se nesmí otevírat, pochovávaly je do dederonu a tělo jeho tkáně se ještě rozpadají, ale kdybychom dělaly exuminaci, jak je mučily,tak to bychom dokázaly ještě nyní.
Proto nás ten režim chce umlčet: být hladoví, nedat jim suchý teplý byt, nedat jim práci, nedat jim pořádnou stravu, ale jen tak -aby přežili a hlavně zesměšnit je.
Já byla učitelka, takže jsem šógr.
To i teroristi z Kašmíru, by vám řekli.
UČITELKA JE BOHYNĚ.
U nás, se najme na učitelku vyklizeč, zbaví ji bytu, rozbije ji nábytek, a když se to stane, pak je i to usnesení o vyklizení z bytu, bez náhrady na jakýkoliv jiný byt s prodejem movitého majetku,aby se zaplatila exekuce vyklizení bytu bylo pravocmocné -pak je to pravomocné.

Když dáte obnovu řízení -zamítnuto, když dáte zmatečnost soudem -zamítnuto, když dáte snížení nájmu z I.kategorie na IV.kategorii -zamítnuto.
Nusle - Horálek, doplatit I.kategorii na I.kategorii, nařízeno vykonat, doplatit dluhy za vnitáka PERSONu - a nařízeno vykonat, pokuta za Hitlera, i když to neřekla, vykonat atd.
Tak co nám zbývá, DCERO matky MILADY HORAKOVÉ, vážim si tě, že jsi měla ten nápad, a odstěhovala jsi se do USA.

Já mám ráda muzea, kulturu, té které zewmě, a ráda bych učila děti. Žádné nemám. Jára je z dětského domova, s citovou deprivací, a kdybych porodla 3 s někým -kde by byla láska, tak by jedno dítě vychovávalo druhé. Ale dítě z dětského domova, to musí být velký strom lásky, s mnoha větvemi, abyste mu pomohla nastartovat nový život. Pofoukat jeho bolístky a vychovat z něho normálního kluka.
Většina matek vychová z kluka -člobrdu s červenýma trenclema, zalezlého pod stolem, v ustrašené kluky, kteří se možní prosadí v profesi,ale slova lásky neumí říci.
můj dědeček byl legionář od Zborova, a střelec pancéřového vlaku úder,odsloužil 8 roků a 9 měsíců, v letech 9/1917 a byl řádně demobilisován 18.10.1920. Byl od Zborova ,ale v seznamu ho nenajdete, nechodil pro medajle, ze zásady, mám doklad, že nabyl všech práv vyhrazeným legionářům dne 23.5.1919 č.282 sb. ze dne 24.7.1919. Ale když odškodnovali tak se svobody nedočkal, a babičce -vdově přidaly jednu korunu k důchodu.

VACLAV VORÁČ, vzal si Mařenku, namluvil si ji v podlikačkách za pecí, brali se s konvalinkama, byl Sokol, a byl ji věrný celý život. Rád tančil.

Otec, mám rehabilitaci, ale nemám na nic nárok, ani přípěvek k důchodu po něm, byla jsem DCERA. Otec přitom založil K - 231, aby rodiny dostaly plná práva soudní rehabilitace.
za to nás dostal do NO-nepřáíteslké osoby , od roku 1968 to ještě přiostřilo.

To přece musí vědět KAVALIROVA, proč tedy za nás nekope.
Ona říká, my jsme byli ve vězení, a DCERY 50.LET - to je už něco jiného.

DCERY, měly hlad v dětství, měly hlad v dospívání, a mají hlad v demokracii. Pouze střední období, kdy měly práci, tak byly zdánlivě sytí. Ale kopuit si byt, dům, na to nebylo. Takže, když jim samet vzal i to jediné střechu nad hlavou, tak co pro ně udělal,
prostě z nich udělal, VĚDOMÉ-BEZDOMOVCE!

Ale nevzal mi sílu psát a vám teď to tady vyprávět, tu svoji pravdu.

samajova@volny.cz
MgA.Květoslava Šamajová

vnučka Václava Voráče, NAROZENÉHO 1.10.1885 V NEŘEDÍNĚ.
DCERA MIROSLAVA ŠAMAJE, narozeného 8.7.1909 v Břeclavi.

Copak tito lídé ( 100 let od narození, 124 let od narození ) mohou žít, aby si vzali odškodnění?

Padli, aby tady byl svobodný stát ČESKOSLOVENSKO.
A kde ho máme.?
Nevím, proč je státní svátek 28.října 2009 , když jsme si tu republiku nechali vědomě rozpadnout ke dni 1.1.1993.

samajova@volny.cz
26.října 2009, 2.20 p.m.

LIKÉR H1N1

26. října 2009 v 2:05 | MgA.Květoslava Šamajová
Poslechli jste mě a vyrobili jste Bezinkové kozičky, neboli bezinkový likér. Já tady mám vysoký strom a jsem malá, a nedostanu se do vysokých haluzí. Kdybych měla zahrádku a bezinky kolem plotu, tak bych vyráběla likéry, a spala pod duchnou a hezky si hajinkala, každou noc bych měla panáka bezinek, a byla bych zdravá jako Řípa. Tak musím lozit kolem zahrádek a na co dosáhnu, utrnu. Ach, jo. Pokud jste na to zapoměly/i, tak jsem o tom psala 19.září. Já jsem to v sobotu natrhala, a v neděli dokončila. Maceruje se to dva dny, nyní jsem si dala panáka - lék je panák - na noc, a rozlévá se mi to v útrobách. Zima mě se sněhem překvapila 13. října, a již v září jsem byla špatná, ale ledva jsem se dotkla koziček, tak jsem získala velkou energii, a byla jsem schopna to dovařit. Dělám to s láskou a je to na tom vidět. Letos toho mám málo, jenom dva půl litry, jeden dám klukovi a já si to tady budu upíjet, ale vzhledem k H1N1, bych toho potřebovala vyrobit více. Potřebuji zahrádku, která má bezinky zdravé, bez olovnatých smoků a to by teprve byl lék - jak se patří. Komu si o to říci ? je to dokonce dar Boží, a je to uznávaný lék, byl sepsaný před více jak 15 lety, a sbíral to farář , když řeknu Opíchal, tak mě každý rošták řekne, neopíchal, a zase budete okecávat srandičky, ale faráž to sbíral a babky, mu to posílaly z celé republiky, my jsme to tradičně vyráběly, jak za stařenky, tak za babičky a za mámy, já mám trigemin - malý - v hlavové partii, ale když ho nastydnu, tak mě kope okovanýma botičkama, a můžu se zbláznit, tak jsem to začala kdysi vyrábět. Když mě srali v televizii - tak to mě bolela hlava obden. Nyní - když nemám práci - a serou na mě, tak vyrábím lekvary, jednak mě to baví, pak to Járovi chutná a i když je to lék, tam mě to vyzunkne na posezení. Je papánek. Tak si vyberte.
Pokud budete potřebovat recept na džem, nebo na klouby, a nebo na potenci a urologie atd, tak vám na moji mejlovou adresu individuálně napíši další vyzkoušený recept.
Hlavně trhejte s láskou, než napadne sníh. Důležité : po dešti trhat až třetí den.
Zdravím.samajova@volny.cz
MgA.Květoslava ŠAMAJOVÁ

Chtěli jste vodu na Měsíci a máte stoletý sníh.

