Leden 2008

SÏŇ SLÁVY Z DLAŽDIC

31. ledna 2008 v 11:25 | MgA.Květoslava Šamajová
Tiskovka Českého lva konaná dne 29.1.2008 v mramorovém sále Lucerny prozradila nové finesy a strategie.Dlaždice nejsou stopy,ani rty,ani ruce holywoodských hvězd,ale tituly vítězných patnácti ročníků českých lvů a jmen slavných nominovaných.
Tak se ně se budeme těšit,právě se vyrábějí. Co je také nové,že budeme nominovat v příštím roce dokumentární filmy,ale musí se jich sejít nejméně 10,aby k nominaci došlo.
Takže, kromě 15 dlaždic s nejlepšími filmy,nadějí,že se najde 10 statečných a vyrobí 10 dobrých nominovaných dokumentů se máme ještě možnost těšit na Ester Kočičkovou,která si pozvala na nominační večer 9.února 2008 jenom chlapy na pódium,protože chce dokázat,že její vnady nemají konkurenci.My to uvidíme a posoudíme dne 9.2.2008 na ČT2 ,přenos z Lucerny.
Hlavní tzv.gala večer,má opětovně JAROSLAV DUŠEK,přenos bude 1.3.2008,na ČT1.Zde nebylo nic prozrazeno.Nevíme jestli si také bude Dušek zvát jenom mužské hrdiny na pódium,nebylo nic prozrazeno, jenom to,že to není míněno,že by lidé ze sálu se vrhli na pódium a lidé z pódia se vrhli do sálu.Toto vám musí zatím stačit.
Scénář je zatím splozen v duchu,nikoliv na papíře.To,že tam budou jenon chlapi lichotí ženám,neb můžeme odhalit krajiny a hloubky jejich duší,.
Vytipované filmy jsou:
4 měsíce 3 týdny 2 dny ( 120 + 21 + 2) Formanovy Goyovy přízraky Norský Kurz negativního myšlení
Domácí mají 3 tipy: Vratné lahve,...a bude hůř, Tajnosti
Cena sazky byla sledována v linii tajně, a porota měla pouze tittuly bez autotsrví.Do užšího kola se tedy dostalo 5 titulů,celkově 12.
Kočička Ester nám představila znělku,zkoušku ohněm,které se musí každý nominovaný podrobit.
Sponzoři.Ranault jsou u toho poosmé,a po šestadvacáté v Cannes,mě potěšilo,že mě daly do sáčku obal Renault červený a uvnitř byly bílé křídové listy,což mě potěšilo,budu si malovat KALIGRAFII.
Státní lesy se také pochlubily,že sponzorují kulturu proto,že každý film se natáčí v lesích.Palace Cinemas zahájilo partnerství od roku 2000 do 2008.
A naše filmová novinářřka Spáčilová snad bude připuštěna na podium,pokud nemá větší vnady než Ester,nevím,nikdy jsem je neviděla vedle sebe.
Takže,nové jsou dlažby,baby nesmí na podium,chlapi mají svoje vnitří duchy, a makejte na dokumentech,ať je na co koukat v příštím roce.
Howkh!

