Březen 2009

Insolvenční správci a advokát na půdě senátu ČR

31. března 2009 v 18:26 | MgA.Květoslava Šamajová
Zavítala jsem na seminář o předluženosti občanů a jak s tím naložit. Prostě.Být v obraze, tedy znát Finanční gramotnost. Poté byly testy, a když jsem je vyplnila, tak ne všechno bylo na jedničku. Říkali, že finananční gramotnosti se bojí hlavně nízkopříjmové skupiny, neboli málo vzdělaní lidé. Ale to již dnes nemusí platit, to taky zaznělo, do nesolventnosti se dostane ten, kdo ztratí práci, a muže to být i někdo, kdo měl profesi dosud potřebou a pokud celá rodina byla v jedné profesi, která se položila /skláři/ tak se do toho rodina dostane, aniž ví jak. Hypotéka vázne, bydlí na malém městě, není se kam umístit, a již to jede. Co to tedy ta finanční gramotnost je, a jak s tím máme naložit. Senát ČR, pod patronací RNDr.Aleny Palečkové, předsedkyně Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku, nám ve třech blocích přiblížil ,kdy se nemáme dostat do předluženosti, a pokud ano, tak jak se s tím vypořádat, aby nevznikla exekuce.
Mám -li se přiznat, tak rétoriky byli nejlepší profíci z finanční gramotnosti, moc dobrý byl referát doc.Schwarze z národohospodářské fakulty, který to didakticky vysvětli, aby jsme to lépe pochopily, proč je šrotovné nemysl, aby se zadlužili ty nejslabší, že dostanou cach 25.000 Kč a zadluží se na nové auto. Judr.Fiala mě vysvětlil, že by se právníci měli vedle práva vyškolit z ekonomiky a dokonce složit zkoušky, ty má v tuto chvíli jenom 1 %. To vysvětluje ty šílené soudy, kdy exekuce se vyhlásí v pátek, v pondělí na vás dupnou, oprávněně, neoprávněně, a když to nebylo PM, tak po exekuci je to již PM, a vy se suďte v ČR 10 - 17 let. Standard. Přece soudce neshodí soudce, udělají idiota z vás. Fiala mě poučil, řekl toto. Za půl roku ubylo 500 advokátů, že nesložili zkoušky- nemají ekonomické vzdělání. 1.1.2010 - kdo nemá zkoušky z ekonomické vzdělanosti nemůže dělat insolvenčního správce. Fiala umí žertovat a přiblížil insolvenčního správce k supemanovi za 780 Kč měsíčně pracuje, ale musí za rok zaplatit za funkci 21.8OO Kč, a musí mít profesi právníka a ještě zkoušky ekonomického vzdělání. Byl stručný, jasný, cílený. Dobrá ryba pro novináře. Uvedl příklad, brusič má dluh 160.000,-Kč, aby soud zahájil insolvenční řízení, musí brusič zaplatit 10.000,-Kč, ale jeho měsíční výdělek je jenom 9.500 Kč. Musí si tedy vypůjčit , zaplatit soudu, a podat návrh na odddlužení a předlužení začíná... Ing.Abrahámek byl také dobrý řečník a vykladač exekuce - oddlužení - ten to vysvětloval z pohledu neznalosti zákona. Neúplná znalost o řešení rizik s penězi, jak předejít exekuci, splátkový kalendář, a práce v týmu, samospráva, sociální správa, úředník, ˇúřad práce a Finanční gramotnost atd. Pohled na ostravský region prozradil nereálnost situace, kdy se má zaměstnat člověk z předlužení dělaly vzorek 350 lidí, kdy jenom 74 účastník mělo páru - jak se dostat z předlužení. Ještě jedna věc je důležitá z pera Finannčí gramotnosti : vznikl SLABIKÁŘ o rozsahu 700 stran, 12 autorů, 7 recenzentů, a je up to date asi nejucelenější výkladový alfa a omega finanční gramotnosti na současném trhu. Slabikář toho, jak předejít exekucím.

samajova@volny.cz

rodinný samizdat

TSUNAMI HOKUSAIE JE VZEDMUTY PENIS

29. března 2009 v 9:52 | MgA.Květoslava Šamajová
Nemohu souhlasit s kurátorkou výstavy, že Hokusaiova mořská vlna je USTRNULÁ. naopak je to vzedmutý penis, malá bárka, která je pod tsunami nachází smrt, smete ji to v tom okamžiku. To chtěl Hokusai říci. je to okamžik PRCHAVÝ, KTERÝ DOVEDL ZACHYTIT JENOM H O K U S A I . HOKUSAI JE MISTR , KTERÝ UMĚL ZACHYTIT PRCHAVÝ OKAMŽIK. Je to "malá smrt" rychlá, milosrdná. Kdyby tomu tak bylo, jak to asociačně zdůvodnila kurátorka výstavy, že to odvodila od KABUKI - strnulých poloh divadelních herců, v tom okamžiku, je ustrnulý, pak by HOKUSAI byl homosexuál. A Hokusai není homosexuál v jeho křivkách je život.Tepe tam v každé žilce jeho života, je to tam cítit, když před ním stojíte . Kolik století uplynulo a stojíte pod jeho tsunami a cítíte ten jeho vzedmutý penis. Jeho potenci, kterou dal do toho obrazu, Ne nadarmo říkal VAN GOGH, že milování ho odvádělo od práce. Umělci byli celí, při malování, jinak by tam ta potence nemohla po staletí být cítit. Vždyť přece v KABUKI role ženské hráli zase muži.
Srovnám to s PICASSEM, aby mě všichni rozuměli, ráda mám pro děti srovnávací literaturu, srovnávací malířské umění, srovnávací mistrovská díla mistrů atd. Proto nemohu najít práci, že vždy jsem pohotová. Prostě, za totáče jsem se snažila místo hromadění statků, chalup a aut, vyjet na týden do Paříže a obrážet obrazárny, vybírala jsem filmy z 3.světa,pro ČST (52 - 53 titulů ročně) a milovala umění a myslela jsem si naivně, že budu mít vždy práci, jsem slabšího vzrůstu, drobná, vážím střídavě 58 kg - 6O kg, co mi ukradly důchod a živím chlapec, tak někdy i 55 kg, ale to jsem již nítěnka. Nicméně, když jsem byla v Paříž i -kdysi - četla jsem plakát ,že má mistr Picasso, výstavu plakátu. To samozřejmě nebylo znát v Praze, tak jsem upřednostnila výstavu Picacaso před Louvrem a ostatními galeriemi. Co mě ale šokovalo, ta důmyslnost prostoru jak to měly načasované. Francouzi v tom umí chodit. Úzká dlouhá místnost, ta se klikatila z jedné do druhé a následně. To si napřed představte, pak byly plakáty Piccassa v pravo a vlevo. Vstoupila jsem a ejhle :VLEVO PINĎOUR, VPRAVO PINĎOU ,a tak to šlo, z jedné místnosti do druhé : samí pinďouři. V tu dobu jsem nevěděla, že mistr- když to maloval, měl rakovinu PENISU. Vidíte, a cele se tampodepsal,aniž o tom sám tušil.
Tolik na vysvětlou. Když jsem byla na výstavě čínského malíře,žijícího v Praze,asi se spal rok 1995, a viděla jsem úzké bambusy , pro vás spíše malé makarony,
pro představu, měl tam úzké trubičky a ty mě píchali až u srdce. Nedalo mě to, a ptala jsem se po malíři, kdo to je. Pak jsem s ním měla skutečně malý rozhovor, ale hluboký, vyšel článek asi 33 řádků. On ustrnul, poté, co jsem mu říkala, že mě ty jeho úzké vztyčené kanálky píchají až u srdce a všechno mě z jeho obrazů bolí. Řekl, že když to maloval a dělěl výstavu, že mu z Číny neřekly, že mu umírá matka na rakovinu cév, já to tam cítila, a on nejel domů, aby ho nerušily, když připravoval výstavu.Malíř myslel na maminku a to se mu dostalo do jeho rukou,když to ztvárńoval. A s námi je to také tak. Když na vás někdo myslí, tak to cítíte až do morku kostí.


Takže : a n k e t a ,jeďte na Zbraslav, zastavte se se u Hokusaie, a pokud je to pro vás mrtvá ustrnulá mořská vlna, já vám to neberu, pro mě je to PAN MISTR, a na HOKUSAI E mě nešahejte: jeho tsaunami ho proslavilo na celém světe a má nadčasový rozměr do současnosti. Nakonec jihovýchodní tsunami, které globálně obletělo světem , a zasáhlo Thajsko, Indii ,Sri lanku potvrdilo, že je to smrt, a vzedmutá vlna, nestojí, ale musíme před ní prchnout, jinak nás zahubí. Pod ní je již jenom smrt. A to chtěl HUKUSAI přirovnat -tsunami - k smrtící vlně.
Bárka , která je pod tsunami je ten poslední okamžik, zachycený, pak bude spláchnuta do moře !