17. října 2009 v 22:47 | MgA.Květoslava Šamajová
Kam jsme až zašli? Jak je to se zrozením života? Mužský výron semene obsahuje milion buněk. I ženských vaječných buněk je k dispozici milion. Ale k cíli dorazí jenom jedna, ostatní umřou. Znáte příběh orlice , jak ztratila jedno ze dvou vejcí, a jak se našla ochotná kvočna, která vyseděla její vajíčko. Jenže orel brzo pochopil, že není kuře ale orel. Kvokání, kvokání, kvokání.. . Kolik je mezi námi slepic, které ničí lidské vztahy, manipulují s námi, s našimi životy, a vydávají se za naše přátele. Pokud poznáte, že jste orlové, bude dobře s vámi, pokud vám to nedojde do konce života, skončíte s kvokáním. Když jste byli malí, a kvočna zakvokala, běželi jste za kvočnou i jako orlíčata. Co je tím míněno, že nemáme být ovcemi a jít slepí na porážku. Pokud dobýváme Měsíc a na Zemi vznikne katastrofa v takovém rozsahu, že již 13.října napadnou dva metry sněhu, stromy popadají a zpřetrhají elekrické dráty, ty následně vypnou proud v domácnostech, popadané stromy ještě padnou na trasu železních spojů a již je katastrofa nevyhnutelná. Zácpy na silnicich, 14 vlakových spojů vyřazených, laviny, bez elektřiny 50.000 domáctností a t d. Je to jako se zrním, rostě , sílí, klíčí, ale napřed uzraje ve stejnou dobu i plevel, a pak až dozraje je pšenicí. Stejně tak úroda, semeno je položeno do země. Znáte rituál osetí v daleké Africe. Viděla jsem dokument, že černoši vydloubli důlek a do něho zapustili semeno, tím oplodnili zemi, aby byla úrodná. Proč ne, řekli to jasně a po svém. I biblické semeno, znamená zasetí a někdy se ujme a někdy padne na neurodnou půdu. Znáte pasáž Nevěsty v Bibli. Ve správný čas je připravena ta Něvěsta, která má olej v lampi. Dokonce ve Strahovském klášteře, je tato biblická pasáž namalovaná na stropě Starovského kláštera. Když jsem ještě byla naivní, že si udělám kurzy průvodcovské a budu průvodcovat, tak jsem to všechno hltala do sebe. Pak když se mě zeplatli , jestli mám autobus, a já naivně jsem odvětila, že ne, řekli, že není pro mě práce. Chtěli bakšit, odvodné. Stejná situace byla , když jsem udělala kurzy na Švédsko. Chtěli, abych vybírala vstupenky od klientů, za lístky, které si koupili, když jsem pochopila i já co pochopili klienti, že jou to "vratné " lístky - bakšišné, pochopila jsem ,že asi budu do smrti bez práce. Lítáme na Měsíc, děláme mu tam díru, první kosmonauti prohlásili, že Boha neviděli. A všechny ty moderní systémy, a touha po hmotě, z nás udělaly ďábelskou civilizaci, neboli jsme v epoše belzebubismu. 111.000 Kč dluží každ ý občan naší republice jako daňový poplatník. Co já vím, oni aby byli syti z mnoha recepcí, a vy abyste byli hladoví, že nemáte ani na základní potraviny. Ve škole učitelé mají žáky z Číny, z Mongolska, Ukrajiny, oni neumí česky, a učitel neumí čínsky, ukrajinsky, mongolsky atd. Zmantení jazyků. Je to Babylon u nás doma? Je, tak proč došlo k odtržení Slovenska, bylo nás 15.milionů, odtrhlo se 5 milionů a lobbujeme v pouštích a na Dálném východě, abychom se rozmnožili. Přitom našim lidem bereme domovy a Kubánce vítáme s ratolestmi a ještě jedeme za jejich rodinami na Kubu, abychom jim sloučili rodinu. Je to belzebubismus nebo není? A jak je to u soudů? Odsuzují nevinné, ti co spolupracovali s S t B mají ochranu dat, a ty co byli poškozováni a často celé rodiny za totality -tak ti stejní jsou stejně poškozováni zase od složek S t B. Jsou poškovozáni i nadále. Pokud Mejstřík našel u Vrchního soudu 66 % komunistů, a předseda Judr.Stibořík soudil Jazzovou sekci za totáče a pro úspěch se vyšplhal z předsedy obvodního soudu na předsedu Vrchního soudu, tak je to belzebubismus demokracie. Tudíž já , řekla o Litákovi před Vrchním soudem, že byl spolupracovník S t B a za to je přestupek, (ten byl smeten ze stolu) 8600.-Kč pokuta a ještě odnětí svobody na 5 let.
Že byl spolupracovník S t B, jsem našla, až když mě brutálně vystěhoval, a neměl ohled na moji matku když umírala, ana chlapce odoperované na pralytický ileus.A soudy? potvrdily a nahrály Liptákovi.82 letý Lipták dokázal abychom měli za zanlce 82 leté nomenklaturní komunisty a ty stvrdili,že chlpace není invalidní aa Lipták zvládl na soudy psát 5 let a na polici,že mám sexuální
styk s mrtvolami. Třeba mám, ale musí mě to dokázat:marnici, jak je olizuju,jestli lížu raději mrtvolu mužskou nebo mužskou, a jestli raději orál nebo vaginál.A fotky u toho chci taky.
když mě vzal byt tak až pak jsme začala pátrat kro je lITÁK.Jinak mě byl tento kostlivec vypadající na 9O let ukradený.Klaus mě napsal,málo jste se starala.A tak si ze mě děll prdel každý, a bylo jim jedno,že mě matka umírala,bylo jim jedno,že nám vzali byt,každý stihl se zajistit nejméně dvěma ař třema jinýma, nám vzali ten jediný co jsme měli:oškobaný zprivstizovaný panelák. Je již ohozený, a má hodnotu DVA A PUL MILIONU a my s chlapcem jsme bezdomovci.pokud říkáte IV.kategorii byt,tak já ne, v roce 2009.
Dále mě Liták obvinil k trestu odnětí svobody na 5 let pěti podanými oznamneími během 15 měsíců, napřed o těch mrtvolách, pak na mě dával pokuty, a nyní si vymyslel pomluvu.
V tomto belzebubismu, kdy LIPTÁK má negativní lustraci jako SLOVÁK, je nebezpečné žít.
To se nemusí dokazovat, já mám, jeho spolupráci s S t B na papíře,ale on má negativní lustraci.
Zhubla jsem 10 kg, vegetativně , jednak, že mě podsunuli mých 13 let, kdy mě na soudě v Olomouci vyslýchali jako malou holčičku, jestli mám hlad, ať řeknu: v tu dobu byla babička a říkala mě Květulenko moje, v tu dobu byl dědeček a vyřezával mě z špalku vařečku a máma ta pracovala ve dne v noci, 24 hodin jako radistka, a 2 dny jako švadlena, kdy spala nevím, únavou ji padala hlava pořád,ale byla mladá a vydržela to. U nás jsme držely vždy slovo, komu jsme co slíbili, vždy jsem splnila, když jsem slíbila dětem mazlíčky, tak jsem jim to chtěla předat, ale bylo mě bráněno. Když mě někdo brání to předat, a jde o absolutní hovno, začnete přemýšlet, porč vám tak činí. V čem je problém, když jde o hovno. Já si myslím, že lidé jsou jako v Babylonu. Byli jste někdy v Babylonu nebo v Berlíně v muzeu, je to zážitek, není to jenom spousta cihel, ale na vás tu mluví hieroglify, a již nikdy nezapomenete na tu sváteční atmosfétru ticha. Nevím jak je to dnes, když se tam stále válčí. Já chci říci, že pokud mě ti co mě obvinili, z pomluvy, neospravedlní, že jsem žádný terstní čin nespáchala, pak to tedy znamená, že je tady zosnováno proti poctivým lidem zátahy na jejiich majetek, a je to stejné jako holokaust u u Židů. Belzebubismus je biblicky završen. Pokud obviněná doložila, že žalobce Lipták byl skutečný spolupracovník S t B a nejenom on, ale již i jeho tec velitel Hlinkovské gardy zabíral majetek lidem v Ilavě, pak je již tady mor a vředy mezi nás tak prosáklý , že jako já ztratila 10 kg svojí tělesné váhy, a nikdo se mě nezastal, nikdo mě nepodepřel, a naopka se mě každý začal stránit, aby ani stín jeho kariéry nedopadl na moji nuzotu, tak pak je tady všechno převrácené.
Chtěli jste vodu na měsíci, máte ji, roztaje na zemi, a ze dvou metrů se vlije do potoků a řek, a podemele břehy tam , kde to bylo předurčeno. N e, že bych znala Bibli nazpamět ,jenom když jsem psala nějaké pasáže, ale co bylo předurčeno ve Starém zákoně, bude potvrzeno v Novém Zákoně. Každý se díval a sledoval Měsíc , jak dostával žduchance. Já nerozumím facebooku, ale pokud tam se nepíše reálný život a nutí mě k smyšlenkám a hrám na inscenované farmy atd, já to beru, kdybych se v životě nudila, tak si naplním čas, ale já ho mám bohatý , já si nemusím hrát. Já bych naopka ráda učila děti, ale nemám žádné, já bych ráda vyjela na rok do Anglie a rozšířila si jazyk, zatím mě chtějí zavřít na 5 let ,že pomlouvám šukatéra S t B. Já věřím v Pána Ježíže Krista, že on ví, proč mě vede, kam mě vede. Já taky mnohdy neposlouchám svůj vnitřní hlas a ženu se kamsi kam nemám...a musím zbrzdit, ale zavčas mě to vždy zarazí. Poslední proroci viděli Boží tvář jako starcovu, a já viděla , jak ta tvář křičela, hrozně jsem se vyděsila. Chápu, je to tvář, která varuje, že bude trestat. A my jsme nepoučitelný, hamtáme techniku, již máme na vše techniku a neuděláme bez ni ani krok, a zapomínáme, na lidské hřejivé teplo, lidskou komunikaci,posezení u čaje, a rozmouvání. Třináctého přišla kalamita a zasáhla téměř všechny evropské země, nás nevyjímaje, a my bychom si měli z toho vzít ponaučení,že je to varování. Ale my zase nebudeme slyšet ten křik starce bělovlasého s plnovousem a vlasy jako bílá vlna, jeho varování. Proč když chceme vstoupit do příbytku jiných , je to jako s Bohem , který čeká za dveřmi a není vpuštěn. A kdo ho nevpustil. Bohatý, co nemá v ničem nedostatek. Ale Bůh mu říká:" Jsi bídný, chudý, slepý a nahý. " Nevěsta je tedy zjevení. Jí bylo zjeveno, co jiným bylo utajeno. Zjevení je víra. A tak jsme pomatení, jsme choromyslní, a jsme souzeni, za nic, za hovno. Hlavně , ať již nemluvíme, ať nás mají ti bohatí z krku, ať je neotěžujeme svojí přítomností, svojí existencí, a vůbec, pokud jsme , oni musí stále přemýšlet, že jsme. A to je hodně bolí. A tak se vraťme na začátek. Od muže přichází semeno, gen, a od ženy vajíčko. Chtěla bych do Ameriky, a tam se prohánět v těch místech jako je Phoenix, Jeffersonville, tam kde je ještě drsná příroda a nedotčená civilizace, pokud tomu ovšem tak ještě jest. třeba by člověk zapomněl na česká malá příkoří, kterým ho tady pronálsdují od dětskýh let, třinácti let.Biblicky je třináctka negativní, je belzebubická.já si to myslím proro,co jsme muselam od svých třinácti let zažít a kdyby se mě nedělo trvale příkoří, která se na mě stupnují, tak bych jimi nikoho neobtěžovala: ale vzít si svobodu nenechám. A že v čase nesvobody , chci dát dětem mazlíčky, a je mi to bráněno, tak to je absolutní hovno ve vztazích. Já jim to slíbila , a děti se rozhodnou samy za sebe, jsou občané Evropské Unie. Ať podají stížnost !