MONSOON WEDDING

31. ledna 2008 v 10:59 | MgA.Květoslava Šamajová
Z tutlu samého,lze přeložit indický film režisérky MIRY NAIR,jako Svatba v monzúnu,nebo Monzunová svatba.Překad filmu BOUŘLIVÁ SVATBA neodpovídá tomu,co měla na mysli pokroková indická režisérka Mira Nair,žijící v Americe.Kdo byl v Indii,Thajsku a podobně,ví,že když je monzum,dělají se děti.Prakticky je kontinent odřezaný od světa.Náhle se zatmí,nebe se začerní, a lijáky na vás padají odevšad.Mirza Narir je první režisérkou,která odtabuizovala POLIBEK na plátně. De facto tzv.bollywood vznikl proto,že filmová Indie nesměla ukázat polibek na plátně.Ani sex.Vždy se ukázala rozmazaná tečka na čele, a bylo už po tom.Mirza Nair si vzala na mušku indickou svatbu a zasadila ji do kontextu monzunových deštů.Kdo byl v Indii ví,že malá svatba je 700 hostů,velká svatba je 7000 hostů.Pokud se rodině narodí dcery,musí rodiče začít spořit na svatby dcer,ihned po jejich narození.Jih Indie to řeší po svém.Pokud se narodí dcery,utrácejí je,pokud se narodí chlapci,jsou vítaní.Rituál jihu přináší další mysterie.Na vesnici je dívka deflorována brahmánem, a musí se jí narodit ze vztahu syn,ten ji pak bude v dospělosti živit.Jinak je jakousi bůžkyní domácnosti.Nesmí mít již nikdy pohlavní styk a je udržována v celibátu do konce života.Mirza Nair všechy tyto tradice a mýty v tomto filmu pobořila. nejenom,že ukázala polibek, ale přímo se na něj zaměřila.Takže odhalila i strýčka,který již u dvou generací dává svůj jazýček malým holkám do úst,což se provalí na sedánku žen před svatebním cerenominálem.U nás bychom řekli pefofil.Otec nevěsty nejprve svoji zneužitou neteř prosí,aby se k hostu chovala slušně a zapomněla na své traumatické dětství,ale nekonec se jako emacipovaný Ind neteře zastane a pedofilního hosta vyhostí.Také nevěsta se svému ženichovi svěří,že měla styk před svatbou.To není v Indii myslitelné.Svatby se dohazují.Celkem tři ženichové jsou představeni a pokud vytipovaní souhlasí se sňatkem,¨na svatbu je zaděláno.Nevěsta pláče,že ji ženich hrubě odbyl,ale nakonec i on je schopen přiznat,že měl před svatbou sexuální styk. V závěru jí říká:"Myslím,že nám to vyjde." Myslím si,že tento film ,kiterý byl na dvojce,měl být uveden s objasněním,v čem byla Mira Nair pokroková a co byla schopna ukázat na nové tváří Indie.Možná ještě jedno,že šlo o svatbu rodiny padžábské,což jste mohli vystopavat z oděvů,které mají 3/4 šaty překryté kalhoty,móda je slušivá v každém věku a působivě mladistvá.Nepromokavá plachta pro hosty nesměla být bílá,neb bílá je pohřeb,smrt,naopak červená je svatba,zelená je naděje atd.Příběh je zasazen do Dillí a v závěrečných titulcích jsem se ještě dočetla,.že režisérka točila v 40 lokalitách a film natočila za 30 dní.Metráž filmu byla 105 minut.Film bez reklam byl uveden od 20,25 hodin do 22,15 na dvojce.
MgA.Květoslava Šamajová, absolventka fAMU,oboru filmologie(filmové historie)

Český lev popatnácté

29. ledna 2008 v 13:02 | MgA.Květoslava Šamajová
Ulítlo do éteru,škoda,ale napíši znovu.

