Únor 2008

Vybroušené sebeprezentační osobnosti

28. února 2008 v 13:32 | MgA.Květoslava Šamajová
Takto se představil Evropský kariérní institut na tiskovce pro novináře.Vždy,když zájemce,který chtěl profesně změnit svoji pozici vyplnil testy EU,poprvé při zahájení 3/4 hodiny,pak nakonec opět 3/4 hodiny, a vyšel sebvevědomý vítěz,který byl schpen si vybrat nový jžob.EU nemá na to měřítko a tak i my buď chceme změnit pozici nebo setrváváme ve stereotypech a zaběhaných kolejích.Jedno je ale nové.Motivace je pro dva druhy lidí. Test zjistí,vaše slabé stránky jako člověka,a silné stránky jako člověka, a vždy je to o tom,že i ta slabá je taky užitečná,jde o to v jaké profesi. .Pokud jste člověk pro týmovou práci a znáte deadline nebo jste člověk,hyperaktivní,který musí měnit polohu při práci každých 15 minut a a mít již práci dynamickou a vytvořenou,nebo jste člověk,který musí mít klid na práci. Výsledek je portfolio: Jsem pro pestrou dynamickou práci,jsem schopen pracovat v týmu a v termínech.
Ve finále získáte o sobě obraz ,jaký jste člověk,začnete o sobě více přemýšlet,a rozvíjet se,i když v zásadě neumíte vůbec nic.Je to o tom,co chci a co můžu nabídnout.
Pak nám dali fafe a dobrý štůdl s medem a ořechama,ovoce a tak jsem si to užívala a taky jsem vám to i napsala.Jděte na to a zjistěte si ,jaký doopravdy jste!
Upřímně vaše.
MgA.Květoslava Šamajová

Foršpán a labutěnka II.

25. února 2008 v 14:30 | MgA.Květoslava Šamajová
Kočička Ester mě neselhala.V úboru krotitelky tygrů ,či lvů,a příhodného bičíku,zvládla lehce mužskou populaci - s dykcí-jí vlastní.Neřekla bych,že je feministka.Ale chlapi se jí bojí,pro její zlý jazýček.Pohled do kuchyně nominovaných,asi bude nejzajímavější,z hlediska potenciálních scénářů,na které je dostatek milionů.Tudíž je zaděláno na realizaci scénářů,vznik a projekty.Pak jsou již Vary.Posledně jsem to ani nedopsala,ani neučetla, ani neopravila, a ulítlo to do éteru,což se tady často stává.Zhlédla jsem 8 knoflíčků na uniformě,zhlédla jsem 8 knoflíčků na rukávech,zhlédla jsem i foršpány,a také labutěnky.Prostě úbor byl nad vší fantazii.Překonala všechny manekýnky světa ta naše Éster.A měla i ášamový šmrnc!Kam by se hrabali chlapi světa nad ní,byť by byli na pódiu, byť by byli v obraze.Určitě by se tam vykecávali a pochlebovali si svoje kariéry.
Éster šla přímo k cíli!
Také doufám, po zhlédnutí dokumentu Pepíčka Císařovského o tajích z kuchyně krátkého filmu a manýrech Kamila Pixy,že je již zaděláno i na České lvi z oblasti dokumentů.Pepíčkův je jeden z nich,zhlédla jsem ho ve dvě v noci,bohužel mě ulítl začátek a neznám jméno jeho titulu.
Foršpán a labutěnka nemá chybu.

Klaus vyhrál mocí a Švejnar u upřímných srdcí

25. února 2008 v 14:15 | MgA.Květoslava Šamajová
Chtěla jsem a fandila jsem Švejnarovi.Amerika je křesťanská a věřila jsem jeho upřímnému srdci,které chtělo nám pomoci.Je nás mnoho poškozených,mnoho,kteří nedostali vůbec prostor k seberealizaci po pádu totality a demokracie jim vzali i byty,ač nebyli alkoholici.Mnozí mě nevěřili,dokud nebyla zveřejněna reportář dne 28.1.v reportérech ČT o krádeži mého bytu.A to mohli reportéři v 7 minutách říci jeden příběh a bylo to na několik příběhů.Věřila jsem,že pan Švejnar si získá srdce lidí nejenom pro otevřený přístup k nám,ale i proto,že byl ochoten pracovat pro druhé.Co je totiž politika?Služba pro druhé.Politici si to píši jako hesla,ale když přijde na krájení chleba,tak se od vás odvrátí!
Švejnarovi věřím,že by pomohl.
Havel ani Klaus nepomáhali.Jim chutnala moc, a my jsme byli plebs.Vzpomínám,když mě sebrali byt, a dali do té díry,kde jsem,všichni se ode mě odvrátili.Nikdo mě ani nenabídl postel na 3 noci,abych se z toho šoku vzpamatovala.Lezla jsem tam po čtyrech dva měsíce,nesvítila,bylo mě zima, a měla jsem hlad.Všichni co mě potkávali strkali hlavu do kabátu nebo se dívali jinam.
Nikomu nevolám,pokud nemusím, a bojuji o svá práva.Nevzdávám to.
Soudy špatně rozhodly,právo je na mojí straně.S pomocí Švejnarovou,by to bylo rychlejší.Je to dost smutné,ale je to tak.I když nevyhrál mocí ,tak rozhodně vyhrál u upřímných srdcí.
Líbí se mi jeho urostlá postva,která je vzpřímená,sošná a která se nepodbízí.
Věřím mu a fandím mu,i když mě nezná.U mě to ale vyhrál Švejnar,je v mém srdci, i když o tom neví.