Tím lze dovodit , že i sex je "malá smrt" , ale tvůrce se musí cele oddat umění, aby se nevydal pro prchavý okamžik milování... Totéž potvrdil i VAN GOH.
Nevím - jsem ze staré školy, je mi 65 let,j á bych to nenazývala USTRNULÁ MOŘSKÁ VLNA, ale je to na vás. Já jsem vám to tady vyložila, jsem sémantička, a vystudovala jsem dějiny umění, a miluji srovnávací literatuturu . O práci n e z a v a d í m.

samajová@volny.cz

MgA.Květoslava Šamajová

1O.12.se zbraslavské sbírky přestěhují ...

28. března 2009 v 22:12 | MgA.Květoslava Šamajová
Tak dnes byla tiskovka a rozloučení se s prostorama na Zbraslavi . Od prosince se sbírky přenesenou do Paláce Kinských. Dosud se mohlo představovat 1OOO kusů, pak to bude jenom 5OO. 7O let sloužily tyto prostory Národní galerii a 1O let zde bylo orientální umění. Poté se sem navezou knihy, a bude jich celkem naskládaných 13 km. Dnes jsme se dívali na buddhistické motivy krajinářské, taky jsme viděli tsunami Hokusaie, zamilovala jsem se do vodopádu a západu slunce, jsou tam "tanky" z brokátu a malby s pocitovou náladou ticha, meditace, a okamžiku, kdy se zachytí prchavý okamžik. To jsou nedostupné umělecké památky, nálady ,které nikdo jiný neumí zachytit lépe než Japonci. Mezi designem uvidíme i malé tabatěrky, které sloužily ženám k různým účelům, jako talismany, peněženka, osobní potřeba, pro denní potřebu. Jsou tam umístěny i slavné dřevořezy, Fudži, cesta Tokaidem, Edo.
Když srovnáme japonské tapiserie s indickými respektive tibetskými, tzv.tanky, tak je mezi nimi podstatný rozdíl. Japonská vytváří náladu a vy si ji chcete přenést do svého příbytku, chmury vám odfoukne, a vy se můžete koncentrovat a ponořit do sebe. Do svého ticha, a do svého nitra. I když zrovna nemáte nejlepší náladu, tak vám ji určitě zvednou. Indická, tibetská tanka, to je meditace. Také ta je jinde a jinak malovaná. Japonská je v jasu, a při západu slunce, nebo u vodopádu, prostě v přírodě. Chrámové tanky vzniká za šera, bez světla v templech, kde mniši nevycházejí a meditují, proto jsou často sevřené a koncentrují se na přítomnost, minulost a budoucnost,jsou tam i malí démoni, ale ty nejsou proti vám, naopak zahánějí ty, kteří by vám chtěli ublížit. Mluvilo se taky, že se rozroste lektorské oddělení, a bude z řad mladých začínajících, začala jsem se intenzivně pídit to tom, jestli by tam nebylo taky něco pro mě, ráda vykládám, povídám, v Japonsku jsem byla 3 x, v Indii 7 x, vystudovala jsem dějiny umění, a o práci nezavadím. Učila jsem hyperaktivní děti, vím, že je umím strhnout , když vyprávím, ale doba je tak pomatená, že zatímco profíci nemají práci, tak ti co umí všechno a skoro nic, jsou stále v kurzu. Co k tomu dodat , nevím. Asi má Pán se mnou jiný plán. Nevím jaký. Zatím. jediné co vím, že kdybych byla rok v Anglii, že bych načerpala nové výrazy , up tu date, a rozvykládala se pořádně, loni mě ten měsíc stačil a již jsem myslela anglicky, ale o práci nezavadím, ve školách chtějí rodilé mluvčí...to nejsem, a tak stále hledám, dělám si stále nějaké kurzy, abych zapoměla zde na ten rozbitý nábytek, na zimu, kam mě umístily, na to, že si zde téměř nemohu ani uvařit, a na to, že v takové ratejně mě hyne duše. Musím chodit se dívat na nějaké umělecké památky, jinak se to nedá přežít. Taky fakt, že vás nikdo nepotřebuje, a vy chcete pracovat, a nemáte kde , je velice smutné, jak jsme dopadly, že nikdo nechce odborníka.Ráda bych jela třeba do Vídně do galerie, není to tak drahé, cesta tam a zpět je okolo 6OO,-Kč, a je to jeden den ve Vídni, ale v únoru mě ukradly celý důchod u soudu ve F-M, a tak mám co dohánět, abych zaplatila nájem a elektriku atd. Stále něco doháním v platbách. Taky jsem chtěla být pokladní, ale starou babu nikdo nechce, prý je to stresové. Nevím co je víc stresové, když mě hnaly za 11 let k 4O soudům o dítě, pak kvůli bytu se soudím 5 let, a o horníka taky 5 let. Když to sečtu, tak bych již vystudovala právo za 5 let a mohla jsem být advokátka chudých, takto jako MgA.
nemám práci.

samajova@volny.cz

Náměstí Nadi Urbánkové

28. března 2009 v 21:11 | MgA.Květoslava Šamajová
Jezdím denně metrem C, nastupuji u muzea. Dost často se přehrajuji v knihách , je tam dobrý antikvariát. Nemohla jsem si nevšimnout převyprávěných pohádek Eduarda Petišky Tisíc a jedna noc. Bylo to jenom za 1O Kč. Pohádky otvírají příběh ŠAHRIJÁRA a ŠAHRAZÁD. Kdo byl Šahrijár?
Byl vládcem na ostrovech čínských a indických a jeho mladší bratr Šahzamán vládl v Samarkandu v Persii. Stýskalo se jim dvacet let po sobě, tak se mladší vypravil za starším . Provázela je neuvěřitelná vyprávění o tom, že oba hledali, jesli bude někdo více napálenější v manželství než oni.Poštěstilo se jim vidět, že když opustili svůj příbytek, tak zjitili, že manželky a otrokyně se milují s černými oroky až do večera , kdy zapadl stín do zahrady. Šahrijár od toho momentu po tři roky si nechával přivádět noc co noc jednu dívku z království a ráno ji dal utnout hlavu. Až přišla na řadu vezírova dcera Šahrazád. Byla nejenom krásná, ale i sečtělá a moudrá. Domluvila se s mladší sestrou, že uprostřed moci ji má navštívit a požádat o vyprávění. Král ji to povolil, a tak mladší Dunzajád vyzvala Šahrazád, aby vyprávěla. Do komnaty již vstoupilo denní svtělo, ale příběh nebyl ještě ani u konce. Šahrazád tedy požádala krále , jestli ji její pán dovolí vyprávět příběh příští noc. Král miloval vyprávění a již se nemohl dočkat příští noci, aby příběh vyslechl .A tak Šahrazád vyprávěla noc co noc a mezi ty nejslavnější příběhy patří jistě O Aladínovi a kouzelné lampě, O Ali Babovi a 4O looupežnících a chytré otrokyni, O Sindibádu mořeplanci atd..
Kdysi jsem upravovala umělecký dokument o památkách z Bagdadu, kde bylo kultané náměstí a uprostřed skulptura, asi bysme řekli kašna, kde bylo 4O džánů, do kterých lije habešská otrokyně Mardžana olej, a zde vodu a ta voda zurčí z jednoho džbánku do druhého džánku. Evokovalo to příběh Ali Baby a 4o loupežníků, které chytrá Mardžána sprovodila ze světa. A tato kulatá zatáčka se právě v Bagdadu jmenuje náměstí u Nadi Urbánkové. Pokud tam někdo byl v dnešní době, by mě zajímalo, jestli skulptura zůstala celá nebo byla rozbitá, a v jakém stavu se nachází. Samarkand je taká nádherná perla Orintu a má mnoho míst, za jejichž dveřmi byly harémové paláce. Myslím si, že místo atentátů a vraždění, bychom si mohli spíše přibližovat kulturu té které země , že by to bylo užitečnějšía moudřejší...

samajova@volny.cz

D R Á T O V N É

25. března 2009 v 22:55 | MgA.Květoslava Šamajová
dratovné

Vážená paní Šamajová,
velice si cením důvěry, se kterou se na mě obracíte. Je mi velice líto, do jaké nelehké životní situace jste se dostala. Bohužel není v mé moci Vám jakkoli pomoci. Finanční pomoc, kterou jsem přislíbil občanům, se vztahuje pouze na občany Středočeského kraje.
Přeji Vám mnoho dobrého , především mnoho sil a pevné zdraví.
S přátelským pozdravem

MUDr.David Rath, hejtman
Středočeský kraj

V roce 2001, když jsem převzala JAROSLAVA nahého z dětského domova Čeladná v 3/2001 a až do 8/2004 jsme měli od Čeladné 270,-Kč měsíčně, což bylo na metro 25O,-Kč pro dítě a 2, 50 Kč na den.

