Duben 2008

MOJÍ MAMINCE

28. dubna 2008 v 19:32 | MgA.Květoslava Šamajová
Dnes,je čtvrté výročí,kdy zemřela v nemocnici Krč na interně v 13,5 hodin dne 28.4.2004.Měla ten týden jít domů v sobotu,a zemřela v úterý.Ještě jsem den předtím byla u ní a spěchala jsem,bylo Jaroslava,a zapomněla jsem jí říci,jako vždy,zítra přijdu mami.Přišla jsem k mrtvé,která měla krk nepřirozeně vyvrácený,byla nahá,byla teplá, a pomalu stydla.Daly ji na odstavený pokoj a nepočkaly ani hodinu poté,všichni byly trochu jakoby přepadlí.Nevím co jí udělaly,ale neměla výraz v obličeji pokojný.Byla mrtvá.Seděla jsem u ní,tiše ji držela za ruce,které mě již nikdy nebudou hladit a vzpomínala na minulý život.Odešel člověk,který mě měl nesmírně rád a já ji.Škádlily jsme se,ale kdo se neškádlí.Výměna názorů. Když jsem se pak znovu k ní vrátila,měla otevřené oči, a já si mysela,že obživla,prý jak stydne i čelo,tak i oči se otvírají.Byla jsem v šoku,vezla jsem polštáře dekubitní domů a měla jsem to na dvoje tašky,takže jsem k ní jela dvakrát,setrvala u ní až do pozdě nočních hodin,nechaly mě u ní.Jsou tací,kdo ani mrtvou nechtějí vidět,já jsme u ní seděla jako za mlada,když mě stařenka četla pohádky, a tak já ji jako četla pohádku mládí ,když byla mladá a krásná.Byla krásná i ve stáří,protože byla nesmírně krásná.Já to po ní nemám,byla jsem na otce,bojovná,soběstačná, a nepodajná,ve svých principech,otce za to i zavřeli,byl morálně čistý,dostal 22 let, že pomáhal lidem,aby nebyli zavření v 50-tých letech,sám dostal 22 let nedpodmíněně, a od toho se začal odvíjet i můj strastiplný osud.Čím více jsem starší, tak poznávám,jak moc se mu podobám,jak i když jsme se neznali a ani nemohli,tak jsem uhnětěna cele po něm.Říká se,že dívky jsou po otcích a chlapci po matkách.Ne nadarmo,synové lpí až nenormálně na matkách,já si vzala z otce čtení dopisů,houževnatost,píli a sílu vydržet,a dodržovat sliby.Když mě kluk řekl,že ho nikdo nemá rád,tak jsem mu slíbila,že může být u mě,pokud se bude učit.Zlobí,nemá ještě maturitu a je mu již 21 let.V tu dobu se již jiní kluci ženili,nevím,kdy ho naučím být houžebnatým ,dodržovat sliby a na sobě pracovat.Moje maminka byla švadlenka, a uměla ušít šaty,že si je každý schoval na památku.Já jich mám taky doma celý raneček,ale nikdo nic nechce:A tak bych byla ráda,kdyby vzpomínka na moji maminku zůstala nejneom v mém srdci ,ale u všech,kdo ji znal a měl ji rád.
Tvoje dcera.Vzpomínám,chybíš mi!