samajova@volny.cz
MgA.Květoslava Šamajová

Taky mě brání udělat kurzy AJ v Středočeském kraji, že tam nebydlím, a kurzy dělá Praha 4 a já bydlím na Praha 4. A tak bych mohla pokračovat, jak se kdo napakoval dary EU a jak mezi sebe nikoho nevpustí. Taky mě odpověděli od hajtmana "žhavý drát" a jeho byrokratického domku, že na to nemám nárok - nebydlím v Středočeském kraji.
Třeba, kdyby se zamyslili, a já udělala ty kurzy, tak by mě totiž museli tam dát práci.
A v tom je ten fígl. Vy jste průvodce, a máte autobus?
lalallalalllatarlalallalallalallala

Teď ještě ne, ale až po tisíci letech se můžeš stát člověkem, konat dobro a pěstovat ctnost.

11. října 2009 v 22:40 | MgA.Květoslava Šamajová
Tak v této druhé stínové hře, bylo na scéně stínohry hnedle více postaviček. Ta hlavní byl opičí král, a protivník byla Upír-ka, ženského rodu. Předloha byla pohádková a klasická, a vypráví o třech vítězstvích nad Upírkou. Upírčiny zbraně jsou rafinované, ale Sun-opičí král s ní vede disputaci: když mi vrátíš mého mistra, tak se nestane, abys těch svých bolestných tisíc let prožila s tím, že vyjdeš naprázdno. Snaž se mého Mistra propustit. Také mniši bojují za Mistrovu svobodu. Sun opět promlouvá k Upírce:" Podívej se, teď ještě nemůžeš, ale za tisíc let , se staneš člověkem, budeš pak konat dobro a pěstovat ctnost. Můj mistr s mnichy mají důležitou cestu, putují za svatými knihami. Tys umístila Mistra do jeskyně. Upírka vyhoržuje a nadává opici, že je vypelichaná a nemá se míchat do věcí, po kterých ji nic není. A velebí si, to bych byla hloupá, abych Mistra pouštěla. Pane jo, to bude masíčko. Toho si budu dávat po soustech a budu nesmrtelná, přece se ho nevzdám. Zapečetím si ho : vezmu si ho za muže a pak si ho budu pojídat. Sun si vzdychne, a vysvětluje Upírce, že má velkou palici a zaútočí pppproti ní. .A začne s ní zápasit. Do stínohry vstoupí malý čuník a začně chrochtat. Bojuji spolu, jeden s hráběmi, druhá s mečem. Sun zadupe a Upírka se ocitne pod zemí. Sun - královská opice, nakonec ji zbaví života ohněm, shoří na škvarek. Čuník se vydá do jeskyně za Mistrem, který přívítá přijíždějící konika , a vyzývá učence, kteří vyčkávali jeho osbození. Nyní se všichni společně vydávají na cestu na Západ. Jejich pouť je za posvátními knihami. Příběh končí zpěvem a před námi je defilé rukou umělců s loutkami, které nyní poznáváme v "živé velikosti". Našinec nezná stínové divadlo, je to doménou jihovýchodní Asie. Čína má svoje příběhy plné démonů, světa zvířatek, a co je pro děti, je boj dobra se zlem, a malý je vždy zachráněn někým silným, a je chráněn, aby nebyl ohlodán, nebo svržen do potoka, nebo sťat mečem. Pohádkový svět je přibližně stejně koncipován jako svět našich pohádek. Tady jsem viděla, že děti se dívají s pusou napolo otevřenou, a pozorují nedůvěřivě, jestli ty postavičky nejsou náhodou skutečné. Vydechnou, až uvidí ruko herce s loutkama na špejli, že jsou fiktivní, nikoliv skuteční.


samajova@volny.cz
MgA.Kěvtoslava Šamajová

Jak se Jeřáb učil od želvy skákat.

11. října 2009 v 20:55 | MgA.Květoslava Šamajová
Čínské stínové divadlo Xiangdong hostovala v Praze po 3 dny a převádělo hlavně pro malé caparty příběhy z pera mistrů pohádkových stínoher. Ještě jsme to rady neměly. Bylo to úžasné pozorovat mistry nad mistry, kterým již dávno zešedivěl vlas, ale kteří se stejnou bravuritou jako za mlada se pustili s vervou do vyprávění stínových pohádek. Jevištátko byla malé, loutky byly na špejlích, a vysely na provázcích, bubínky, činky, to vše mělo svoje místo, aby v rychlosti vyprávění jednak se nepozabili , jak pospíchali a musí se tam všichni vejít před oponu. My seděli před oponou, oni měli plné ruce práce za oponou. Umístit trávu, strom, želvu, jestřáka, žabičku a želvu. A pak již bubínky vyzvánějí, a postavičky nastupují na scénu. Příběh je dojemný. Jestřák pozoruje žabičku , jak poskakuje a nedá mu to , a přidá se k ní , a poskakují pospolu. Co čert nechce, tak se přišourá ž e l v a. Naruší jejich idylu, a začně požďuchovat malou žabičku. Kamarád jestřáb se rozlobí, a začně soupeřit s želvou. Nakonec vše dobře dopadne, a jestřáb zajistí klid na hladině vodní nejen pro žabičku, a rybičky pod vodou, ale nakonec se stane jejich strážcem.
Nafotila jsem vám kuchyň , jak se mistři nad mistry pohybují v zákulisí a jak postavičky o kterých vyprávím promlouvají jako stínové postavy před námi v hledišti Veletržního paláce, kde je výstava až do poloviny ledna 2010 o čínském umění, moderním, a taky o loutkách, které dopravázejí stínové příběhy.