Tehdy jsem se obrátila na ŠPIDLU, že Čeladná má na dítě 270.000 ROČNÉ po dobu skoro 4 let,a dostali 999.OOO Kč - aniž tam dítě bylo, moje odškodné, že byl nahý a pobitý bylo 60.OOO,-Kč, zamítnuto za 11 let soudů (dítě v státním "sanatoriu " , kde mu splachovali hlavu do záchodu a típali cigarety) - byl ministr na Ministerstvu práce a sociálních věcí, scházel ze schůdů a minul mě jak družstevní lán. Když přijdu do vrátnice MPSV , ani nemusím říkat jméno, ochranka suveréně ho vyťuká, ledva mě vidí. jsem stálý štamgast.

Špidla dnes bere 600.000,-Kč měsíčně v ojro zóně a na den má 20.000,-Kč.
Já za 2,5O Kč na den jsem měla skořici za 0,8O haléřů, pak ji zdražily na 1,30 Kč. Na lístové těsto jsem musela koupit ze svého.

To je ta realita, volíte je, když chtějí hlasy, pak se na ně obrátíte, nic pro vás nemají, jednou nejste z jejich kraje, podruhé jsou tak pyšní, že byste jim musela napřed zavázat střevíček, prorože podat ruku, a usmát se na vás, to je zadarmo, to by je b o l e l o.

Doufám, až bude Rath či Špidla číst ten text, že ho to bude b o l e t.

samajova@volny.cz

Pane Rathe, nejsem Mgr. ale MgA.

MgA.Květoslava ŠAMAJOVÁ

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ NA PROSEKU PRO DĚTI aneb BEZPEČNĚ V DOPRAVĚ.

23. března 2009 v 23:45 | MgA.Květoslava Šamajová
Musím říci, že se mě ten kurz od Městské policie hl.m.Prahy moc líbí. Dnes jsme měli s Ing.KMENTOU povídání o bezpečnosti v dopravě. Vezmu to od podlahy. Děti musí mít do 18 let přilbu i jako cyklisté. To co je u vozu záchranný pás, je u cyklistů přilba na hlavu. Děti: od 1O do 18 let přilba! Musíte si zapamatovat. Bezpečně v dopravě : 1, 2 ,3 body: po čem se pohybujeme, s čím se pohybujeme, podle čeho se pohybujeme. Zákon 13 /1997 Sb. Pozemní komunikace. Zákon č.56/2001Sb.zákon č.341/2002 Sb.schvaLOVÁNÍ O TECHNICKÉ ZPŮSOBILOSTI A ÚPRAVĚ ŘÍZENÍ PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKCÍ.
Pozemní komunikace - dálnicí, silnicí, místní komunikací, účelovou kounikací. Ad 1) dálnice, jejím vlastníkem je stát. Dříve se jezdilo 11O km / hodinu, nyní je to již 13O km za hodinu, např.dálnice je značena v Irsku M, ale v Izraeli je to H. Silnice I, II, III.třídy. Rychostní silnice je vlastníkem kraj - Místní komunikace I, II, III.třídy. I.třída, II. je vlastníkem obec, III.třída je obslužná komunikace je vlastníkem obec, IV.třída je vlastníkem obec : chodníky, stesky, cyklistické stesky, podchody, schody, pěšiny, např. mezi dvěma domy je cesta, je to účelová komunikace, případy, kdy člověk uklouzne na chodníku , tak majitel zodpovídá za chodník, znát popisné číslo domu, ale nutno zjistit majitele, nemusí to být za každou cenu majitel domu ten kdo tam bydlí. Odpovědnost - přilehlý chodník je vlastní majitel nemovitosti, náhrada škody. 1.února 2OO9 zákon č. 13/1997 Sb.o pozemních komunikacích, zametání, kropení, odpadky, nečistoty, sníh, majitel chodníku.
Jízda na kole,nutno mít odrazky,na dálnici nemsím s kolem,na stesku ne s motorkou.
Co musí mít kolo dnes za vybavení : dříve: blatníky, zvonek, odrazky, č.341/2OOO2 Sb .§ 3O , 13.
Dnes je nutno mít : 2 brzdy, oranžová odrazka, bílá, červená, odrazky na šlapadle, bílé na přední, oranžové na paprscích kol ,pokuta až 2O.OOO Kč.
Přilba: 15 km v hodině, je jako pád s jednoho metru na hlavu. 25 km v hodině je jako pád na hlavu přímo. Zranění je 44% - hlava, 27% paže, koleno - 23%,
Příběh z Vestce je z roku 9/2OOO4 ,kdy babička jela s chlapcem, který nebyl přikurtován, a způsobila mu smrt nárazem byl vymršten a zlomilo mu to vaz. Nepřikurtování je z havarií 77% nepřipoutání bezpečnostními pásy. Už při jízde 2O km / hodině se lze zabít při pádu z kola, je zde risiko poškození 5O %. Další nejčastnějí smrtelné úrazy jsou u chodců, je nutno být vidět, být viděn. To zmanená, modrá barva je vidět do 18 metrů ,červená do 24 metrů, žlutá do 37 metrů, bílá do 50 metrů. reflexní prvky , reflexní vesta, lze i přilepit pouze reflexní pásky. 75 kilometrů v hodině lze ubrzdit do vzdálenosti 28 metrů - 31 metrů.
Je nutno znát chodci a jejich pravidla o chodcích, cyklisti pravidla o cyklistech, motové vozidla znát všechno.
Z historie Pompejí je známo, že byly kladeny na cestu kvádry, a mezi tím jezdila kola aut, pokud by se to dnes prověřovalo. Z tabulky úmrtí lze zjistit , že v roce 2OOO bylo usmerceno 7, v roce 2OO7 bylo usmrceno 22 lidí, 11%, že mu vozidlo nedalo přednost přes zebru. ZEBRA pruhy vodorovné, podchod pruhy diagonálně, semafor kráčející člověk, zásada je, jsme li na přechodu a začne již blikat červená - nevracet se a dojít. Nebezpečí auta zleva. Oční kontak musím mít s řidičem. Až se zastaví, podívám se do vozovky, pak doprava. Absolutní přechod pro chodce neexistuje. 28 metrů do 2 sekund, 27 km / 5O km v hodině.
Brzdná dráha. Asfalt do 3O metrů, kluzská dráha do 27 metrů. Reakční dráha - kritická silnice, brzdná dráha suchá silnice je to 5O km v hodině 14 metrů a 14 metrů než zastavím, celkem 28 metrů, mokrá silnice je to 5O km, 14 metrů, ale než zastavím 2o metrů, celkem 34 metrů, náledí, 5O km , 14 metrů, a 64 metrů než zastavaím, celkem 78 metrů.
Řidič - přechod - chodec
musí umožnit přejít vozovku nerušeně
nesmí zastavit vozovku před přechodem.
vztah chodec - řídič.
Chodec nesmí vstupovat bezprostdně , když se blíží vozidlo, nebo se tam zastavovat , taky musí dát přednost tramvají, když jde ze zebry na dálší přechod neoznačený - vidí koleje, pozor.
Řidičské oprávnění n e n í totéž co řídičský průkaz. TYP 1, 2, 3 již neplatí. Typ 4 ,5, 6, 7 má tyto platnosti a vyměnitelnost do této lhůty.
1964 - 1986 do 31.12.2OOO7
1987 - 1993 do 31.12.2007
1993 -1996 do 31.12.2010
1997 - 2000 do 31.12.2010
2001 - 30.4.2004 do 31.12.2013
2.000 Kč pokuta za propadlý průkaz
10 let od vydání
výměna na obci je 15-2O dní

KDY LÉKAŘSKÉ PROHLÍDKY?

6 měsíců než je vám 6O let, 6 měsíců než je vám 65 let, 6 měsíců než je vám 68 let.
bez platného řidičského průkazu je pokuta až 25.OOO Kč. Zákaz činnosti 1 - 2 roky, nebo do 5O.OOO Kč. Přes 68 let nutná lékařská kontrola každé dva roky.
Zde také dělají výuku pro děti legráckou formou, bublinami, kresbami, animací a šipkami, je svěží, hravé, zábavné a ING.KMENTA má rozjařené oči, když nám to všechno povídal.