Zákon 231

25. dubna 2008 v 22:45 | MgA.Květoslava Šamajová
25.143 věznů bylo odsouzeno v padesátých letech za zločin velezrady podle zákona 231.Káčko -231 byla snaha politických se domoci soudní občanské sociální rehabilitace.Založili K-231 v roce 1968 a to vlastně předcházelo Klubu politikých věznů o 40 let později.
Dostali uranové doly, a nepřežili,ti,co dnes žijí mají 85 let.Když přijdete na KPV běžně na nástěnce je parte,někdy i pět.
Můj otec Miroslav ŠAMAJ dostal 22 let,konfiskaci majetku, ztrátu práv na 10 let, a pokutu 20,000,-Kč.Byl nepřátelská osoba,když založil K-231 na Znojemsku,prakticky nás sledovala S t B celý život.Mě od 8 let ,naivně jsem si myslela,že od 13 let. PO maturitě jsem 5 let pracovala jako dělnice, v třísměnném provoze, a na vysokou to šlo s Jarem -68.Ale privataze mě ukradla byt,3 + KK, a kdo to udělal.Konfident StB,judr.Tomáš LIPTÁk, krycí SLINEK, registr 1803138072.
Nejvysší soud vyhověl konfidentu StB ve složení:
Judr.Vladimír Mikušek, judr.Pavel Krbek, Judr.Miroslava Jirmanová v kauze 20 Cdo 217/2007 ze dne 20.3.2008.Nyní musím konfidentu StB, judr.Liptákovi za to,že mě ukradl byt 3 + KK, v hodnotě 2,5 milonu zaplatit 900.-Kč,jelikož jsem byla neuspěšná v dovolání (nebylo povoleno) a Judr.Lipták,konfident StB,byl úpěšný.
Za ukradený byt 3 + KK zaplatím konfidentu Stb ještě 900.-Kč.
Nikdy nebude konfident StB na mojí výplatní pásce.
Jak to dopadne nevím.Zatím jsem v nebytovce,kde zatíká,nemám sporák, a žiji tam 18 měsíců -hlava mě zešedivěla, a nikdo mě nepomohl.
MgA.Květoslava Šamajová

Kundička včera a dnes

25. dubna 2008 v 20:48 | MgA.Květoslava Šamajová
Aneb Co bylo jednou zveřejněno ,nedá se již nikdy zatlačit zpět do tajných archívů.
Z umělecké tvorby na Světu knihy 2008 ve dnech 24.-27.dubna 2008 jsem pro vás vybrala následovné:
Večer před svatým Janem
Mrdala slečna s pánem
Prcajíce na plechu
Činili tam neplechu.
Asi to neuhodnete, ale je to Voskovec a Werich,kteří psali pod pseudonymem SIRIUS VOKNO, do Erotické revue.
Ale nesrali se tím, a psali to přímo.Tak se rozjeďte do Juldy Fuldy na veletr podívat,raději čtěte, a ne esem eskujte!

ULRICH FRODIEN-PŘEŽIJ!

25. dubna 2008 v 20:43 | MgA.Květoslava Šamajová
Nemám nic proti novinkám,které jsou na knižním veletrhu nyní na Svět knihy 2008 (24.4.-27.4.2008),ale co mě dopálí,když si někdo hraje na grafika, a na titulní stránku místo HAKNKRAJÍCE namaluje SVASTIKU a myslí si,že je světový. Ráda bych věděla,jestli jsou ještě dnes korektoři,kolik dostal za ten grafický návrh, a proč byl tak drzý, či byl zakuklený provokatér , a dělá si srandu z poctivých lidí, kteří umí rozlišit HAKNKRAJÍC od SVASTIKY.
Rozlišené: haknkrajíc je pravotočivý a HITLER pozici svastiky (rodinné štěstí) symbol orientu negoval zrodil haknkrajíc a a tím udělal zánik konce.
Svastika je rodinné štěstí, čili se nedívím,že se vlastně ke konci života zbláznil,pokud nebyl blázen od narození.
Ale nevím,kdo tady žere tu nevzdělanost grafiků,že dělají z nás idioty a předsouvají nám na titulní stránku SVASTIKU a vydávají ji za HAKNKRAJÍC.
Asi už se svět zbláznil.Kniha pojednává o WEHRMACHTU ,takže se to určitě neodehrává v Orientě.

HLEDÁM SOUDNÍHO ZNALCE Z OBORU CHIRURGIE

25. dubna 2008 v 20:34 | MgA.Květoslava Šamajová
Kluk má dvakrát operaci ILEUS a sociálky MPSV ,vrásčité ještěrky ve věku 85 let,ho odmítají navrhnout krátkodobě invalidním,ač mu to operatér i chirug navrhli.Jde jenom o to,zlomit nomeklaturu KSć,což byla a je stále tajná StB ,která je stále ve vrcholných funkcích u posouzení invalidity.
Díky za jakoukoliv pomoc
MgA.Šamajová