Cena kamery Tajnosti od Alis Nellis

25. února 2008 v 12:55 | MgA.Květoslava Šamajová
Šlo o pocitový ženský film s Ivou Bittovou.Snímek sleduje dějovou linii čtyřiadvaceti hodin napříč generacemi přes vnitřní svět ženy kolem padesátky,která nemá síly si nechat dítě a vychovat je,i když by bylo nejenom pro utužení manželského vztahu,ale také štěstím pro pozdní rozbitý vztah v manželství..Nellis nám otvírá svět nevěry,svět násilí,a svět nedůvěry.Mladí si myslí o starší generaci,že je zdrogovaná, a starší generace o mladých,že fetuje. Nedostatek důvěry,nedůstatek svobody v nich samých je svazuje ,že jeden není schopný dostudovat klavír,jiná zase vychovat dítě,jiný si vytváří pletky s vlastní sekretářkou.Závěr sice oba nevěrné manžely sbližuje,že se pozvou na jídlo z pytlíku,kde snad je večere pro oba dva,a dokonce se najdou ve starém bytě,i když si pořídili nový,prostorný,kde by byli schopni vychovat několik dětí,pokud by nebyli sobci. Nellis obraz generace bez síly ,bez víry v sebe sama,bez motivace k životu,je zasazen do prostředí současné Prahy.Do tohoto prostředí "divadla,cikánů,byznysu"zasadila příběh TAJNOSTI z dnešních dnů.
Ivan Šalapeta dostal cenu za celoživotní dílo.
Barevné etudy mladého střihače Malého ocenili dokument z fAMU v režiijním debutu.

Foršpány a labutěnka

15. února 2008 v 13:46 | MgA.Květoslava Šamajová
KOčička Estér mě neselhala v úboru krotitelky tygrů a lvů,a příhodného bičíku,zvládala lehce mužskou populaci- s dykcíí-jí vlastní.Neřekla bych,že je feministka.Ale chlapi se jí bojí,pro její zlý jazýček. Nominační kolo jí nominuje, a je před námi a před námi udílení cen.Pohled do kuchyně nominujících,bude asi nejzávažnější z hlediska potenciálních scínářů,na které je dostatek milionů od ministra kultury,tudíž je zaděláno na realizaci,vznik,a projekci na dalších Varech.Prsa Spáčilové jsem neviděla ,buď tam nebyla,nebo jsme usnula,nebo jsem přepla .Ne,že by mě to nebavilo,ale týdně mám nejméně jeden soud,to mě bere tvůrčí potenciál. Zadělala jsem si na trampoty,a ty musím dokončit.

Stát si vzal za dítě 2 miliony a neměl 5 tisíc na ZP

9. února 2008 v 17:27 | MgA.Květoslava Šamajová
Při posuzování invalidity si stát - MPSV- stanovil že poškozené dítě není ani plně ani částečně invalidní.Na toto dítě si vzal za jeho pobytů v dětských domovech dva miliony, šikana byla tam uvnitř , a nyní na něho nemá ani 5000,-Kč na znalecký posudek. Dnes již 21 letý chlapec nemůže být kuchařem,musí být někým s profesí v kanceláří,nesmí zvedat kýble brambor,jinak má umělý vývod. Posudkáři-70 leté internistky neshledaly chlapce invadní,ani nezjistili,že má adhesní ileus,jelikož byly internistky. Aby totiž mu nemusely přiznat invalidní důchod,tak místo chirurga, přijde internista a ten napíše,že nemá adhesní ileus,ale srůsty pobřišnice.Prominte,jsem magistr umění,ale to mohu ten posudek napsat sama.Srůsty pobřisnice,totiž nejsou ani,ani.Je to jen blanka co drží soustavu střev.Soud to odložil na neurčito.Již půl roku studuje chlapec veřejnoprávní školu,od státu má pouze 1400 měsíčně, a nyní budeme na neurčito čekat na další klimaktérky,které mají zjistit,jestli chlapec,který při zvednutí těžkých předmětů by mohl mít umělý vývod a zda je vůbec invalidní.Zatím nejste. Až zvedne kýbl a bude invalidní s umělým vývodem-bude pozdě paní klimemaktérkou.Hlavně,že máte důchod,vedlejšák, a ještě kupodivu umíte státu šetřit peníze.Kam a kdo shrábl ty dva miliony,když nám posílali jenom 270.-kč měsíčně z 270.000,-kč ročně.