Určitě rodič neprohloupí, když o víkendu vezme svoje dvě děi a povyrazí si s nimi na hřiště na Praha 9, a děti mají zábavu na hřišt i: dopravou ke zdraví, máme jenom jedno.
Platby vám také řeknu. Za jednu hodinu je to pro děti od 3-18 let 1O,-Kč, 18 - 8O je to 1O,-Kč, 1O Kč - 1+1 dítě a dospělý a 1O,-kč za každé další dítě
Zapůjčení kola na hodinu je 2O,-Kč, jezdí se mezi značkami, elekrické vozítko je za 3O,-kč, ochranné pomůcky je za 1O,-Kč. Záloha na kola, autička, přilby je za 1OO,-Kč : vratná.
Záloha na eletrický vozík je 5OO,-Kč : vratná.
Adresa : PROSEK, metro Střížkov, dojít pěšky, adresa : Litvínova 821/5a.
červenec až srpen je to od 1O,oo : 19,OO hodin
Duben, květen, červen, září je to od 13,00 do 18,OO hodin.
Nejlepší to vykládá : ING. JOSEF KMENTA

samajova@volny.cz

Budu překládat cizinecké policii zadarmo pro pracovníky z 3.světa.

23. března 2009 v 22:24 | MgA.Květoslava Šamajová
Profesně jsem dělala kulturu z 3.světa 2O let, a když se rozpadla republika, rozpadla se mi práce. Byla jsem stará, bylo mě 49 let. Že se špatně dařilo 11 letému prasynovci, a a aby nebyl v dětském domově, slíbila jsem mu pocit bezpečí, že si ho vemu do pěstounské péče. Bylo mezi námi 42 let. Hypoteticky bych mu mohla být matkou, máme stejné příjmení. Staré struktury ho daly na převýchovu, byla jsem PRATETA. Po 3 letech jsem si ho vyzvedla nahého z dětského domova do mojí péče. Na pěstounství jsme čekali 7 let a půl roku před jeho osmnáctinami nám pěstounství daly. Můj plat učitelky AJ byl : 8.5OO Kč pro dva a z toho bylo a muselo být na platbu nájmu,PRE ,metra pro oba atd. Měly jsme hlad, myla jsem záchody, byla pokladní, pak učitelka AJ, dělala jsem všechno, aby dítě z dětského domova bylo štastné. Chodily jsme na vernisáře, jezdili na výlety, když bylo na kulturu, nejedli jsme, když jsme jedli, neměli jsme na kulturu.A tak dokola. O oblečení nemluvě.
Že se vyznám v etnice, jezdila jsem do jihovýchovní Asie, a např.iNDIE o mě řekla ostatním, ona je velvyslankyní své země, zná nás dokonale. Tak místo, abych byla stará nebo stará pizda, tak chci být užitečná. Dělám si senior akademie, ale na vrátnici mě policajti nevezmou,nejsem policajt. ale mohu pomoci zadaramo s překlady, rozumím jejich etnice a sémantice,to se odčítá ze jména. Pokud je někdo vydírá za překlad za 2OO ojro, jak jsem dnes slyšela v médiích, tak svoje služby nabízím, překladem pro ně zadarmo. Aspoň nebudu stará p i z d a. To je prosím-slovník-dnešní mladé generace o seniorech.
samajova@volny.cz

Skončila výstava Svatý Václav

22. března 2009 v 23:13 | MgA.Květoslava Šamajová
Přišla jsem domů a pídila se po mojí diplomce z roku 1972. Byla o Svatém Václavovi, z pera filmu Jan S.Kolár a jeho Svatý Václav. Když jsem procházela výstavou v roce 2OO9, tak jsem si říkala, že v roce 1972 psát o Svatém Václavovi byla odvaha. Dnes to asi nikomu nepřijde, ale skutku bylo to tak. Uznávaná byla jenom jedna verze a to ta oficiální, troufla jsem si na srovnávací literaturu té doby a ještě jsem si k tomu vzala němý film J.S.Kolára. Jeho titulní hrdina byl Zdeněk Štěpánek. Film , film, skoro mluvil. Byla hudna :dělal ji PETR KŘIČKA, ale nebyly peníze, tak film zůstal němý. Mnozí mu vytýkali příliš kléru. Ale stavby a realizace byla poctivá. Architekt Ludvík Hradský udělal mimořádné dílo, a já byla ráda, že jsem se do toho pustila. V tu dobu žil Kolár, Hradský, měla jsem na mušce kameramany filmu, a já tuze ráda pracuji srovnávací metodou. Třeba jsem se minula povoláním. Ale moc mě to baví. Vidět film. Sehnat si materiály kolem toho jak to vznikalo. Pak jsem ještě se chtěla pustit zpracovat celou Kolárovu biografii. Mám to doma v materiálu rozepsané, ale vždy bylo co dělat. 13 podnájmů za doby studia na fAMu, pak když jsem školu vystudovala, mě bytná řekla: " Slečno zvušuji vám nájem o 2OO,-Kč, a když na to nemáte,tak to musíte opustit." Tehdy se poslouchalo, ne jako dnes. Místo mě přišel černoch a bylo to v bonech.Laďka chodila s Ládičkem, a ten byl stříhač v televizi, tak mě přemístili k němu do vily na Bílou Horu. Mělo to jednu výhodu a jednu nevýhodu. Byla tam strašná zima, ale měla jsem celé patro.Tam jsme dělaly válení. To se vypůjčily filmy na 16 mm i na 35 mm a válelo se: promítalo se celý víkend. Viděly jsme největší hity co se převážely z FEXU jinam, a tak jsme naplnovali faMU v praxi. Kluky jsem připravovala na fAMU tak, že si u přijímaček mysleli, že už jsou to čtvrtáci.Za týden se jim to vykouřilo z hlavy, ale když sedli ke střihacímu stolu, tak jim to utíkalo před očima velmi rychle. Tak jsem připravila 4 střihače. 2 jsou ještě v televizi. Mě Česká nenabrala. I když jsem tomu dala celý život. Dne bych chtěla pracovat v oboru až bych brečela,ale nezavadím o práci .Zřejmě má Pán se mnou jiný plán.Stále se soudím o svůj byt.Počítač mě zná důverně soudci mě to tak namixují, že někdy 4 dni nevyjdu z domu. Zde je nesmírná zima, v podhodnoceném bytu, z lásky k Járovi jsem přijala nevyhovující byt ,jen abych ho dostala z dětského domova, stejně mě ho daly do pěstounství až když měl 18 let, a tak jsem ho živila 4 roky ze svého ženského platu a nebyl můj syn, a nyní ,když zase nemáme k našemu původnímu bytu nájemní smlouvu, tak máme jenom to ŽM. Nemáme na šatičky a někdy se ani požádně nenajíme. O to víc si vážím, když mě vybude chvilka, jít na výstavu. To si vychutnám. Ta výstava byla pompézní, možná, že kdyby do té promítací síně vedle filmů od Karla HYNIE daly Kolárův Svatý Václav se Zdeňkem Štěpánkem, že by neprohloupily, ale nikoho to nenapadlo. Možná, že moje dipolomová práce, která má 161 stran, s obrazovou přílohou 67 obrázků, že by byla taky ceněna, ale kdo o tom ví. A tak si ji tady jenom nostalgicky listuji, jak jsem se scházela s Hradským, dokonce když umíral, tak jsem byla u jeho lože já. Jeho syn, chtěl tatínkovi veškerý biedermeier vyhodit, a dát si tam postele Ludvíka XIV - když chtěl ale vyhazovat Svatýho Václava,tak to jsem mu nedovolila, a nabídla jsem to do Filmového archívu jako pozůstalost a tak syn dostal v roce 1972 tuším 6O.OOO,-Kč , to byly velké peníze v tu dobu. Byly tam náčtrty, kresby a pak realizace, spousta fotek, a tak to byl kompletní archív. Nezadalo si to s Niebelungama. Jak to bylo dokonalé. Kdo to dnes ví. Můj konzultanmt byl MIKI KUČRERA, oponent Zdeněk Štábla, který pracoval ve Filmévém ústavu. Na dějiny filmu jsem měla Myrtila Frydu, a ostatní, kteří již nežijí. S nostalgií jsem vzpomínala na školní léta na fAMu 1968-1972. Pak jsem přešla do Československé televize-Zde mě daly teritoria Třetího světa a skutečně jsem tam i jezdila. Indie, Persie, Japonsko, Sýrie-oříšek výchovu a td. nikdo tam nechtěl: améby, a každý se všeho bál. Já jsem tam byla jak jiskra , sluníčko, besedy s lidma, tisíciletá neměnná kultura.To mě sedělo.Určitě to byla zajímavá cesta křesťanská. Nikdy jsem nebyla v Turecku, které je buď první v Asii nebo poslední v Evropě. Co si sami vybrali -nevím. Sýrie má dodnes místa,kde je křestanská část a obyvatelé mluvící aramejsky,a bydlí ve skalách dodnes. Tam bych se chtěla podívat,ale roky jsem prosrala,průtahy ve všem na co jsem sáhla. Když si evokuji Václava,jak naložili s jeho babičkou sv.Ludmilou,odešla na Tetín a ani tam neměla klid od snachy Drahomíry.Co jsem si mohla poprvé od roku 1972 srovnat, že meč a přilba Václavova byly shodné i ve filmu a dokonale. Kolár se snažil být autentický.co mu vytýká odbornost je fakt, že tam dal snové vize Václava s andělem, který ho zachraňuje, zachranuje nás, a má ti jak si vzpomínám asi tři vstupy.Mě to až tak nerušilo:1929 co bychom chtěli,ale je to filmu vytýkáno.Je ceněn právě pro ty kulisy v exteriéru, a to bylo nadčasové.oeje práce je možná zajímavá v tom,že jsme srovnalaktitiku z té či oné strany,a fotky sjme seřadila tak,že jsou skicy,reálie,nebo náčrt,pak