O statečném Rámovi,věrné Sítě a opičákovi Hanumánovi

28. ledna 2008 v 12:47 | MgA.Květoslava Šamajová
Na Republic Day of INDIA jsem viděla ráno v neděli 26.1.příběh opičího krále Hanumáma,který je prolínán příběhem skotského Toma,který se vrací do Indie,za svojí indickou přítelkyní,kterou opustil když byl dítětem.Příběh se rozvíjí na pozadí kradení unikátních skalních památek,lásky z mládí mladého Toma k indické přítelekyni, a také moudrosti skalního opičího krále.Ten žije s skalním jeskyním svatým mužem.
Příběh byl reprízou,ani nevím,jestli ho televize vysílala při příležitosti nezávislosti Indie,chytila jsem to od poloviny.Nemám na domě ani vysílač,a tak veškerý příjem je čb, a ještě zrnitý,nicméne jsem si uvědomila jiný příběh,o Hanumánovi,který je známý nejenom v Indii,ale i na Jávě,Barmě,Indonésie.Je známý jako Rámajána.
Příběh krále Rámy,kterému unesli manželku Sítu, a 14 let ji hledal ,protože mu ji unesl zlý démon Rávana.V Rámajámě ještě vystupuje Šuka,zvěd,který Sítě nalhává,že Ráma je již dávno mrtev.Síta žije na Lance a mezi ní a Rámou je velká vodní plocha.Každý si může dosadit,že LANKA je ŠRI LANKA, a podle Rámajámy,ji opičí Hanumám svým mohutným ocasem a skokem bezúhoně vrátil Rámovi zpět do Indie.Ale zase tak jednoduché to nebylo ,ani v mytologii. Hanumám byl synem krásné víly,nebeské, která sestoupila na zem, a do ní se zamiloval bůh větru .Hanumám -byl to chytrý opičák,který byl synem boha větru a matky nebeské víly.Má tedy také rychlost a sílu vichřice.
Rámajáma vtělila do eposu o Rámovi a Sítě sílu dobra a zla,vítězství spravdlnosti nad zlem a křivdami,a splnění tužeb v dokonalém světe.I bojovník za samostanost Indie Mahátma Gándhí inicioval u prostých vesničanů,aby vytvořili společně království Rámovo.To je dokonce v eposu napsáno ve 40.000 verších.
Tento příběh je starý dva tisíce let.Přivezla jsem si z Indie také obrázek Hanumáma v pojetí madhubani,malůvky z vesnice Mithily.Je namalován prostou venkovskou ženou,ale Hanumám je tam ztělesněn tak líbezně,že byl dokonce můj Hanumán i na výstavě.
Hanumám je tedy patronem sportovců,jelikož vyskočí výš,než doletí kterýkoliv pták. Co si vezme do hlavy tak udělá,ale když chtěl skočit na měsíc,tak ho bůh hromu vrátil zpět na zem.Tak mu raději zdvonásobili sílu,a drželi nad ním ochranu.
Ochránil Sítu od zlého démona Rávany , a zvěda Šuka. Síta se musí se podrobit hranici ohně,jestli byla věrná Rámovi 14 let,a oheň vydá svědectví ,že mu nebyla nevěrná ani myšlenkou,ani neztratila lásku k Rámovi. Ráma se vrací ze zajetí za 14 let zpět na trům, se Sítou a Hanumánem opičím králem.Tato leganda je známá jak na Lance,tak v Indii,Jávě,Thajsku a Barmě.Posel Hanumám posílá věrné Sítě prsten a Síta Rámovi jehlici z vlasů.Tyto prvky můžete vidět do 10.2.na výstavě Žena ve výtvarném pojetí pozemská i nebeská v indických miniaturách

CHAK DE! Do toho INDIE!

28. ledna 2008 v 11:58 | MgA.Květoslava Šamajová
U příležitosti nezávilosti Indie jsem viděla indický hindi movie DO TOHO INDIE.Nebyl to žádný bolywood,jak jsem byla pozvaná na projekci s novým velvyslancem Indie,ale moderní příběh z Dillí,o tom,jak pákistánský rozhodčí sestaví dívčí tým,který se nakonec stane vítězem ve světovém utkání s předními hokejovými hráčkami.Na začátku příběhu je KABIR KHAN označen jako velezrádce,kope totiž za Indii a je Pákistáncem.O 7 let později si spraví reputaci,jelikož byl schopen sestavit tým dívek z celé Indie,která je svazová a má celkem 22 států.Kabir je mladý mudřec a nejenom sportovec.Mladý dívčí hokejový tým stmelí,až když se střetnou v restauraci s chlapskými výtržníky,když jsou poraženi od Australanek.Dívky pochopí,že týmem je míněna soudržnost a pokora a vzájemná úcta jeden k druhému.Kabir je nakonec vychová o nejenom ke sportovnímu vítězství,ale i jako absolutní světovou špičku v hokeji.Jeho metody jsou jednoduché. Mlčením.Je to typicky indické -nenásilné.Je pravda,že film je již natočen modernímu prostředky,neopustí prakticky trávník diliíského hřistě,ale je zároveň i lákadlem sportovních střetů na mezinárodních hřistích světa: jižní Afriky,Austrálie,Sudánu atd.Prakticky až do tohoto filmu jsem neznala,že světový hokejový ženský tým existuje,jelikož jsem byla naposledy v Indii již v roce 1988-89.Tam v tu dobu byly ještě velké holywoodské plakáty,a o tom,že bych kdy viděla takovýto moderní film pro tínedžry jsem nikdy neuvažovala.Tady se spojil prvek pákistánský s prvkem hindustábským nenásilně, a propojil vlastně prvky nezávilosti Indiie,za kterou bojoval i Gándhí.