Adhezní ileus

6. února 2008 v 14:50 | MgA.Květoslava Šamajová
Tak máme za sebou zase jeden soud o plnou invaliditu Jaroslava,o němž, totalitní znalci ve věku 81 let-posudkář PSSZ, a 70 leté internistky MPSV potvrdili,zase že není ani-ani.Což je míněno,ani plně ani částečně invalidní. Víte proč? Prostě jenom napsali,že má srůsty pobřišnice.Jestli mě čte doktor,tak ví,že pobřišnice je blanka,která obepíná dutinu břišní.Ale ileus je neprůchodnost tenkého střeva.Jaroslav byl na to operován v 9 a opakovaně v 19 letech.Tudíž třetí zásah do břicha by byl umělý vývod.Nemocem máme předcháet. Jaroslav se tedy překvalifikovává na veřejnou ochranu práv.To by znamenalo navýšení o 20 bodů,které mu také nikdo nepřiznal pro výpadky v zákonech,nemůže být Jaroslav ANI-ANI ani plně ani částečně invalidní.Pro nás to znamená skočit z mostu inteligence,jelikož nás před 14 měsíci vystěhovali,nemůžeme brát pěstounské dávky, a institucionální šikana pokračuje.Soudkyně v Hybernské to rozsekla tak,že na můj požadavek,aby mladý soudní znalec z oboru chirurgie provedl přezkoumání,což bylo zamítnuto.Opakovaně půjde před komisi M P S V,kde budou internistky- ale z jiné sekce ve věku 70 let, a taky jiný posudkář ve věku 70 let,ale chirug.Vezmete-li že soudci mají džob do 70 let,posudkáři od 70 do 81 let, a tento mladý člověk potřebuje nejprve vystudovat, chránit si zdraví ,aby neměl umělý vývod, a aby mohl jednou si vybudovat rodinu.
Takže j s m e odloženi na neurčito.Jarioslav si chodí pro 1400 Kč sociální dávky na Praha 11,která nám vzala byt,kdysi ho odvezla do dětského domova, a já jako prateta jsem dokazovala,že budu o něho pečovat.Nejprve musel být 3 roky v dětských zařízeních a pak mě byl předán nahý z Čeladné, dětského domova.
Za námi je 34 soudů v civilním řízení ve Frýdku-Místku a ještě to není skončené, je smutné,že politici mají na mejdany,soudy jsou pro ně,ale když stojí před soudem mladý člověk,kterého poškodil táta stát,tak ho pošlou zase- aby posudek přezkoumalo zřízení táta stát,nikoliv nestranný soudní znalec.
Uvidíme.Necháme to v božích rukou.Co ale bude JAROSLAV JÍSTI,NEŽ HO BUDE NĚKDO BRÁT NA VĚDOMÍ NEVÍME.ZATÍM ŽIJE Z TOHO, CO MU JSEM SCHOPNA NAKOUPIT Z JENDOHO STAROBVNÍHO DŮCHODU,COŽ PRO NÁS JE MÁLO Z JEDNOHO ŽENSKÉHO DŮCHODU.
Ale to soudy,sociálky, Nečase nezajímá, ani Topolánka:nebudou do soudů vstupovat.Každý si musí anjít práci.Takže se smrtelným onemocnněím by musel chodit v noci na brigády,aby ráno spla ve škole,ale vydělal si an jídlo,jelikož nebyl shledán ani-ani totalitními posudkáři a nakonec byl i soud v Hybernské šetřílek na mladém chlapci,jelikož prý soudy nemají na soudní znalce z oboru chirugie.
Tak toho bylo pro dnešek dost.

JSEM PRO JANA !