Sedím doma a píši a odpovídám na soudní obesílky

18. března 2009 v 21:31 | MgA.Květoslava Šamajová
Nemám normální život. Ten mi vzal systém, který je tady nastaven proti normálním lidem, kteří věřili, že svoji při předají soudům a dojdou k spravedlnosti. HOVNO. Dojdou jenom k trápení a budou se nasírat den ode dne. Není tady pro ně spravedlnost. Přece není normální, že když se ujmete vlastní matky, a pečujete o ni, pak se ujmete chlapce, který nechtěl být v dětském domově do 18 let, a vy se jim věnujete, že vám stát dá nakládačku .Nenašla jsem nikoho kdo by pomohl. Ty řečičky, pomůžu, a sám na to dojedu. Neberu. Je to o nátuře, když si představim II.světovou válku, že měla matka 5 dětí a byla schopna za Hitlera schovat pod sukni cizí dítě - židovské , aby nešlo do plynu, tak to byl velký čin a ona v tu dobu, to tak nebrala, prostě dítě nemohla odkopnout, potřebovalo pomoc. najednou příjde demokracie, nemáme již HITLERA a ejhle, vyvstnou malí hitlerjungové, strašáci, kteří se bojí, že když vám pomůžou " sami půjdou do plynu" jsou to řeči v obraze - tak maldí a staří uvažují. Nepůmůže vám již nikdo, Svět je celý převrácený naruby. Můžeme doma sedět, pouštět si zprávy, že Anglie má nezaměstnanost 12 %, že propustili nevinného, který seděl 27 let, konečně udělali DNA atd. Co s tím. Celý svět se zbláznil, byrokracie je bezbřehá. Politici na sebe sočí ,protože když chce yhrát ČSSD tak nastavuje zrcadlo co dělá ODS, a když chce vyhrát ODS, tak vyhrabe lońskou presidenturu presidenta, že byla zmanipulovaná. Proč s tím yvrukovali nyní, aby překryla kauzu WOLF-DALIk. je to tady k posrání. Myslíte si, že soudy napraví vaši křivdu, nikoliv , když se na vás někdo zaměří a sebere vám byt, tak v tom bude pokračovat. Takže vám posílají 4 soudní obálky denně, nejsem advokátní kancelář ,na vše je lhůta 15 dní, takže sedíte a píšete a vidíte ty kurvárny, jak si vás čtou na počítači a všichni to posílají v bloku, aby vás dorazili. To nemá takou akci ani advokát, aby tolik vydělával. 4 soudní obálky denně. Připadám si veledůležitá, počítače mě znají důverně, když jsem podávala stížnost na Ministerstvo spravedlnosti, jak obět trestní činnosti po 11 letech nemá nápravu a jak soudce 8O let tvrdí, v soudní síni, že si obět měla podat žalobu sama,a ta má lékařskou zprávu , že má trauma ze soudů, bylo jich za 11 let 4O, tak já poučuji soudce, že obět vypoví omezování osobní svobody a pak již to sepíše Policie a má být vynesen rozsudkem o morálním odškodnění ,ale tady čekáte na usraných 38.OOO jedenáct let -soudy o prokázání příčinné souvislosti s tím, že vás agresor poškodil, a pak to zamítnou. Představte si, že půjde TOPOLÁNEK nahý Čeladnou, má tam chalupu, tak ho nejmín zavřou za exhibicionismus, nebo ho vyfotí BLES jakýho má pindoura, tady jsem z Čeladné dostala nahého chlapce z dětského dokmova a o ty svršky se soudíme plných 11 let, že mu je okradly a taky techniku a taky knihy. Topolánek prohýří 6O.ooo za noc, když má Nikolase, my musíme dokládat 24.OOO v telefonování, svačinkách,placení hotelů jako krizovou intervenci ,přitom musí každý soudce vědět že do 25.OOO se to nedokazuje. Dělají si ze mě ty soudci srandu nebo tady platí jiné zákony pro politiky a jiné pro normální lidi?ˇÚstavní soud mě dvakrát zamítl: Rychtecký -důchody a Wagnerová -žaloba zamítnutá, aby se pokračovalo v podané žalobě, nikdy jsem nebyla obeslaná soudem a žaloba zamítnutá - tak dlooho si s vámi hrají, až to zamítnou - neznáte soudkyni ani tu žalobu, jenom ty obálky k vám domů rotují.
Proč to udělali, omlouvala jsem se, že nemám na advokáta, že mě ukradly důlchod a nikdo me zadarmo nechce zastupovat. Nevím , jak si to soudci myslí, ale důchodce žije od důchodu k důchodu a to ještě živím chlapce z toho důchodu, že mám nepřiznaly pěstounská dávky, nevím, jak si to ti soudci myslí, když nám nepřiznali spravdlnost -chteli jsme aby nás vrátli zpět do našeho bytu,ale proč nedat ke 3 bytům ještě ten náš. kdo měl 3 obydlí - daly mu ještě ten náš, a na nás zbyla plesnivá dílna. Opravdu nevím, kam až ta spravdlnost může jít k nám normáním lidem.
Tolik k dnešku.
samajova@volny.cz

MLEJNSKÝ není rozhodně Šalamoun

10. března 2009 v 23:36 | MgA.Květoslava Šamajová
Starosta Mlejnský neslouží lidem, tvrdí sice o sobě, že posílat na smrt není jeho styl, ale pěstounskou rodinu odrovnal dokonale. 3 roky se nažít o audienci, narovnat křivdu spáchanou na nás, řečičky jak ODS slouží lidem, tak aby je taky plnili, ale není zlato co se třpití, to mu od malička sice říkali, ale když nastoupil na trůn 11, obec s rozptylem 7O.OOO kapacita, tak na to hezky brzy zapomněl. Jo, má audienční hodiny, ale odmítá vás vyslechnout. Nejdete k němu s bambitkou, jsem vysokoškolsky graduovaná, ohlásila jsem se, jak káže zákon, ale odpověď zněla : věc je skončena. Ne není, pane Mlejnský, teprve začala. Jsem tři roky bezdomovec a vaše obec mě připravila o byt, moji matku předčasně připravila do hrobu a Jaroslavu připravila operaci paralytický ileus. Současně se uchází rok a půl o plný invalidní důchod,nemá 6 měsíců dávky sociální,a nemá dietu.Jak může takový kluk bez rodinného zázemí žít, kdyby mě v životě nepotkal. Nikam : skončil by v škarpě. Toto ale vaše rada a zástupci na radnici nehodnotí.Máte tam toho Nádvorníka, který taky zádsadně nikoho nepřijímal. Máte moc, jste arogantní, ignorujete každého, kdo není jeden z vás , na tisk toho nakecáte jen co je pravda, ale skutek utek. Přitom je tam vlaječka o tom, jak máme protikorupci hlásit tam a tam, jak se vyvěšuje tibetská vlajka, jak máte starostovské hodiny a dny, a skutek utek. Měla jsem byt tam u vás v regionu Praha 11 plných 27 let, nebyl nijak zvláštní, otlučený panelák, měl ale jihozápadní stranu, slunno a teplo, a světlo, byl v 8 patře, byl prostorný, a blízko lesoparku a měla jsem tam zázemí přátel na procházky, násilně mě vyklidil estébák, vnitrák, Lipták, 82 let, a můj byt předal živnostníkovi bezdětnému , 8O let, který má a měl v tu dobu ještě další dvě obydlí a mě pozdě večer v zimě , nastěhovali do nebytovky, kde se nemalovalo 14 let, kde je stále nábytek ze podnikání, těžké kovové skřínky, které jsou na malých hřebech a kdyby se utrhly (což se stalo u vyviklaného krytu na vodu ) tak mě to zabije. Nikdo to nehodnotí, že tam byla pravděpodobná korupce, jelikož jak se mohu z privatizačního bytu 3+ KK ocitnout v nebytovce, kde původní nájemce ani za 4O let jednou nevymaloval, měl propálený sporák, koupelna protékala do poštovních schránek, sklep zatéká a je smradlavý a špinavý a nic nebylo pravomocné. Zástavní právo obce je do roku 2O14,pane starosto. Na to mě hezky odpovězte, když to nebylo soudně pravomocné, jak se to mohlo stát. A soudy ty řekli, když už tam je , tak je to pravomocné, ale když soud rozhodne, tak ji vrátímě zpátky, dluhy na nájmu nebyly, ale podvodníci to brali jako vyklizení bytu, následky byly katastrofické, matka mě umírala 3/4 roku, chlapec byl půl roku po operaci ileus, a nikoho to nezajímalo. Starosta říká, je to uzavřená věc. Starosta říká, fandím podvodu, že někdo je tak chytrý, že ke dvema obydlím získá bytovku za dva a půl milionu, tomu fandím jako starosta, a pro mě je to uzavřené. Tak byla tam kourupce nebo nebyla? Asi ano, jinak by přijal ženu, která neodvrhla matku, když umírala a ani ji nehodila do kontejneru, ani chlapce,který nechtěl být v dětském domově do 18 let, a a chtěl být vzdělaný, toho taky neodmítla. Tak k tomu se nepřiklonil náš jižnoměsťanský starosta Mlejnský , ale k tomu podvodu se přiklonil. Co k tomu dodat, já zažila, že mě ČSSD nepodržela, já zažila, že mě KDU nepodržela, já zažila, že jsem byla na indexu od svých 8 - 19 let, tátu mě zavřeli na § 231/ 48 Sb. - to - je § velezrada jako u Milady Horákové, my měli konfiskát veškerého majetku, provaz, a pak 22 let, ztrátu občanských práv a svobod, zažili jsme, že Topolánek křičí v parlamentu, zasloužili se o stát, ale v pravdě, ho nezajímám, Topolánek má svých 185.9OO,- kč měsíčně jistých, a já rozhodně nemám průměrný plat v ČR .což dělá = 23.542,- Kč měsíčně, ale s chlapcem máme díky Mlejskému to, co mají v indických slamech nuzní : 1,5 EURO,denně, a proč, protože nemáme na náš byt nájemní smlouvu, tu mi vzal právní odbor Praha 11, když mě umírala matka, a dali ji podnikateli PERSONOVI (tajně dne 18-8.2OO3 za mými zády) , tomu, který má chalupu v Káraný, další družstevní byt , a proč by mu nedali můj privatizační byt, aby si polepšil, prodal ho a získal dva a půl milion NAVRCH k tomu co má. Mě v mých 65 letech nikdo nedá hypotéku ani práci do 95 let, abych si koupila 1+1. Tady to tedy rozhodněte tuto při, komu fandíte, tomu podvodu, nebo tomu, že jsem se zastala matky a dítěte, a sama přišla o byt.