ANI -ANi

17. dubna 2008 v 20:52 | MgA.Květoslava Šamajová
Již potřetí jsme zažili totalitní posudkovou komisi pro zraví,aby Jaroslav (21)byl invalidní.Má krvácení do střev,měli jsme nomenklaturu KSČ,což byla zdravotní StB,za totality.Mají stále rozhodovací pravomoc.Jsou sladcí,ale nic nepotvrdí.
Jaroslav je dítě z dětského domova,poškodil ho stát,byl tam 3 roky,zažil šikanu, a nyní,když potřebuje peníze na zdraví 1,5 roku,tak mu odmítají přispět na invalidní důchod,aby mohl nastartovat nový živt.Sledovat jejich činnost je pro JAroslava nepochopitelné, já ten život žila,je mi 64 let, a umím rozeznat,že je to bývalá StB,která nebyla prověřena ,MZ,to nepořebuje prověřovat,slouží jim dodnes.oni nepotřebují rozdávat invaldidní důchody,oni je potebují zamítat.
Když Jaroslava vystěhovali z azylu na ZELENÝ ČTVRTEK a je bezdomovec,není k tomu co dodat.
Doba je již tak zrůdná,že ji nelze nazvat demokracií,možná je demokracií pro ty,kteří mají 500.000,-Kč měsíčně,ale pokud nemá chlapec invalidní důchod,nemá pěstounské dávky,nemá ani hmotné zabezpečení nouze-co k tomu dodat,prý než se vyřeší soudy,spory,a hmotná nouze není vyplácena.Má krvácení do střev,já jsme starobní důchodce,dělám co mohu,ale ubívá mi sil nad tou zlobou a zrůdností,do které jsme byla zavlečena,tím,že jsem nabídla ruku k pomoci.
PO válce byla móda dlouhých šatů,když nebylo ani na krátké šaty, když mají lidé hlad,je plno receptů,jaké speciality vařit,když nemáme ani na základní potraviny peníze.

PO STOPÁCH GÁNDHÍHO

17. dubna 2008 v 20:05 | MgA.Květoslava Šamajová
Snímek BBC z roku 20O7,šel solnou cestou ,kterou se kdysi ubíral Gándhí,za sjednocení musulmanů a hindustánců.Hlásal,že na násilí máme odpovídat nenásilím,na hněv,láskou a žít skromým životem pro druhé,pak budeme vysrovnaní,nebude v našem srdci neklidid a zemřeme v míru v duši.BBC potkala člověka,z doby Gándího ,ale k rozhovoru nedošlo,zemřel za 3 dny,potkali babičku,která si vzpoměla na Gándhího,když byla malá holčička. Všichni se shodli,že v INDII, již podle Gándhího nikdo nežije,jelikož Indie je korupční.kam přijeli byla busta Gándhího zamčena.Gándí žádál,aby se k němu nemodlii jako k bohu a aby mu nezasvěcovali chrám.
Dnešní hindustánci a musulmané říkali,že pokud dnes chceme věc skončit,musíme vyplatit tu osobu.
Ten , kdo se setkal s Gándhím svědčí o BLAŽENOSTI. Dnešní Indie se bojí,že jim vezmou slumy,postaví tam silnice a ztratí i to poslední co mají : domovy.
Filosofují,že 28 politiků rozhoduje o miliardové Indii, a demokracie,že je nejhorší formou politickou, kdy jsou vydány napospas a nemají v životě žádné jistoty.Vzpomněla jsem si na film RÁDŽ KÁPURA POD ROUŠKOU NOCI, cena z Karlových Varů 1958.Pokud Kápur řekl již v roce 1958,že diplom bude mít jednou cenu jedné večeře,tak byl G R E A T .Jak mnoho nás ,jsme často neměli na večeři, a taky máme doma diplomy,a totalita tady skončila, a demokracie nám nedala práci,abychom byli syti my a naše nejbližší.Rádž byl ročníkmojí maminky,tedy by měl už 86 let,ale zemřel.Měla jsem to štěstí,že jsem se s ním setkala ještě než umřel v Indii, a byl ochoten mě vyslechnout , v apartmánu,a bylo to skoro u konce jeho sil,když umíral.Byla jsem hluboce pokořena před totou osobností, jelikož byl nejenom jako herec krásný,a podmanivý,ale daleko významnější byl svým rozhledem,a tím,co sděloval celému světu.

Šamajová,mám tě rád!