Z učinkujíích byli přítomni: Zhang Xiangdong, Liang Suzhi Li Zhihuai, Lu Xuezhi, Chen Xingwang.
Podle hlavního představitele loutkového stínového divadla, pana Zhang Xiangdong, je nazván i soubor stínového divadla XIANGDONG.

Vy ostatní již nebudete mít příležitost stínové divadlo vidět , byl to unikát, a byli mezi námi pouze 3 dny, ale výstava vám tyto stínové loutky na špejli přiblíží, a určitě si vezměte foťák, jsou tak líbezné, že si je necháte vytáhnout na velkou plochu a obklopíte se jimi v pokoji kde přebýváte. Zřejmě Čína, který je velkoplošná ve všem, dává přednost a respektuje svět malých dětí, a je to pro ně. Pravda je ,že tam bylo více maminek a tatínků, nebo oboje pohlaví rodičů, možná, že jsme se bavili více než ty děti. Bubínky byly pro ně moc hlučné, a měla jsem pocit, že to braly jako výzvu do války, zacpávaly si uši, nejsme na ten hluk zvyklí. Ale nás to naladilo se zvednout ze židlí a jít do zákulisí a obdivovat hru rukou a špejlí ,jak si to nepopletou, že ví, kam přesně skočit a jak se utkat s drakem a mečem a nebo s hráběmi.

samajova@volny.cz
MgA.Květoslava Šamajová

jestřáb


želvička


žabička

OSLO SE PROBUDILO: 5X nepřiznaná cena pro Mahátmu Gándhího dala vzniknout ceně Baracku Obamovi za stejnou věc .

10. října 2009 v 14:15 | MgA.Květoslava Šamajová
Co oba spojuje? Ahinsa : nenásilí. Jdi cestou míru a neubližuj. Žij v míru se všemi. Nejprve si udělej pořádek v rodině, na patře domu, kde bydlíš, v sousedství a pak se staň politickým lídrem. Obama nemusí běhat na party a ukazovat pinďoura, aby se stal slavným jako Berlusconi nebo Topolánek. Obama nastoluje svým voličům a národu - který mu byl svěřen - jako kapitám na lodi asi toto : " Volové, pokud neuděláme zdravotnickou regrormu", pak naše děti a děti našich dětí na ti doplatí . Nemusí si klást podmínky, jako naši politici ,chodí vzpřímený, a hlásá poselství míru. Cairo : byl důležitý mezník a důležitý projev k národu tří kultur : muslimské, křesťanské a židovské. Spojuje nás B i b l e , a to prostým slovem : MLUV PRAVDU. Tady v České zemi se za pravdu ještě zavírá na 5 let. Půjdu prdět do hlíny za Mahátmou Gándhím. 5 let vězení nepřežiju. Budou mě tam : jebat - šoustat - mrdat - prorože každý policat chce šukat, kdo nepovolí, plivnou do obličeje. Dokonce nám berou tituly , těm, co je máme, a ti, co je nemají dovolí, aby si je psali. jako gymnasisti, jsou Ing. před volbami, pak už po volbách, si to ing. klidně smažou. Česká země se pořád h a š t e ř í. Proč to dostal Obama, ještě nic nedokázal, je ve funkci teprve od ledna . Je říjen, je to 10 měsíců a udělal toho dost. Víc než kde jaký tlustý politik u nás. U nás si jednak ANI na ty pinďoury nevidí, jak jsou tlustí, a dokonce se ANI nevejdou do 2 žídlí. Na soudě ve Frýdku - Místku soudy trvají až 11 let, protože jsou tak tlustí a tak dýchaviční, že zvládnou 1 soud za 1 den, to jsou ty moje, trvají 4 hodiny ,aby na 15 stránkách napsaly, jak to nejde udělat, a 4 roky čekám na další soudy, a pak je zase rok a udělají jich 10. Obama chodí štíhlý a vzpřímený a je radost se na něho podívat, nemusí se v překlonu klanět T opolánkovi, jako ex, aby si ho zavázal na příště. Prostě se nikam nezavazuje. Když jsem byla na přednášce na americké ambasádě o výročí letu na Měsíc, tak jsem pochopila, proč mu nadávali. Odmítil povolovat pokusy a výzkumy, které stojí biliardy a nikam nevedou, (to jsem nevěděla, že šlo o to udělat DÍRU DIO MĚSÍCE) a pak mu chybí na zdravotní reformu a je to na úkor prostých obyvatel Ameriky. A co udělaly za jeho zády. Neposlouchaly ho. A výsledek? Tajfúny, zemětřešení, pády letadel, otevření tektonických desek v moři atd. I foxteriér pochopí, že když NASA bombarduje Měsíc, dvoutunovou ratetou a dá ji "žduchanec" že to odnesou Filipíny, Indnésie, zaplaví to jižní Indii. Co z toho NASA má, že si nachytala do pytlíku -měsíční prach - do výšky 10 km, když rozvrtala jeho povrch v čířce 12 km . Bratr Měsíc a sestra Luna již včera ukazovaly podivné úkazy, srdce jsem měla sevřené po několik dní, a bolesti takové , že jsem myslela, že umírám. A pak, když již ten měsíc rozryla ta dvoutunovka, ještě na něj dopadla, a zaryla se do něho. Ráda bych jim přála, aby tam žádná voda nebyla. Již ten úkaz, prstenec na SATURNU , kam by se vešlo několik miliard Zemí, naznačuje, že malá ZEM by měla mít úctu před VELKYM SATURNEM. Vraťme se ale mi malí na zem. Náš Havel, dostal cenu nazvanou Mahátma Gándhí. Když jsem ještě učila angličtinu, tak jsem se dětí zeptala, kdo je Gándhí, řekly, španělský malíř a nezaváhaly . Málo se píše o Gándhím, málo se překládá. Překládají se sračky, a nikoliv jeho profil a nikoliv to ,co hlásal. Havlovi dali cenu Gándhího a já nevím za co . JAK SI JI ZASLOUŽIL? Ještě mu jedna nebožka § Olga - nevychladla a vzal si vEŠKRNKU. Zle mě nazlobili . To bylo velmi antigándhíovské. Havel byl proti rodině, dítěti napsal, po 3 urgencích, že chce do Prahy k pratetě, a nechce být v domově: "JSEM POLITIK, NEZABÝVÁM SE RODOU. Jak napsat Havlovi, aby to dostal, pak, aby si to přečetl, a pak, aby vykonal čin. 3 x dítěti do dětského domova Čeladná, napsal, že není pečovatel rodiny , ale politik, dokonce za ním poslal svoji tajemnici. To jsem se rozzuřila a říkala jsem si ,musím mu napsat tak, že mu rozzuřím. A začala jsem psát dppisy ,které jsem podepisovala , tvoje druhá manželka. Havel se rozzuřil a poslal na mě ochranku a ta mě vytřískala poštovní schránku. Já neustávala v dopisech, které ani nemám v kopii ani v počítači, ale myslím si, že pokud se smějete na jeho hrách, že mě tam cituje. Moje dopisy jsou jako vždy štavnaté, košilaté, a útočné a jasně cílené. Jeho hry jsou mdlé, nudné a čekání na Godota nikam nevede. Moje soudy a boj o dítě za 11 let kterých bylo hnedle 40 , pomoc bratrovi , který si zmrzačil ruky ,když držel HAJCMAN, aby ho to nezavalilo, pomoc prasynovci, a mamince , když umírala ,mě stálo tolik energie ,že bych napsala nejméně 5 knih, které by byly určitě čtenější a užitečnější ,že by lidi alespoń tam měli návod, jak v živitě se činit. Takto sepisuju odpory na soudy, že nejsem dlužitel já, ale PERSONA, že bydlím v bytě, s hmyzem, a odmítám platit I.kategorii jako IV.kategorii, pak píši si s ambasádami, že nás tady terorizují, psychicky léta u soudů a místo, aby nám daly to na co máme nárok, tak na nás dávají policejní postihy za pomluvu. Já vidím v Obamovi o r l a , amerického orla, který doletí nejvýš, který se neživí mršinami, a který je svobodný pták. My máme holuby a co pro ně děláme, když je budu krmit, tak mě pocajt dá pokutu 500,-Kč, a aby nezasrali okenice, tak tam lidi napichají špejle, ostny, a holubové se zraní. Holubi tedy nejsou u nás posly lásky a psaníček zamilovaným, ale jako lidem u nás,se děje zle, stále hledají potravu, aby se uživily. Jsou jako my lidé, hledají potravu. Jsou symboly nás, lidí bez práce, bez příbytků, které nám naši papaláši berou, zatímco sami mají dva až tři příbytky ,což ani neužijí, a mají to tedy pro byznys. Obamo, dont worry - I am here! Nermuť se ! Zasloužil jsi si tu cenu a po právu. Nemusíš přece českým pisálkům dokazovat co bude až za 5 let, dal jsi naději, víru a lásku a tvoje orlí křídla obletěla svět. Závidí ti, že vstoupíš k mikrofonu a mluvíš a mluvíš, a každý naslouchá a kupodivu - máš co sdělovat.
Ani jednou jsem neslyšela, že by KLAUS a jeho útlé knihy stály za mudro, ani jednou jsem neslyšela v českém tisku , že by Havel a jeho touha po moci, po bohatství, který trvala 13 let, byla gándhíovská! Gándhí rozdal kolovrátky a řekl, utkáte si bederní roušku a nic se nebudu prodávat cizákům. Vláda česká řekla : PRODÁ SE VŠE." I ta hovna budeme sušit a prodávat. Jednou na to dojde, pak si na mě vzpomeńte. Dášenka se poznala i na bildbordu jako zelený pes a vyhrála u soudu nad Knížákem 40 milionů. Ani nevím co bych dělala s jedním, no, za to by nebyla asi ANI garsonka dnes, ale budiž, ani ona , ani nadace Klausova nic nedala na mé dítě, smrtelně ohrožené, že nemělo co jíst, a pokud jsem to zviditelnila, tak nám ještě vzaly byt abych neotravovala. Vzaly nám vše. Všem jsem psala, slušně, dokazovala přílohami, že to je tak jak to říkám, a odpověd byla. Málo jste se starala.Mysleli: Už nás zase otravuje. Co si tedy o charakteru našich vůdců můžete myslet. A do novin dosadili svoje lidi, kteří nás prcají, jebají, mrdají, a my nemáme práci, máme hlad, a když chceme spravedlnost u soudu, tak tam máme rychlokvašky, komunistickou nomenklaturu, která je havlovská, a pokud jste měli problémy za totality, tak máte tuplem problémy v demokracii. Je to neustávající kolotoč. Za 17 let se domáhání něčeho , vám může , být jasné , od prvopočátku, že tato vláda sere na malé lidi, a jenom na bildbordech, vám píše, jak vás miluje, ale po dosažení volebního orgasmu, jim pinďour opadne a otočí se k vám zády.
Proto se nechte zastupovat tím, co vám napoví vaše srdce. Včera mluvil Mach a měl to pěkně popletený, sdělil téma, a rétorik na Praha 6 se dvakrát ptal jak to myslel, když myslel, a Mach to tříkrát změnil tok v hovoru.Bude dobrý politik, ten Mach, byl za stranu svobodných.
Ale do voleb zbývá 8 měsíců, máme těhotenství, které zatím není vidět, jenom začíná být slyšet. Někdy budeme zvracet, plod nás bude tlačit na močení, jindy zase budeme krkat, a až uplyne čas, nachystáme si porodní kurf, a snad dojedeme k porodu včas, pokud budeme mít správného manžela, odrodí nás v sanitce, nebo se najde i dobrý policajt, který bude asitovat. Ale tu sanitku, toho policajta, toho správného manžela , si musíte zvolit VY SAMI.