samajova@volny.cz

Právní vědomí -jak ho neznáme

10. března 2009 v 22:37 | MgA.Květoslava Šamajová
Městská policie nám nachystala vědomostní test 14 otázek s třemi chytáky. Dalo by se říci, že nikdo z nás to na 1OO % neznal. Mě se dost pletla krádež a loupež, potřebovala jsem příklad, abych to rozlišila, na první stránce jsem neměla pochybení v 7 bodech a na druhé stránce , pak jsem dost pochybovala v přestupku, který je do 5OOO,-Kč a v šikaně, většina z ná si myslela, že šikana patří mezi trestný čin, a je to zatím příležitost ke spáchání některých trestných činů...Zdraví si máme cenit nejvíce, a až pak majetku, to znamená, že když upadneme, budeme se starat, jestli jsme celí a nebudeme sbírat rozsypanou tašku s nákupem, listina základních práv a svobod je daná ústavním zákonem, záludně postavená otázka byla, že mezi základní lidská práva nepatří právo odmítnout vypovídat, do obecných norem slušného chování patří pozdravit starší osobu, klasifikace mezi přestupkem a trestným činem je, že to musí být společensky nebezpečný skutek, veřejným činitelem je exekutor, trestným činem proti lidskosti je znásilnění, loupež je násilný nebezpečný čin, útočí na zdraví, někdy i na život, vydírání je až jednou ..., zbraní je z hlediska zákona vše, čímž lze učinit útok proti tělu důraznějším, obrana směřuje k zastavení útoku, grafiti - tady pozor - to není přestupek, ale trestný čin, pokud neposkytnete pomoc z hlediska práva, je to trestný čin, pokud bylo ohroženo zdraví či život, obsah marihuany určí laboratorní vyšetření, a šikana - jak výše řešeno - je jen některým podnětem ke spáchaní některých trestných činů.
Tak si to přečtěte dvakrát a porozumíte lépe, všem kriminálním seriálům a na Stopě v ČT.
samajova@volny.cz

JIŘÍ MYSLÍK otvírá hloubku duše

10. března 2009 v 22:06 | MgA.Květoslava Šamajová
Honem jsem utíkala na VŠE, kde dne 13.3. skončí výstava jak fotografují kamerami. Nebyla tam žádná kniha, abych tam napsala svoje dojmy, já ráda kecám, tak si to tady píšu do blogu. Jiří Myslík mě zaujal, a ani neví, jaký je to hluboce filosofující muž. V jeho fotografii je tajemno, lákají ho dálky, a záhady a taky prvky geometricky dokonalé. Nemají chybu ty jeho fotky, film jsem od něho ani dokument neviděla, co se rozsypal trh umělecký a nemá systém, tak abych byla pátrající babočka, a na všechno přišla. Ale pokud mě kroky tam vedly, tak jsem to měla vidět. Karel Čihák mě svým cyklem zima taky nadchl. Vladimír Dousek je křehce zádumčivý. Pavel Rýdl rád "duchaří " je virtuální, vznětlivý, a vznášející se, jeho bílý papír je spirálovitý a taky liliovitý, fantazie se tam meze nekladou. Ivan Šlapeta je klasik, který v průřezu tvorby nezestárl, naopak, má svůj rukopis, malý a velký, přitom ten malý je živý a ten velký je sousošný, palácovitý, a kontrastný, určitě upoutá a nezapomenete na něho. Jiří Šámal ,černobílý fotograf, umí
zachytit situační moment, myšlenku okamžiku, v mžiku, hbytem, žal, ranní poštu, větrníci ,Jirka Stivín se představuje dnes již slvným Allenem Ginsbergem z let 1965. Franta NĚMEC mě překvapil a evokoval dobu na : VÁCLAVA WASSERMANNA, KARLU CHADIMOVOU, IRENU KAČÍRKOVOU, GÉRARADA fILIPA, M.A.Brousila, jANA sTALLICHA, lUDVÍKA BARANA, vše z doby f A M U 1954. Závěrem provedu závěrečnou rekapitulaci :
Jiří Myslík je romantik, který umí pohledět do nitra hloubky, země, voda, vzduch, Canyon, vzpomínka na moře, Douskovo zádumčivé předjaří v Radotíně, Čihákova zima závějovitá, keřovitá, rampouchovitá, a taky nesmím zapomenout na Josefa Hanuše a jeho Mlhavé ráno na Kubě, a Josefa Vaniše Tibeťané z roku 1954, Šlapetovy velký malý, Rodeo, a Palais Royal, kolekci vzpomínek na fAMu od Franty NĚMCE, STVÍNOVŮV GINSBERG, rýdlova spirálovitá lilie a v nesposlední řadě Myslíkovo tajemno, záhadno, dálka, a prvky dokonalé geometrie.
vrátila jsme se k němu asi třikrát.upoutal mě.
MgA.Květoslava Šamajová (fAMU 1968-1972 )
samajova@volny.cz