10. dubna 2008 v 17:55 | MgA.Květoslava Šamajová
Dnes jsem potřebovala slyšet,aby mě to někdo řekl,že mě má rád.Nikdo mě to neřekl,tak jsem si šla koupit skočřicové kafe.Babička mě pekla buchty,ze skořice,a vždy mě říkala:"Ty moje ,Květulenko:" Dnes jsem potřebovala si vzpomenou na babičku,aby mě připomněla,že mě měla moc ráda.Včera jsem byla s Járou na sociálkách ,kam si nás pozvaly,jelikož má Jára otce :TATA -STÁT.vzít si samoživitelka dítě z dětského domova,jen tak sama,bez chlapa,je horror u nás.Té buzerace bylo bezpočet, a nyní si žádáme o pěstounské dávky,jelikož Jára studuje od září 2007 do června 2009.Musíme mít rozsudek o pěstounství,ten máme z roku 2003,musíme prokázat ,že spolu bydlíme a musíme mít byt.Byt nám ukradl konfident Stb,Judr.Tomáš LIPTÁK, v 11/2006,a tak nemůžeme prokázat, že máme byt,jsme bezdomovci.Byla tam korupce,Jaroslav má krvácení do střev, a čekáme od června 2007 na invalidní důchod,ani ten nemáme,máme stále kostlivce 81-leté,kteří to neprokázali,jelikož to nejsou chirurgové ale internisti.Když tedy chceme pěstounské dávky,nemáme byt,jsme bezdomovci,nemůžou nám je dát.Nejenom-že nám ukradli byt,ještě nás týrají,včera nás vzali hákem,každý byl v jiné kóji, a psali a a psali protokoly,jak spíme,kde spíme,kde jíme,a kde pereme, kde vaříme atd. Spíme tak,že když se Jaroslav otočí,musím i já, a jsme jak političtí vezni z Gulagu.Sporák nemáme,nemůžeme péci,mám dvouplotýnkový vařicč,když peru,tak proteču do přízemí,a čekám až vyschne eletrika, která jistří.byt nám ukradl judr.LIPTÁK a vyhrál všechny soudy pro koomunistu PERSONU,který nechodil k žádnému soudu,má chalupu v Káraný,další byt na Praha 4-Chovov a ještě náš,privatizační byt.Nás vystěhovali pozdě v noci do Šturova 541/37,nebytového prostoru,kde se nájem nyní vyhoupl již na 57.-Kč měsíčně.To bych jjiž mohla bydlet i na KAMPĚ!
Korupce tam byla: starostka Šorfová,ale že byla v O.F.sekretářka KLAUSE,tak to nikdo nezpochybnil.Co k tomu dodat.Jenom to,že jsem dnes opakovaně prosila Boha,že už tu buzeraci nevydržím, a chci odejít z tého zkurvené země,která mě uráží,ponižuje a čestné lidi tak nasírá,až se to již nedá vydržet.
Dědeček byl legionář a bojoval za ČESKOSLOVENSKO:to se rozpadlo.
Táta byl politický vězeň z 50.let,byla ho StB, a zemřel poté,co byl na nucených pracech v uranových dolech,odškodnění nám papírové,byla jsem dcera nikoliv manželka,zákon z roku 2001,nám nedal nic. První výslech StB byl již od 13 let a v papírech si mě StB zanesla,když mě bylo 8 let.
Spolupráci jsem s nimi nikdy nepodepsala,jsme morálně čistí, a zato mě sebrali byt,abych nedala žalobu na Judr.ARNOŠTA KIKU,který odsodil mého otce 22.října 1952.Dne 22.října 2003,vypršelo 50 let,kdy jsme mohla podat žalobu na KIKU.Ale Praha 11 mě předešla,dala žalobu na nás na vystěhování,v době předprivatizační a pokud obec dá žalobu u soudu to prohrajete:již dne 18.8.2003 měl PERSONA na sebe napsanou nájemní smlouvu (tajně) a my se tím dne stali "bezdomovci"Soudy to následně rozhodly,Velel konfident StB Judr.Tomáš LIPTÁK? krycí jméno SLINEK, regsirt 1803138072.Dnes jsem moc potřebovala babičku,skořicové kafe a aby mě někdo řekl:Šamajová,mám tě rád."
Chodím s Bohem v srdci, a vím,že mě má rád,ale byla jsem dost zhroucená a dost nasraná a vím jedno, už tady - v této zkurvené zemi - nechci žít.
MgA.Květoslava Šamajová
dědeček legionář
táta zavřený od dubna 1952 do května 1960
vsýlech holčičky od StB již ve 13 letech
vwedena u Policie Čr jako vazební dítě
nikdy sjme se nenarodila ve vazbě
je to prá vazbna na otce
Otec:J8chymov,Mírov,Leopoldov,ostrav n.Ohří,V A L D I C E,když ho propuštěli,bylo napsno v papírech,nevíme proč byl zavřený
Svazky Stb se dochovaly a já jsme vystudovala v průběhu let 1992 až nyní další 2 vysoké školy,jak to Stb udělá a jak to StB udělala.