Mahátma Gándí

28. ledna 2008 v 11:42 | MgA.Květoslava Šamajová
Velký duch Mahátma Gándhí byl zastřelen dne 30.ledna 1948.Bojoval za nenásilí-ahínsu.Teprve za dva roky po jeho smrti získala Indie nezávilost. REPUBLIC DAY OF INDIA se slaví ode dne 26.ledna 1950.Indie oslavila tedy 58.výročí nezávislosti.
Mlčení je někdy výmluvnější než mluvení .Neubližování je prvním článkem mé víry.Současně však i posledním.
Mýlit se je lidské.Omyl přiznat a snažit se ho napravit je přímo hrdinské.
Celý můj život,celé to mé trvání na pravdě mě naučilo vážit si krásy kompromisu.Lidský život je řadou kompromisů a není snadné dosáhnout vždy v praxi toho,co jsme shledali pravdou v teorii .Některé z principů jsou však věčné a nepřipouštějí kompromisů.Chceme-li je uskutečnit,musíme však být připraveni obětovat za ně i život.
Život je nad všechna umění.Řekl bych dokonce,že kdo se ve svém životě nejvíc přiblíží dokonalosti,je největším umělcem.
Pravda přebývá v každém lidském srdci a člověk ji tam musí hledat a nechat se jí vést,když ji konečně nahlédl. Nemá však právo nutit druhého,aby jednal jen z hlediska jeho vlastné pravdy.
Jsem přesvědčen,že tam,kde je volba mezi zbabělostí a násilím, doporučoval bych násilí.
Skutečná krása koneckonců pramení z čistoty srdce.Má-li být uměním,musí umět konejšit.Chci,aby literatura a umění promlouvaly k milionům.

Žena ve výtvarném pojetí pozemská i nebeská

25. ledna 2008 v 15:10 | MgA.Květoslava Šamajová
Napříč tradičním zobrazením metodou ztraceného vosku,batikováním,kalamkáry,mughalskými miniatury,hlínou,domácím dekorativním uměním i šparkařstvím je nalněna výstava o indické ženě nebeské i pozemské.Samozřejmě,že jde o indickou mythologii.Jak jinak.Máme zde indické miniatury Rádky a Krišny, Šivy,Ganéše a Parvati,máme zde pohled na to,jak se indická žena zdobí šperky,a to jak hindustánská,tak i islámská.Máme zde vystaveny i líbezné miniatury z doby Velkých Mughalů.
Kdo byla Rádka, a kdo Krišna.Rádha byla sličná pastýřka, do které se zamiloval modrý bůh Krišna,který se zhmotnil a přišel na zem.Nebesky patří do trimurtí:Višnu,Šiva, Brahma. Pokaždé,když se Krišna pomiloval s Rádkou,tak se rozmnožil.Proto je i svatba v Indii prezerntována tak,že se ložní prádlo nesmí došít, jinak by se manželský svazek rozpadl.
Pokud jde o další milostnou dvojici, či trojici,tak Šiva se s Parvati milovali tak dlouho,až se nebesa natřásala, a létaly hromy a blesky. Když se zrodil malý Ganéša a zlobil,tak mu Šiva uštědřil otcovskou facku,až mu uléta hlava.Parvati zavelela,jdi na zem, a popadni první hlavu,kterou potkáš.''Siva potkal slona, a tak Ganéša je syn s chobotí hlavou a je patronem prosperity.
Bůh Ganéša má v Indii mnoho chrámů a je vážen.
Daleko uchvatnější jsou na výstavě další a další miniatury věnované také hudebním motivům,toto pojetí je vyobrazeno na čtvrcových miniaturách a jsou velmi slavná.Ještě mnoho jiných a vzácných miniatur zde až do 10.2.můžete u Lobkowiczů shlédnout a určitě zde najdete zalíbení a dobrou náladu.
Věřím tomu.