samajova@volny.cz
MgA.Květoslava Šamajová

Nevím jak moc líbezná byla konkubína Li, ale stínové loutky ve Veletržním paláci líbezné jsou.

8. října 2009 v 23:27 | MgA.Květoslava Šamajová

Znám stínové loutky Indické, trošku na Jávě, Barmě, ale vůbec jsem neznala čínské, přišly za námi až do Prahy. Otvírala se výstava se jménem OPEN VISION a doprovodně SHADOWS ON STAGE. Nazvala bych to stíny na jevišti. Ejhle, takhle to bylo i nazváno. Procházela jsem se v I.patře "tapiseriemi" podél od stropu, a viděla líbezné ženské postavičky, jak vykročují k potměšilým postavičkách mužů, jednak císařů, úředníků a vychytralým mužům. No, zamilovat se do vychytralého Číňana s vyholenou hlavou a dlouhým copem, nevím, znám z Indie líbezného Hanumana, a toho baštím, že mu rozumím ,co znamená, a jak je mytologicky koncipován. Tady jsem mudrovala s mužem , který se mě ptal , co je hovězina. Vysvětlila jsem mu to, že jde o matriál, že loutka byla z hovězího matriálu - kůže, a takto to mělo být nazvané. Já jsem si vždycky plánovala, jak si pořídím ty velké válečky na postel, jak si doma budu pročítat knihy, kadit voňavými tyčinkami, a budu v asijských hábitech. Zatím jsem doma, a válečky nemám hábity jsem si taky nekoupila, a bydlím tady v zahmyzovaném bytě, a nepovaluje se . Dokonce jsem před deseti lety nosila kalhoty pro patnáctiletém chlapci , co on odložil, neměla jsme z jednoho učitelského platu na dvoje oblečení. Že jsem neměla na jiný oděv, živila jsem Járu, co odložil jsem nosila jako padesátitá ženská. Jednou přijeli Indiáni (Indové) a měli různé designy které prodávali. Neměla jsem ani 200.- Kč, abych si koupila vyšívanou taštičku, a taky jsem neměla na to, abych si koupila rouna na postele, které vyšívají Kašmírci. Pořád mě něco chybělo, když jsem měla malého Járu. Ale je důležité, že jsem zachránila jeden život - dětský, pro jeho další vývoj v životě. A tak jsem chodila Veletržním palácem a procházela jsem se s těmi stínovými loutkami a zamýšlela, srovnávala, a taky zavítala na stínové loutkové jeviště. Byl tam mladý kameraman, který se tam vtlačil, a já jsem se na něho nalepila, abych prošla, a našla tam podprdelník, a sedla si s dětmi na stínové povídání. Neznám jejich mytologii, taky nevím o čem to bylo. Ale děti, měly vykulené oči, a zřejmě se bavily. Kameraman byl nevtíravý, ale vynalézavý, v pause vtrhl za kulisy a točil "kuchyň" stínoherců. To se mě líbilo na něm, že nebyl líný.Byl z ČT. Jak je to tedy s těmi lotkami. Jsou sestaveny z hlavy, a těla, a je to buď ženská nebo mužská hlava, tělo má nakročeno a je na špejlích. Protože jevištní forma stínového divadla a vyznává rozmanité příběhy, ale já je neodčítím v Číně. Nebyla jsem tam. Podlo mě, tam měly před oponu dát 2 věty, o čem je příběh. Např. Když vidím postavičku s modrým obličejem v Indii, tak jsem si jista, KRIŠNA. Ten se pomiloval s Radhou a rozmnožil se. Takže , máte kapesníček s se samými Krišňáky a s jednou Radhou, nebo kyj je symbol Višnua, lotos, symbol naděje... tady jsem viděla příběhy , nevím , zdali to byl velmož, nebo úředník na dvoře, nebo milenec a konkubína, opravdu nevím. Každý obrázek má název hovězina, a lidi jsou z toho vyjeveny a všichni se mě ptali, jestli si z nás dělají prdel, míněno, že je to joke.Ale oni z nás ne dělají srandu, jenom to špatně přeložili. No, pokud to odmítli svěřit odborníkm, a zavelel, nějaký politik, aby se to přeložilo, tak to podle toho tak vypadá. Že si to budou překládat politici, a nikoho k tomu nepustí, no, tak to nazývejme hovězinou , proč ne. Ale divadlo bylo líbezné, děti byly vyklulené, já seděla na podprdelníku a litovala jsem, že nemám foťák, takže na to musím znovu a s foťákem. Jednak si chci vyfotit líbezné ženské postavy, nakročené do světa, jak ho dobývají . Škoda, že je nenapadlo marchedising - plakáty, šly by na dračku. Pár názvů pod líbezné vějíře, obrázky a defilé postaviček, jsem si zapsala do notýsku, tak vám je přiblížím, kdo nepřijede do Prahy. Hora ovocná a květinová. Bozi a démoni. 8 cest přes moře, vějíř s vozy, povozy, vezmu li popisky o čínském umění, tak tam napsaly toto:
bubble economy, ekonomická bublina, od poloviny 80.let 20.století, byl posun k expresnímu vývojovému směru, poprati se s tím, politický konfest, sexuální konfest, vztah mezi přírodou a městem a člověkem a t d. Je pravda, že obrázky - tuše na velké plochy s jarním náladou, nebo horské masivy , jsou podmanivé, ale Čína bude mít malé domečky jako Japonsko, tak nevím, kam ty plochy vystavit. V japonském domečku jsou malé tapiserie, jedna, s ikebanou, a tady tyto plátna s tuší , jsou defilé vhodné pouze do muzeí a galerií. Ať tak či tak, jděte na to, bude to do 10.ledna, a pozor : tatínci, vemte si děti a hurá do Veletržního paláce, na loutkové příběhy: jsou tam jenom 3 dny. A jak je to s tou konkubínou LI. Byla tak líbezná, že po její smrti tak dlouho truchlil císař WU DI, vládl 157-87, že se mistrům zželelo jeho smutku, a vytvořili mu stín na závěsu . A tato figurka dala základ vzniku stínového divadla. A císař měl pocit , že je ve večerních hodinách spolu se svojí milovanou. Iluze konkubíny Li, vyvolané na závěsu, líbezné postavičky jeho milované, vytvořily dojem, že jeho oblíbená konkubína je s ním....
Tak určitě se při dnešní drahotě jen tak nedostanete do Číny, tak se rozjeďte aspoň do Veletržního paláce. Těch vějířů a v nich jsou postavičky nakročených líbezných ženských křivek, asi jako byla paní Li, kterou oplakával císař Wu Di, za doby dynastie Han. No, řekněte, nebyli to romantici, ty Čínané. Myslíte si, že jednou bude někdo nás oplakávat, a malovat nás za tapiserie, a vydržíme několik dynastií?
Třeba se to i stane, ale ta představa, že pak přijde politik, a k té křehkosti bude napsán popisek : hovězina.