17.ročník festivalu amatérských filmů

7. dubna 2008 v 20:06 | MgA.Květoslava Šamajová
Konal se v kině ATLAS ve dnech 4.-5.dubna 2008,měl přihlášeno 60 snímků do různých kategorií,bylo nominovaných 8 cen a 4 čestné uznání.
Konal se stranou veškerého hlučného dění v době FEBIOFESTU a sešlo se pár nadšenců,ale zato velice upřímných.
Festival již po sedmnácté řídil a organizoval PETR LÁŠKA,který kromě stálého sponzora Ministerstva kultury dělá festival na koleně, s dary různých sponzorů,které dostávají děti v kategorii od 12-15 let, a pak vítězové ze sekcí dokument do 20 minut,dokument nad dvacet minut,debut,experiment,minutový film,videoklip,reklama.
ÓDA NA .. Petra Barana by mohla z fleku běžet v televizi a našla by ctitele a příznivce.Hasiči Jaroměřice nad Rokytkou byli ve stylu americké grotesky a bylo cítit,že si amatéři hasiči zahráli s chutí ve 3 groteskách po 3 minutách.Střední pasáž byla nejlepší,a měla nej... gagy.
Poprvé jsem viděla namlouvání gayů se vším všudy,nejsem nemladší,tak jsem to šla skonzultovat s devatenáctiletými, že to vidím poprvé,ale oni přitakali,že to vidí taky poprvé.Říkám vám,že takový prdelotoč jsem jakživa nezažila,ale viděla jsem poprvé břišní tanec ale od zadu.No,mě by na to nepřivábil,tak nevím,kdo se na to nachytá. snad jsou i tací...
Líbil se mi slovenský,16.setkání humoru,On a Oná,kdy se sezdávají dva,ale i muž je oblečen jako žena,je to v humorné poloze, a vyhráli si s tím.
Thajský film byl snad od metrů,téma lásky a učení,kde bylo vše co kdo nakecal a zapomnělo se na nůžky.
Brány Evropy mě otevřely svěd DIJONU,že tam berou i Čechy do lycea a to do druhé poloviny třicách let,i Werich je absolvoval.
Srandičky o tom,že spravdlnost je slepá,bylo v humorné scénce sňatkového podvodníka,který podvedl i spravedlnost.
Božkov byl minutový film,autorovi bylo 19 let.
Jenom z malíře Prostě M.N.se dalo vytáhnout více,rejža točil s M.N.a vytáhl z něho jenom nasranost na policajty,přitom jeho malířská škála svědčila o člověku,který by za to stál,se s ním utkat v širčím světovém názoru,zřemě na to Klváček nestačil.
Ouvalskej bigbít evokakoval svět zašlých kaváren a tančíren,a pohled Holánka na Bláhu a naopak.
Jak dopadlo ocenění si můžete ověřit na www.paf.cz a www.amatfilm.cz/zahrada.
Porota porotovala ve složení :Alice Růžičková-dokumentaristka, Květoslava Šamajová-filmová teoretička, Martin Švoma - dramaturg, Josef Psohlavec - kameraman, Jiří Kunst-režisér.
Přijďte mezi nás za rok,na 18.ročník,do kina ATLAS na mátový čaj,přelitá bylinka horkou vodou naživo jak to dělají u arabů.Byl moc dobrý a moc mi chutnal.
MgA.Květoslava Šamajová