MUZEUM POLICIE ČR

6. března 2009 v 18:45 | MgA.Květoslava Šamajová
V rámci akce SENIOR AKADEMIE jsme byli v muzeu Policie ČR. Bylo na co koukat, to jsem i sama koukala. Jednak je umístěno muzeum v krásném romantickém prostředí Karlova, v blízkosti kláštěra a kostala, který byl založen v roce 135O. Tedy dva roky poté co bylo založeno Nové Město pražské. Tento objekt sloužil v minulosti různým účelům, jako chudobinec , nemocnice, až na počátku šedesátch let minulého století, se začal klášter opravovat. Ministerstvo vnitra ho postupně začalo upravovat venkovně, ale i uvnitř , aby prostory byly přizpůsobeny muzejním účelům. Pro veřejnost bylo otevřeno s datem : 12.dubna 1991. Prohlídka je koncipována 4 okruhy křížové chodby, postupujeme od historie četnictva prvorepublikového působení, 1918 až po 1938, lze zde spatřit i četnickou stanici, jak asi kdysi vypadala. Posléze přestupujeme do období Protektorátu Čechy a Moravy, a od SNB se seznamujeme i s bezpečnostními síly letectva. Také zde se můžeme seznámit s technikou , jak ji využívala Státní bezpečnost. Seznámíme se s vývojem uniforem, náhledneme také k dopravní policii, a pro děti je zde nejzajímavější úsek kriminalistická fotografie, balistika, daktyloskopie, a metody při vyšetřování kriminálních činů. Také evokace vpádu agresora k oběti do bytu, která se bránila, možné sexuálně zneužité, nebo obětí, které byly vrahem rozřezány a uloženy do kufrů. Také je zde úsek prostituce, z historie, který byl v salonech skrytý, pohled na různé výjevy, jak to vypadalo uvnitř, spojení s drogami, jak vypadá muž a žena před aplikací drogy za intezívního používání za 3-5 let. Prostě šok, žena je plná boláků a muž má vyžilý obličej, který lze charakzterizovat, že zestárl tak za 2O let. Pohled do kuchyně Interpolu, je pak již mezinárodní policejní týmovou akcí, při objevování vrahů, kteří se snaží ztratit stopu v cizině. Určitě bych to doporučila otci s dětmi při nedělní vycházce, jednak je tam zajímavá sbírka zbraní, pak v letních měsících výstava aut, a možnost dětí si pohrát i na zvelebeném hřišti. Je tam i kantýna s místním občerstevním.
samajova@volny.cz

ČESKÝ LEV - rodinní příslušníci

6. března 2009 v 18:18 | MgA.Květoslava Šamajová
Na dnešní tiskovce jsme se toho moc nedozvěděli, jenom to, že ceny zná Petr Vachler a notář/ka. Že bude oceněn Juraj Herz, který miluje horory, rád by nominoval na cenu asistenta Titze, a rád by sundal cenu Krejčíkovi. Když by volil mezi Ptáky a Psycho, dá přednost Psychu, a nyní dělá na filmu TMA. Herecká dvoce Bolek Polívka a jeho dcera Polívková, jsou takovým prototypem večera, že půjde o příbuzné dvojice, které budou rozdělovat ceny jiným rodinným příslušníkům. Vždy v jiné sekci. Přítomen bude kameraman Ondříček a syn Ondříček, Iva janžurová a dcera/y Janžurové, taky Chytilová a dcera Chytilová atd. Já jsem nedostala pozvánku na akci, tak tam nejdu a to je tak všechno co jsem se dnes mohla dozvědět.
samajova@volny.cz

Osobité předměty Mahátmy Gándhího vydraženy.

5. března 2009 v 23:51 | MgA.Květoslava Šamajová
6-násobným přeplatkem VIDŽAJ MALLYA zaplatil za brýle, sandály, misku, talíř, a kapesní hodinky pro svoji vlast INDII. Americká auční síň vyžadovala pouze 3OO.OOO dolarů ( což je přibližně 6,7 milionu dolarů) , ale miliardář z Indie to přeplatil.
Loni jsem zhlédla dokument BBC o solné cestě Mahátmy Gándhího, kterou se štáb vydal po Indii , a bylo zjištěno, že již jenom malá část indického národa vzpomíná na nenásilí a Mahátmu Gándhího. Všechny jeho bysty jsou uzamčeny , a jenom hodně stará část obyvatel, která v době Gándhího mohla být ve věku dospívajících dětí, si vzpomíná na peší pouť Gándhího k solnému jezeru. Gándí razil, že Indie nesmí nic prodávat cizákům, musí být soběstačná a to tak, že každý musí začít sám u sebe. Rozdal kolovrátky a každý si musel umět utkat bederní roušku na sebe. Tím chtěl zdůdraznit soběstačnost indického národa. Když to porovnáme s našimi politiky ,tak ty razí opak. Vše prodat a ze zisku udělat jeden měch a dle potřeby tím látat díry, kde je nutno dát záplatu. Jeden měch, to už tady bylo v komunismu, v době, kdy já chodila do školy, se razilo, že jednou přijde doba, kdy budeme mít šaty z pytlů, (juty) a všichni budeme nosit stejné šaty. Když se vrátím zpátky k tomu, co naši politici prodali, tak začali znojemskými okurkami, nyní letištem a nás dají do otroctví. Již nikdy nevzlétneme nikam do zahraničí, neboť mýtné k odstartování z letiště již nikdo z nás nezaplatí .Jenom kafe se na letištní ploše pohybuje od 8O-13O Kč. Jak to tedy souvisí s nenásilím Gándhího, soběstačnosti a se silou jeho ducha. Gándhí , když se miloval s vlastní manželkou, dostal vztaz, že mu umírá otec, a tak dal slib, že již nikdy nebude milovat s manželkou, a to v poměrně mladém a produktivním věku. Jeho síla osobnosti, pokora, nenásilí ,inspirovala mnoho jeho stoupenců, a bylo ochotno za něho položit i život. Gándí bojoval za nenásilí, a zemřel z rukou teroristy, dříve se říkalo atentátníka, v Indii mají zvyk , že se sepnou ruce a ukloní se k zemi. Atentátník se postavil čelně před Gándhího, sepl ruce, a v nich měl pistoli, kterou Gándího zastřelil. Za to za co bojoval, za nenásilí, i zemřel. Velký duch - Mahátma Gándhí- byl nejenom největší indickou osobností,ale i největší světovou , a v oblasti politiky to tedy platí na prvním místě na celém světe až do současných dnů.

samajova@volny.cz

1.3.2OO9 může veřejnost nahlížet do CEE-centrální evidence exekucí

5. března 2009 v 8:41 | MgA.Květoslava Šamajová
Týká se to údAJŮ O EXEKUČNÍCH VÝKONECH ROZHODNUTÍ VEDENÝCH EXEKUČNÍ KOMOROU ČR, PODLE § 125 ZÁKONA Č. 12o/2ooo1 Sb. DÁLE E Ř - EXEKUČNÍ ŘÁD.

k DNEŠNÍMU DNI je zapsáno 646745 NAŘÍZENÝCH EXEKUCÍ.

CENÍK JE ZPOPLATNĚN A TO VE VÝŠI 12O,-kČ VČETNĚ DPH, nejprve je nutná registrace a ta taky stojí něco, 24o ,-Kč, musíte si zvolit 6 ZNAKŮ PŘI ZADÁNÍ údajů, a bude vám vygenerován nějaký znak.

Udaje o exekukucích jsou do 15 DNÍ VYMAZÁNY,CO BYLO EXEKUČNÍ ŘÍZENÍ SKONČENO.
Resp.poté,co se o skončení exekutor dozvěděl.Exekuce může být nařízena,odložena,zastavena.

U fyzické osoby zadáte jméno, datum narození, u právnické osoby, IČO.

samajova@volny.cz

Finanční zadlužení domácností a firem v ČR

4. března 2009 v 11:21 | MgA.Květoslava Šamajová
Z dnešní finanční gramotnosti jsem pro vás si ověřila statistitu naší zadluženosti. V našich domácnostech je to za posledních 12 měsíců 15O milard Korun a u firem známe statistiku z března , která činí 756 milard Korun. Dále jsem se dočetla z servru, že 75O.OOO domácností má regulovaný nájem,a jenom některé obce jsou ochotní pro lidi nad 65 let pomáhat s doplatky na nájemném. Např. Praha 2 je ochotna pomoci na osobu jenom 2OO,-Kč měsíčně, Praha 1O je ochotna na osobu dát 4OO Kč měsíčně, a jinak se tísnivou sitaucí nájemného nehodlá již další radnice zabývat - nebolí je to. Vzniká mezi lidma tísnivá právní a existenčí nejistota, místo pomoci radnice dávají stále žaloby na občany, a pokud to zveřejníte v místním peridiku, tak vám text zcenzurují nebo napíši PRORADNÍ TISKY,že nikdo nepodal stížnost : jenom hezké věci se musí o všech radních psát. Je sice pravda, že je tady snaha deregulaci protáhnout do roku 2O1O,
jelikož se to týká 4O.OOO domácností. Podívejte se na případy ,kdy se starší osoby nad 65 let ocitají jako vdovy, vdovci, samoživitelé, a právě do nich to obce naperou nejvíce, neumí se bránit, jsou zranitelní, a podat na ně žalobu je prestižní věcí radnic, jednu takovou znám PRAHA 4-NUSLE a PRAHA 11-JIŽNI MĚŠTO. I když mě matka umírala, i když jsem měla dítě z dětského domova svěřeného do výchovy, tam se jejich spor nespojil, ale nedovolili mě zůstat s umírají matkou v jejich 81 letech v mém bytě, kde jsem žila 27 let a 14 dní před její smrtí padl rosudek VYKLIDIT byt, ačkoliv jsem nebyla dlužtel ! Byt šel do privatizace a v dané schvíli mě nikdo nepůjčil 7O.OOO Kč. Jako učitelka jsem měla plat 85OO-Kč, buď jsem měla hodit matku do popelenice a žít sama, nebo jsem měla vrátit dítě do dětského domova Čeladná a nechat ho tam vzlykat, když mu umívali hlavu v záchodu,j ako v českém QUANTANAMU. Myslíte si, že ŠPIDLA - 6OO.OOO,-Kč měsíčně, na den je to 2O.OOO,-Kč, má o nás starosti tam v EU, neno TOPOLÁNEK - nyní v EU-předsednictví : mě chybělo 7O.OOO Kč, které prohýřil Topolánek, aby si dokázal, že je chlap a zplodil NOCOLASE .Kde je řečeno, že nebyl ze zkumavky. Ale on to roztočil za noc, mě to mohlo pomoci pro bydlení 3 lidí, do 2 let jsem měla důchod a tyto peníze mě přišly najednou, a byly by bez problémů - ale v dané chvíli učitelka AJ neměla . jeho konkuna Talmanová měla ve Vraceh na festivalu filmovém šaty za 75.OOO Kč na jednu noc, není Dajána , aby je pak dala charitě, která by to pak dala na potřené účely. atd. Myslíte si, že politici mají o nás zájem, kdyby měly, tak když jsem napsala na radnici ,že si potřebuji od nich půjčit bezuročmě, tak na mě daly žalobu vykliidt byt. Přemýslejte o nich. mě bylo 6O let ,mamince 81 a chlapci nebylo 18 let .K tomu nelze nic dodat, jenom to, že se dostanete do stejných sraček j ako já vysokolačka, která nikomu nic nedlužila, ale vadila. Její otec byl zavřen na § 321/48 Sb,paragraf Milady Horákové, a pokud tedy neodsoudí do vězení POLEDNOVOU, jak se máme teprve my se zákony starými 55 let vyrovnat, když máme stále u soudů ty stejné rychlokvašky, a jiné nám nedají. Přemýšlejte o tom.
samajova@volny.cz