MgA. Květoslava Šamajová
samajova@volny.cz

Den první :XX let poté, aneb Komise pro nastolení pravdy

7. října 2009 v 2:08 | MgA.Květoslava Šamajová
Mezinárodní konference , kterou uspořádal v Nosticově paláci (Ministerstvo kultury) Ústav pro studium totalitních režimů , nám v panelových blocích vždy po patnácti minutách představoval vyčerpávající příspěvky té které země z bývalého totalitního bloku východních zemí, a soustředil se na společné téma: komunistické režimy ve střední a výchovní Evropě . Konferenci otvíral Mirek Topolánek, Pavel Žáček, Vasil Kadrinov, Slavomír Michálek. Do příspěvků vstoupili i experti z USA, materiálů bylo takové množství, že jsem popsala celý sešit A4, a kdybych měla notebook, pracovala pro nějakou redakci, tak bych měla bohatý matriál na seriálové podvečery. Jsem seniorka, volná novinářka, tak dedukuji, co může asi tak zaujmout ty, co tam nebyli se mnou, ale žili stejnou dobu jako já, a chtějí asi znát, jak na to pohlížejí naši sousedé. Tak za hlavní poznatek jsem si odnesla to, že nikde neproběhl režim tak, že by se vyměnily elity, neboť změny nebyly výrazné. V ČR Čalfa u nás vedl vládu stejně jako za totáče, před rokem 1989. Další bylo konstatování, že totalitní režim musí být zlikvidován na 100 %, což nebyl , a nebylo také nic uděláno pro to, aby tito lidé byli dáni do vězení, nebo vyhnáni ze země. Naopak jejich síly se vzedmuly narostly jim křídla, a jejich oběti totality přemýšlí, kam by podali žádost o politický azyl, vyrostla centura, nesmí se říkat nahlas názor, a od demokracie, to je hodně daleko. Komise pro nastoletí pravdy nemá žádný efekt. Vezměme si například soudnictví. Jenom 10 % soudců odešlo, 90 % jich zůstalo na stejných místech kde byli. V demokracii nás nic nenutí k tomu, aby se nějakým výrazným způsobem změna prosadila. De facto se to zakončí, že to nemá žádný právní rámec, a pokračuje vše stejně jako dříve i po roce 1989. Hovořilo se o autoritářském režimu a o totalitním režimu, ten první zlikvidoval 0,1 % , ten druhý již 10 % populace. Argentínci zlikvidovali 10.000 lidí, ale v Maďarsku bylo odvlečeno do gulagu, zavražděno, zemřeli ...1 milion lidí. Posttotalitní režimy nebyli nezávislí, ale loajální, nemohli provádět spravedlnost. Zazněl zde výrok hrubá spravednost, a bylo tím míněno, šetření na soudní spravedlnosti. Zazněl výrok, že bylo odsouzeno více pedofilů než za zločiny komunismu. Zazněl pojem hanby, že pokud se pachatel styděl, byl ochoten se napravit. Vina dává konkrétní smysl, pokud se člověk chce napravit. Pokud se stydí, už tu věc znovu neudělá. Když je člověk zostuzen, hodnotí sám sebe, hanba je vyrovnání se s minulostí. Kdo páchal zločin komunismu a odmítá převzít odpovědnost, je nutno nastolit morální odsouzení a vyšetření zločinu komunismu. V diskuzi zanělo, že likvidujeme hmyz, ale nelikvidujeme zločinnost komunismu. V lustracích zaznělo oživení Sacher-gate nedostatečné lustrace veřejné správy odhalovaly spolupracovníky S t B i z řad poslanců. Když nastoupil Martin Mejstřík sál zbystřil.
Pustil se totiž do JUSTICE. A jelo to jedno za druhým. Že se u nás mňouká a přirovnal to ke kočičímu životu po roce 1989. De facto česká justice neudělala nic. Nevypořádala se s těmito nešvary: nepřiměřeně dlouho se soudí, většina končí u Evropského soudu ve Strasburku, soudy jsou nepředvídatelné (rozdílné rozsudky) u dvou soudů jiné závěry, bojí se riskovat, pak nám předložil statistiku, kolik soudců bylo členů KSČ, kolik soudců mělo školy dělnické, nebo právní SNB. Stejná situce je v České advokátní komoře, kdy na dotaz, zdali uvoený advokát byl členem strany, je zodpovězeno, že to není nutné uznát pro obhajoby u soudů. Uváděl Vrchní soud v Praze, kde předseda Vrchního soudu Judr.Stibořík soudil JAZZOVOU SEKCI u OS pro Prahu 4 za totality ,a v roce 1984 členy sekce odsoudil. Dále u senátora Filipa Vojtěcha, znamého FALMER, bylo zjistěno je byl podespán i vázací akt, bral od S t B i peníze, a nechal se soudit a pozvat svoje 4 S t B příslušníky co ho soudili , svědčit před soudem , kdy jednohlasně přiznali, že nevěděl, že to bylo pro S t B, nebo s kým se stýkal:vázací akt podepsal. Soudci z vojenské prokuratury přešly do o.s..č soudí ve 100 pocentech, nikdo neodešel. U Vrchního soudu pracuje 66 % členů bývalé K S Č. Dále se zde hovořilo o DEMOKRACII SE 3 NOHAMA, z nichž třetí je hliněná. Česká justice sama chrání a nemusí soudci vypovídat co dělli za totality.
POLSKO:
komunistické bezpráví bylo pojmenováno, ale ústy státu nebyla ani jedna věta pojmenována, jak to mají ty organizace udělat, a tak i když bylo 5000 rozsudků smrti, odsouzeno 100 000 lidí , tak bylo dochováno v archívech, že někdo s vtipem , mohl být odsouzen na 10 let vězení : ruský salám se ukázal jako podvod - dostal 10 let odnětí svobody. Stíhání komunistických zločinů bylo více než sto, a dostali 5-6 let, odonětí svobody, ale všechny byly podmíněně odloženy. Funkcionáři odsouzení zločinů se vleklo tak dlouho, až již oběti neuměli rozeznat svoje pachatele, kteří je týrali, nebyl dostatek důkazů, a nebyli odsouzeni ZEĎ MLČENI je silnější než lojalita, svědci měli právo hovořit, oběti také co jim způsobilo trauma, o útrapách a bezprávích a komunistických ideologiích, soudci, prokurátoří nebyli odsouzeni za zločiny spáchané na obětech. Nebylo trestně právně posouzeno po roce 1989 páchání zla v politických procesech,
RAKOUSKO:
zvažovaly se komise pro usmíření, metody jak to udělat, jak zjištovat pravdu, pro usmíření. Vše o pravdě o zločinech na bázi pachatele, který se přizná, že páchal zločinnou činnost před svou obětí. 200 000 lidé obviněno na základě údajného opozičního systému 50 000 bylo vyšetřováno, bylo s nimi krutě zacházeno, měly nasazeny odposlechy , a byly rozvráceny životy jedinců.
NĚMECKO:
Chyběla legislativa, a soudy konaly jakoby to byly zločiny spáchané v Německu, v bývalém NDR se posuzovalo, že bez zákona není zločinu byli souzeni pro opuštění republiky.
Za 15 let bylo 75000 proti 100 000 , nakonec bylo obviněno jenom 1737 lidí a odsouzeno 73 osob.
Hodnotit práci prokurátorů , o porušování lidských práv, bylo umlčeno, že systém jim to dovoloval. Snahou je postihnout všechny formy komunismu v bývalém východním Německu.
BULHARSKO:
Příspěvek se soustředil na profil obžalované, co byla vězenkyní v táboře, a de facto to byl její džob. Zločiny pachatelů gulagu, se nepodařilo odsoudit, ale byla obviněna jedna vězeňkyně, která nakonec spáchala sebevraždu. Bulharsko mělo 100 gulagů , v nichž bylo vězněno 23 000 až půl milionu obyvatel, byli mučeni, popravováni, 14 vražd bylo souzeno , ale jediná byla odsouzena bývalá vězenkyně-dozorkyně, která nakonec spáchala sebevraždu .Byla popisovaná jako bestie v lidské kůži, domnívala se, že to co dělá bylo správné. Soudní proces byl přerušen její smrtí.
SLOVINSKO:
Našlo se 600 hrobů často při hranicích s Chorvatskem, k obětem se staví stejně, jako by byli oběti z I.světové války nebo z období bezpráví komunismu. Slovinsko je strategické místo . Tito (+1980) , vedl boje, 10 000 osob přišlo o život
RUMUNSKO:
2005 založil se Ustav pro studium totalitních režimů, podle zákona o nalézání oběti, určit jejich vrahy vyslovit vinu a zločince předat prokurátorovi se našlo 700 000 obětí, ale nemají seznam důstojníků securitate, archeologové nacházeli kostry, lidé z vesnic pomáhali s vykopávkami, zadarmo, nosili i jídlo, oběti se identifikovali lidmi z vesnice, ještě žijí přátelé obětí ,nebo stařenka ,která tam měla svoji lásku , která tam byla zavražděna . Hledání hrobu lidí : THE LOST PEOPLE. Celá řada pachatelů obětí chodí mezi námi po ulici. Existuje 40 000 případů lidí zavlečených do vězení, ale také dětí, kterí zemřeli na vysílení , našlo se devět mrtvolek dětí z dětských domovů, pohřbených vedle kolejiště nedaleko dětského odmova.
MAĎARSKO:
Od státní bezpečnosti k dnešní tajné službě zřízené 14.2.1990 proběhla referoma Ministerstva vnitra a byly provedeny změny vnitřních předpisů.