BIBLE, KORÁN, CIBULKOVY SVAZKY kolaborantů StB

2. dubna 2008 v 9:16 | MgA.Květoslava Šamajová
Je na Vás,zdali si žena vezme za muže obřezaného nebo neobřezaného.
Je na vás,zdali v rodině budete dodržovat SÚRU KRÁVY.
Je na vás,zdali si necháte líbit,že NAVATYP v úředních hodinách vás vyhodí ( Š U B R-abych nejmenovala) :
"TY KRÁVO, VYPADNI" !
Ale co musíte znát a vědět,že když vám cokoliv ukradnou a soudy budou na straně podvodu,
že za tím je S t B.
Kupte si ty svazky a jména dohledáte u Cibulky.
Ne nadarmo říká pranostika,že po cibuli se pláče a pak prdí.
Čili:buď propláčete celý život,nebo se na to vyprdněte.
Ráno vám zpívají ptáci,vzduch je čistý,a do hrobu jdete nazí.
Ta touha po materiální hodnotě zahubí především Vás samého (samu).
MgA.Květoslava Šamajová

K 231

2. dubna 2008 v 9:04 | MgA.Květoslava Šamajová
Konfederace politických věznů ČR slavila 30.3.2008 na Žofíně 40.výročí založení.Smetanova má vlast otevřela program,završila Smetanovou Libuší a Dvořákovou Rusalkou.projev k výročí K 231 zahájil MIRKO ŠŤASTNÝ,ukončil FRANTIŠEK ŠEDIVÝ dopisem Nadi KAVALÍROVÉ,předsedkyně KPV ČR,která onemocněla virozou. Výstava byla ponorem a základním uhelným kamenem .Přípravný výbor K 231 dal pokyn 10.4.1968 aby okresní pobočky ustanovily svoje okresní aktivity.Přihláška do K-231 musela obsahovat základní údaje ,že byl politický vězeń,a ve kterých věznicích si odpykával nucený trest,jednalo se o organizaci na ochranu lidských práv. Předseda byl Otakar Rambousek,Judr.Gruber,oba dva pak pracovali v exilu.
V květnu 1952 v ČR bylo odsouzeno 32.600 věznů z toho 11.000 protistátních.V roce 1953 bylo 342 věznic pro 46 000 veznů v pracovních táborech.Z toho 15 000 bylo Jáchymovsko Slavkovsko Příbramsko.
1.1.1957 bylo 23 věznic a z toho 7 pevných (Plzeň,Bory,Mírov, Valdice,Opava, Pardubice, Blava,Leopoldov).
25 nápravných táborů (8 v uranové oblasti Jáchymovska,Hornoslezka, Příbramska) z 25 143 věznů bylo odsouzeno za tzv. protistátní trestní činy, a 14 364 si své tresty odpykávalo za kriminální delikty.
Něco z historie.
Zákon 231 zrodil "KÁČKO" K -231 Žofínskou schůzi zahájil Paleček,Karel Nigrín (přesdeda).K 231 byla jediná organizace,kde nebyli komunisté.Organizace byla sledována a hlídána složkami Stb jako kontrarevoluční síla, prodvratná činnost antisociální politická organizace.
V archívu Národního muzea je uloženo prohlášení K 231 z 4.6.1968.
"Spojuje včerejší úděl a denní úkoly,nehodláme z našeho různorodého společenství zakládat politickou stranu a vytvářet p a r a d o x - stranu sestavenou z udavačů, policie a soudů.
K 231 začalo budovat organizaci,zaslalo do všech krajů a okresů propagramové a organizační cíle a strukturu členstva.Hlavním úkolem se stalo soudní,občanské a sociální rehabilitace bývalých politických věznů.Činnost "KÁČKA" byla funkce dokumentační a svépomocná.K 231 disponoval regionálními pobočkami do nichž se přihlásilo 30.000 členů.V Brně se K 231 rozdělil a slovenští političtí vezni šli vlastní cestou.
Slovenský partner K 231 byl založen 7.4.1968 v bratislavském Domě lodníků,kde se sešlo okolo 600 bývalých politických věznů.Emil Vidra (předseda) Jozef Marko (místopředseda) činnost byla oficiálně zakázaná 1.10.1968.
Poslání a sdružení K -231.
Rehabilitací se rozumí odčinění křivd a poskytování náhrady hmotných škod,které byly členům způsobeny v období deformace na úseku trestního soudnictví(tzv.soudní rehabilitace) jednak v jejich občanském životě administrativními opatřeními či zásahy jimiž odsouzení po odpykání anebo prominutí trestu a příslušníci jejich rodin byli protiprávně omezováni ve svých občanských právech tzv.občanská a společenská rehabilitace.
MgA.Květoslava ŠAMAJOVÁ