2.OOO.OOO EU na projekt diskriminace

4. března 2009 v 0:19 | MgA.Květoslava Šamajová
Už je to tady! Špidla s platem 6OO.OOO,-Kč měsíčně, tedy 2O.OOO,-Kč denně, dělá projekt za Dva miliony ojro: DISKRIMINACE. K čemu došly. Došly k tomu, že ženy mají méně než muži o 23 %. Ta diskirminace za 2 miliony ojro by měla zvítězit v tom, že se prosadí, že ženy a muži budou mít rovný plat. Teď nám tady haraší ty záchranky, že ženy jsou roztržité, mají starosti s dětmi, a jsou horší než mužský. Vždy, když o něco jde, tak se najdou hlasy pro a proti. 6O milionů Korun českých je již slušná hromádka, nebylo by lepší, aby třeba pěstounské rodině, která se léta soudí, ještě když byl ŠIDLA ministr na M P S V ,o to, aby rodina měla pěstounské dávky, aby chlapec nebyl v dětském domově Čeladná šikanován ,o to se stále ještě soudíme, pak o to, že mě ho dal nahého, pak o to že nám vzali byt, pak o to, že mě rozbili nábytek, když mě vyklízeli, pak o to, že chceme přiměřený náhradní byt. Ale jsme NO - nepřáítelská osoba, otec souzen na § 231/48 Sb, tedy nepřáletská osoba, konfiskace majetku v roce 1952, inscenační procesy, takže je musím mít ještě nyní, u soudu, pokuta za Hitlera, co jsem neřekla o soudkyni, vždy jsem studovala sexuologii umění ,proč bych říkala, že má soudkyně penis, když má vagínu. Nicméně, řekla - neřekla, pokuta tady je, a musím platit každý měsíc 5O,- Kč, na vác nemám, uděly ze mě idota, chlapec je pěstounské dítě ,ale nemáme pěstounské dávky, sebrali nám byt, a v mém původním bytě je podnikatel, který neplatí státu daně, neb si je odčítá, má manželku a na mě dává žaloby, abych za něho platila jeho nájmy, že si to vymýšlím - ne , nevymýšlím, opravdu to tak j. Dostanete rychlokvašku a ta soudí vás, ne toho podvodníka. Století převrácených. Takže Špidlův projekt o diskiminaci je velkolepý,j ak moc velkolepé peníze na to dostal. Ale on není žádný troškař. Mě práci do 95 nedají a ani hypotéku, abych si koupila byt 1+1, nevím jaké má Pán se mnou úmysly. V Indii mě předpověděli, vy piště, vám budou naslouchat. Tak vám píši, a přemýšlejte o tom, co vám píši.
samajova@volny.cz

ŽHAVÝ DRÁT aneb " rathovné "

3. března 2009 v 23:59 | MgA.Květoslava Šamajová
Projekt Mudr.Davida Ratha se mi velmi líbí. Nejsem ze Středočeského kraje, ale spojuje mě to s ním v tom, že mě ve Velkém Oseku ukradly v banokomatu celý můj starobní důchod. Byla jsem nucena se postit 3O dní, pak za blokaci karty mě daly do debetu 215O Kč, a denně mě debet navyšují. 2 roky jsem chodila na poštu pro důchod, nikdo mě něokradl, ledva jsem to dala do banky, tak mě totálně vybrali. Ale ten projekt, že Rath to chce na videozáznam uchovat, že každý komu dá dar, bude nakamerován a musí sdělit, za jakým účelem přijal dar je velkolepý. Konečně budu moci říci, že mě soud dal pokutu za Hilera 6OOO.-Kč, ač jsem to soudkyni o soudkyni neřekla. Pak,že mě ODS na Praha 11 připravila o můj byt, kde jsem žila 27 let, a nejenom mě, ale 3 osobám, maminka mě umřela v šoku, a Jára byl po operaci neprůchodnosti tenkého střeva. Můj byt dostal povodník, který má chalupu, družtevní byt a ještě mu soudy nadělili náš byt a my se staly přes noc bezdomovci, pokud chcete nazvat nebytový prostor s plísní, bez koupelny a bez sporáku, byt, tak prosím, ale je v něm zima, nemohu se osprchovat a nemohu si upéci buchtu. Pro mě je to havarijní byt IV.kategorie, ve kterém jsem nikdy nebydela v životě a nyní jsem v něm. Je mi 65 let. Myslíte si ,že mě stát dá práci do 95 let, když nejsem politik, abych si vzala hypotéku a koupila si 1+1. Nedá. Takže "rathovné"se mi moc líbí.
Rathe, napíši ti, jestli mi odpovíš - nevím, jestli mě zařadím do kamerování nevím, totiž stále chci sdělovat do novin, tisku, blogu, zpravodajství, co se mě - tady - stále děje, a jaké mám jako samoživitelka rány na těle i duši od ODS, ale všichni mě cenzurují, dokonce mě nevěří, že by to mohlo být pravda. Ale je, stačí vám, že mě zavřeli otce na § 321 / 48 Sb, a pokud KIKA soudce co soudil mého otce, měl v roce sametu jako POLEDNOVÁ nějakých 7O-8O let, tam mě museli zavléci do soudů , abych nesoudili já j, že na ně dám žaloby.Takže mě vystěhovali, ne , neměla jsem dluhy na bytě, taky jsem neřekla , že je soudkně HItler, ale stíhají mě rychlokvašky od soudu k soudu, protože za můj byt DVA MILIONY A PUL si to už tady všichni rozdělili, a udělaly ze mě idiota.
Takže Rathe, já ti napíši, konečně mě někdo vyslechce na kamerau a doufám, že ti to tam budu moci říci z plných plic, jak mě ODS, nějaká ŠORFOVÁ okradla o byt ,nyní je v zastupitelstvu, a jak mě nedali na Praha 11 náhradní přiměřený byt, a nikdo se nestyděl, každý si přidělil byt ze sociálního pro členy rodiny, ale to se prý v zastupitelstvu na Praha 11 s m í . Nás vystěhovali, byli jsem svědci jejich činů. Je to prosté, není v tom zcela nic jiného.Jsme paměti národa e ex- Praha 11.
samajova@volny.cz

Taktika úspěchu u žen, závisí na tzv.loktu Marlova Branda

3. března 2009 v 22:56 | MgA.Květoslava Šamajová
Ještě jedna úsměvná historka z pera Benjamina Kurase se mi vloudila na rty. Ben četl a četl a pak nám v diskusi řekl, jak to mají rády ženy nejraději. Mluvil o tzv.loktu Marlona Branda, kterým se proslavil v Hollywoodu coby nejlepší milovník. Princip spočívá v tom, že podloží ženu po milování loktem a spokojeně usne. Žena nadšeně do omrzení povídá, a povídá a povídá. Tak to zkuste, třeba vám to přinese nové oživení ve vztazích. Tedy nezapomeňte na loket Marlona Branda.