pokračování další den.

MgA.Květoslava Šamajová
samajova@volny.cz

Šmídmajerův Forman potřetí .

1. října 2009 v 22:45 | MgA.Květoslava Šamajová
Užila jsem si ho dvakrát, a jestli proklouznu 8.10.2009 do Světozoru, tak mě to bude bavit potřetí. Prostě Forman je živel. Buď ho chytne scénář a pak s ním ten film roste, bobtná, a nadouvá se, a Forman pochopí, že bude bude rodit. Že je to vono, kurva, to je vono. Kurva, sice neřekl, ale já to tam cítila. Kluci, oba Milošové se znají již dlouho. Vždy je dobře, když někoho, dokumentaristu napadne sbírat materiál o někom, při akcích,které skončí a pokud je někdo nezachytí, minou... Miloš jezdil za Milošem od 2005 až do 2009, porodil to včas, aby to poslal na nějaký festival ještě do konce roku, kdy jsme tak říkajíc PAGE NUMBER ONE. Nejenom pro různé naše politikaření, rivality, ale taky proto, že jsme v roce předsednictví Evropské Unie, další nás potká někdy za více než deset let nebo dvacet let ,tak jsme se měli činit, a my jsme se hádali. Kdyby se takhle hádali oba Milošové, bylo by to cítit z plátna, ale zde je souhra, souhra lidé, co znají dlouho, a umí se spolu smát, jeden je klidný, druhý je bouřlivák. Miloš teď myslím rejža ho zachytil u dvojčat , jak spolu točí Dobře placenou procházku a Miloš americký rejža si to pochvaloval, protože s odjezdem do Ameriky, byli první dvojky malí, a matka obou to vzdala a nechtěla emigrovat. Ono to ze začátku ani jako emigrace nevypadalo, ze začátku to bylo natáčení a jeho výsledek ho zanechal v dojmech, že se chce vrátit slavný. Pak taky Forman cítil v sobě něco jako Matuška, svobodu rozletu a to nemohl v Čechách dělat. I o to hovno bylo nutno mít v souladu s vnitrem. A o to Formanovi šlo, točit filmy, které byly typické pro Čechy a točit je svobodně, někdy čekal na dobrý scénář i roky, ale vypaltilo se to. Svět ho začal brát jako pana filmaře, honoráře stoupaly, a celebrity v Los Angeles ho začaly respektovat. Forman si začal diktovat podmínky, s tím ne, s tím ano, chci to takhle, a nechci to onakle. " U kukačky" celý název je Přelet nad kukačím hnízdem ... čekal na Nicolsona 8 měsíců, než se uvolní, studio to povolilo. A vyplatilo se to. U Hair točil muzikál, který rostl s léty jako víno, jak Forman říká, a dodal tam příběh kluků co jdou do Vietmanu a vrací se rakve, ale život , život uměli žít. Každý film je plný vášně a plný života. Když vypráví o dětství a o matce, za kterou se zavřely dveře Terezína, a dětem Miloši a Pavlovi bylo dopřámo je spatřit jedn ou na 15 minut, povolená návštěva, tak vidíte, že chtěl za každou cenu prorazit, a být samostatný, a to se mu podařilo jenom útěkem. Říká, první na co sáhli nacisti byla cenzuta tisku, první na co sáhli komunisti byla centura tisku , a co není v dokumentu dopovězeno dopovím já sama, a první na co sáhli sametoví belzebubové byla cenzura tisku. Nesmíme mluvit. Ale co je to za novináře, kteří nésmí mluvit. Budeme se taky houfně stěhovat do Ameriky za Obamou, aby nám dal azyl, že to tady nemůžeme vydržet. Asi ano, a houfně. Pecina řekl, že nebude řešit 20 let staré stahování kalhot Čecha a estébáka na plotku německé ambasády nebo zdi, musela bych záběr vidět znovu, a zatím nás prokurátoři staré struktury honí k soudům za pomluvu , že "nebyli "konfidenti S t B , když byli konfidenti S t B, a je jim dovoleno nás obvinit. Pozor: je jim to dovoleno nás obvinit. Vždy se najde státní zástupce, který se postavní na stranu konfidenta a nikoliv pravdomluvce. Nejsem v pohádce u Boženy Němcové, tam nebyla useknuta hlava, pohádková nevěsta přizná, kdo mluvil pravdu a kdo lež, ale my nejsme v pohádce, my jsme v belzebubismu, kde vládne opět strach, násili, kde jdou staří penzisti do šrotu, vymírají v utrpeních a zanedbaní v nemocnicích, když si nemůžete připlatit a kde jsou děti nemocné a učitelky české vystěhováváni po 27 letech z bytu, že "přišla privatizace." No ,řekneme, máme se posrat. No nemusíte, ale vykopne vás starostka ODS a komunistický ocas Marta Šorfová, a přijme vás ODS-ák Horálek , a dá vám ratejnu IV.kategorie, abyste neremcali, navěsí na vás dluhy po jiném, chudákovi vnitrákovi ,který již má dvě obydlí a přitom nemá žádné dítě. A tak dál. To je to, o čem mluvil Forman, proto odešel a udělal dobře. Kdyby zůstal, tak nenatočí co natočil, a neměl by tu slává co má. Musel odejít do svobodné země, a do Ameriky, jinde by to taky nezvládl. Ještě Kundera, ten to zvládl v Paříži. Oba dva mám v indexu na první stránce a oba dva mám v srdci se stejným respektem. Ano, kdyby neodešli, nedobyli by toho věhlasu. Jsem ráda, že MIloš český rejža dokumentarista šel krok za krokem, rok za rokem, a mapoval co byl ochoten Forman na sebe prozradit. Je zde zachyceno velmi důkladně proč tak tvrdošijně vybíral dobré scénáře, herečky, herce, slavné - méně slavné, vybíral filmy, a to jasně dokazuje, jeho postoj a odpor proč odešel. Vždy i to hovno, se muselo komentovat jak chtělo vnitro. Proto si vzal REGTIME, proto měl KUKAČČINO HNÍZDO, proto měl AMADEA, ve všech je dynamika a ta zrodila pohyb a ten pohyb rozezvučel film a film byl nesen dál, na festivaly festivalů, a pak přišly pocty, lepší honoráře, nájemní byt se vyměnil za farmu za .... a teď nevím kde to vlastně žije. V ní má všechno co potřebuje, knhovnu, techniku se vzpomínkou , jak se předávali ceny, jak Hoří má panenko , hořelo kino v Paříži, v Cannes se stáhla opona, a napotřetí to vyšlo, a mělo to bouřlivý uspěch. Proč neuspěl TAKING OF nevíme. Bylo to o Američanech, ale pro ně to nemělo happy end, tak se to nelíbilo. Valmont byl natočen po Nebezpečných známostech, ale dnes je uznávaný a HAIR to byl kasaštyk. Na Formana se musíme dívat stále i po dvaceti letech a stále máme co objevovat, jsou to mistrovská díla, do knihovničky filmové. U MIKI KUČERY jsme měli deníčky, to měl Forman určitě taky, a to nás naučilo se vracet k sekvencím, které posouvaly děj v něčem, v někom, v čase a prostoru. Pro mě je nová a objevná pasáž s Pavlem, pensionem Rut, snažení příbuzných , že dávají stále do pořádku věci, které nejprve zabrali nacisti, pak komunisti a pak se jim to vrátilo všechno zchátralé. I tomu daly kabát nový. Forman litoval , že nevyrůstal se svými kluky, ale užíval si Procházku... a nyní si užívá druhá dvojčata, Jimy a Andy. Petr Matěj nesměli studovat vvsokou, vnitro je zablokovalo, divadelníci v nich byli , a nakonec se prosadili jako tým, co bude z blonďatých Jimyho a Andyho zatím nevíme, ale budou hodně američtí,j iná nová generace.
A tak se rozjeďte z domovu do Světozoru dne 8. 10. 2009 na premiéru do Prahy .