5. února 2008 v 13:06 | MgA.Květoslava Šamajová
Jsem pro Jana,řekla jeho manželka.Já se k ní stavím po bok.Patřím ke generaci,která tady vystudovala vysokou školu, a byla v 49 letech stará.Pak až do důchodu nenašla práci v oboru.Pak jsem ze slušnosti nehodila matku do popelnice ,dokonce se ujala dítěte z dětského domova(nebyl to můj syn ale prasynovec) a nakonec vzali i mě byt.
Když jsem žádala o odškodnění po tátovi,který byl politický vězeň z 50.let ,tak jsem neměla na ně nárok.Byla jsem dcera.
Takže jsem měla nárok jenom -aby na mě řvala StB v mých 13 letech a byla u soudu s estébáka od 9-19 let,kdy mě zavřeli otce.
Kdo by to unesl.Člověk vydrží víc než zvíře : vzali nám byt,dali nás do azylu a nebytovky,nemáme nyní s dítětem pěstounské dávky : nežijeme společně, a žijeme hůže než cikáni.
Doufám,že nám JAN pomůže,je nás tady již půl milionu na hranici chudoby.A to nejsme alkoholici ani si nepícháme heroin,či šňupáme konopí.
Zítra se tam dostaneš i ty,pokud je ti skoro 50!
Věřím a stavím se po bok J A N O V I.
Již jsem napsala dva texty, a vždy byl zcenzurován ,doufám, že tento pojde.
MgA. Květoslava Šamajová

CENY ÓČKA

5. února 2008 v 12:26 | MgA.Květoslava Šamajová
Pořadatelé na gala koncertu řekli,ceny budou na internetu.Tak to také říkám já vám.Nemá cenu vyjíždět internetový text.Spíše vám řeknu jaké to bylo v T -Mobile Aréna dne 1.2.2008: CENY ÓČKA.Začalo to v 19,00 hodin a utíkala jsem před půlnocí na metro,abych to stihla. Vystupovali: Elán, Vypsaná fixa, Horkýže slíže, Petr Kolář, Gaia, Mesiah, Gipsy.cz a další.A jaké to bylo. Inu,takové,jako když jste byli mladí.Chcete se smát,tančit,vrtět zadnicí,bok na bok,otočit a zase na bok.V hale sálu byla resonance tak silná,že mě vypudili do areálu pro VIP.Tam to bylo polstrované,na parketu se to nedalo.I tak jsem doma tu část na parketu odžila s urologickým čajem.Nebot ty sedadla byla kovová a zábla mě prdel.Probírali jsme s kolegyní posledních 20 let,co se dařilo a nedařilo.Takto jsme vydržely až do času,kdy začaly nosit koláčky,sýry,chlebíčky,paštičky a různé ovoce.Koláčky já tuze moc ráda,a tak mě to nedalo,abych si nezavzpomínala na dětství.Ty mě vždy dělala babička.Kolegyně si zase vzala nedojezenou paštičku pro Césara,aby mu nebylo smutno,že na něho nemyslela.Je lo starý lovecký pes.Má ho ,když je na chalupě,aby se nemusela bát zlých lidí.Pokud je tady 10.000 estébáckých policajtů na vyhazov,tak je koho se bát.Kde je náš Gándhí? Bude to Jan ? Asi ano,neboť Klaus to rozhodně nebude! On bydlí na Hradě, a má k nám v podzámčí daleko. Na dopisy stěžovatelů vždy píše- málo jste se starali.Inu,každý není v politice a má byty zadarmo.Taky bych se ráda někdy pořádně ohřála v teplém suchém bytě,a ne na koncertě,když vběhnu do areálu VIP. Začímá mě děsit,že je tady půl milionu lidí na hranici chudoby.Jak jsme se k tomu dostali,když jsme měli všichni za totáče rozdrbané paneláky,každý 3 + 1, 3+KK, 2+1, 1+1.Nnyí jsou mezi námi ty lepší,co mají vily za miliony, a dívají se na nás s vršku.Jedině korupcí máte co nabídnout.Pokud máte práci v politice,tak máte co nabídnout, kantina je levná,byty státní jsou za hubičku, a ještě vám vybude plat na dvě manželky.
My s dítětem musíme platit azyl a nebytovku,ukradli nám 3 + KK,67 metrů čtreverčných, do roku 2014 se mělo položit 200.000 Kč a byt měl tržní hodnotu 2,5 milionu.
Kdo dovolil krádež? MARTA ŠORFOVÁ starostka Praha 11, a proč je hájená?
Byla sekterářka Občanského fóra za Klause,. což Policie ČR a-a odložila.
Díky za slyšení.
MgA.Květoslava ŠAMAJOVÁ