MgA.Květoslava Šamajová
samajova@volny.cz

mám fotky a není Boha , aby mě to ukázal jak to mám vlož
Jára mě to říká za poklusu na tramvaj a to určitě chytnu,že musím být s dobou.
A tak ty pěkně vybrané fotky vám nasadím příště.Bude tam: rejža Miloslav Šmídmajer
o rejžovi v Americe Miloš Forman
první dvojčata Petr Matěj
druhá dvojčata Jimmy Andy

Co mě sbližuje s Hans Adamem II.

1. října 2009 v 19:03 | MgA.Květoslava Šamajová
Valtice. Břeclavsko. Břeclavsko, kde je umístěn i Lednicko-valtický zámek, nás spojují. Hans Adam II. se ho musel vzdát po II. světové válce , byl to majetek Lichtenštejnů. A já , mám otce pochovaného na břeclavském hřbitůvku. V roce 1952 prozradil lidovcům "valtický přechod" jak přejít na Západ . Stálo ho to odsouzení na § velezrady, vyhrožování smrtí provazem, monstrproces , a pak "jenom" 22 let nepodmíněně, "jenom " konfiskát veškerého majetku, "jenom " pokuta 20.000 Kč, "jenom " ztráta cti na 10 let, "jenom" označení do konce života NO -nepřátelská osoba pro něho a celou jeho rodinu. Máme samet Hansi, a víš, že jsme nepřítelská rodina stále. Otec je již dávno pochovaný na břeclavském hřbitůvku, a my jsme stále nepřátelská rodina. Otec byl plně rehabilitován, IN MEMORIAN, byl již mrtev. Mám papír, ale to je všechno : nemám na nic nárok. Nebyla jste manželka. No, nebyla , byla jsem dcera. Tak nic nedostanete. Dostala jsem : HLAD v demokracii, ztrátu zaměstnání v oboru od 49 let, pak jsem si vzala prasynovce z dětského domova, aby tam nebyl do 18 let, pak jsem si vzala maminku, abych byla v hodině umírání s ní, trvalo to 3/4 roku, svaly na tváři se mi pohybovali samovolně, a pak mě vzali byt I.kategorie, a dali do IV.kategorie, pak mě rozbili nábytek, rodový, pak mě nedali práci, pak mě nechali , abych platila dluhy po jiném, tam kam mě nastěhovali, pak se mě vysmívali, když jsem chtěla náhradní přiměřený byt.
Ne, nebyla jsem židovka, byla jsem NO - mám samé soudy o hovně, aby vystěhovaly nábytek, který není můj, abych si mohla dát svoje věci a mít se kam uložit do postele, aby to tady nebyla taková ratejna, abych měla sporák, abych měla koupelnu , abych platila jako III.-IV .kategorie, než to opraví na I.kategorii.
Víš HANS ADAM II, že tato republika není vůbec noblesní.
HITLER řekl, arijec nebo neárijec. A dle toho konal.
Komunista řekl, všichni budou pracovat, jinak jsou příživníci, a všichni budou oblečeni do juty, aby nikdo se nad nikým nevyvyšoval.

Demokrati řekni, vydělejte si co zvládnete.
Samet nedal práci kromě politiků nikomu jinému.
Služby: uklízení, pokladní v supermarketech, WC atd.
Internety, kdo je technický typ, tak má práci.
Kdo je literární typ nemá práci, všechny noviny jsou cizí kapitál: německé, rakouské.
Za články mám 200,- Kč.
Za úklid na hodinu je 40,-kč, tedy článek je 6 hodin úklidu.
HANS ADAM II. dojímá tě to?
Já jsem nevěděla, že poctivost, hrdost, a morálka a čest bude mít hodnotu 40,-Kč za hodinu, byt IV.kategorie, dluhy po jiném, šikanu a hlad.
Ne , to jsme nevěděli, ani v nejbujnějším snu.
Proto ti radím Hans Adam II. vybojuj si Lednici, vybojuj si Valtice, vybojuj si svůj dřívější majetek Lichtěnštejnů. ČR ti za dobré slovo a vztahy nic nedá.
Když si neváží v demokracii těch , co za svobodu dali život, a na jejich potomcích páše zlo i nadále, zavírá je do dětských domovů, bere jim byty , kde žili a neměli dluhy, a vyhrožují jim soudama, stíháním, a pomluvami za to, že označí konfidenta S t B , že byl konfident :a vyhrožují odnětím svobody 5 let, tak v takové zemi nemusím žít.

HANS ADAME II. nemáš tam pro mě práci, třeba kronikářku, zahradnici, vždyť já opravdu za 40 kč za hodinu si nikdy nekoupím byt I.kategorie, který mě ukradli za bílého dne.

Na holky si tady papaláši troufají, nevím jak u vás, v Lichtenštejnsku.Upřímně,


MgA. Květoslava Šamajová
samajova@volny.cz