Čtvrtkův kontejner

9. ledna 2008 v 16:59 | MgA.Květoslava Šamajová
Szamszek má předky Maďary.Tudíž je logické,že je Slovák.Pokud by měli,co ho odchytli
e m a p a t i i ,kterou neměli,tak ho nedohnali ke skoku z 2.patra. Z jejich otázek mu hučelo v hlavě,je zcela normální a netrpí žádnou psychózou,aby zapomněl na léta utrpení,pil.Je chlap,co měl dělat v podzemí s krysama.Prostě pil.Kdo dnes nepije i politici,a ze všeho se vysekali,i z přejetých lidí.Szamzseli je nyní ma tom tak,jako političtí vězni v 50.letech,nyní si musí vydělávat na nucený pobyt v psychiatrické léčebně,ačkoliv je zcela zdráv.Tam jde každý,kdo po pravdě vysvětluje ,jak se měl sociálně za posledních 10 let.Nikdo mu nevěří,a tak ho umístili na psychinu,útěky mají všichni šikanovaní,vemte si dítě z dětského domova,umyjte ho,nasyťte ho a uteče vám.Pak se k vám zase vrátí,dali jste mu domov,bezpečí a zázemí a lásku.Pohladili jste ho,tak se vrátí,ale Szamszeka naposled kdy ho někdo pohladil? Pohladili ho v Bohnicích?Ne,napíchali ho injekcemi a práškami, a řekli mu,bezdomovci,za pobyt zaplatí denně více než 1000,-Kč,z toho by se opravdu jeden zbláznil!
Tak Szamszeku,přeji ti,abys potkal dobrou ženu,která tě omyje,namastí olivovým olejem, promaže ti stresy na chodidlech a dá ti teplou polévku, a pohladí tě: a pak budeš zdráv!

Sexy mozek

9. ledna 2008 v 16:44 | MgA.Květoslava Šamajová
Sémanticky to ovšem znamená orální sex,nevím jestli je krásná Petruša s křivým nosem tak hloupá,nebo tak dokonalá,ale inzeruje do médií to co píši v předchozím řádku.Stálo ji za to si vzít i sexy mozek,stála se páničkou papaláše,ale proč ho pomlouvat?Její puchýře svědčí o tom,že v životě nežehlila košili,ani sobě ani chlapovi.Kolik překladatelek a úpravkyň textu se živilo za 150.-Kč až 80.-Kč za stránku A4.Petruška prý za miliony.Pokud tedy překládala sexy mozkům ,tak má miliony. Pokud jsem dělala úpravu textů dětských v televizi tak to bylo vždy za 80.-kč za stránku A4.Byly doby,kdy to ještě mnozí neuměly,tak šlo vydělat za noc 8.000.-Kč za pornokazetu,ale to bych měla v hlavě samé šuky a mluvila bych jako kujva,pravda je,že bych si v té době papírově vyšukala na dům,jenže mě i za bílého dne ukradli to jediné co jsem měla- střechu nad hlavou.Práci jsme nevzala,šla o mě pověst,že dělám umění.Když vezmu Zuzanu,tak ta je či byla také překladatelka a na toaletních papírech vydělala miliony,prý v nadaci se to měří na kilometry toaletního papíru.Nevím,ale když vyšla Reportáž psaná na oprátce za 199,-Kč,tak tam Julek píše také na záchodový papír, a dostal za to oprátku.A když si vezmete dnešek,kolik důchodců dnes nemá ani na toaletní papír.
Sexy mozek jsem v životě žádný nepotkala,ale také nemám i s křivým nosem takovou popularitu jako Petruša.

Migréna miluje neděli

7. ledna 2008 v 19:41 | MgA.Květoslava Šamajová
Článek jsem napsala a neprošel.Tak vám ho píši znovu a krátce.Svátků bylo tolik,že si tělo nezvyklo.Fyzicky jsem zvyklá chodit k soudům,číst spisy.To lenošení,mě dostalo do polohy,že jsem měla nebývalou migrénu jakou nepamatuji 10 let.I když jsem si dala bonbonek a byla na Ladovi,pak na Indických obrázních,tak to nestačilo:tělo jede na rezervu dlouho.Mám nekonečné soudy proto,že advokát Judr.Lipták Tomáš  mě nechal vystěhovat z bytu, který byl slunný a teplý, s novými okenními rámy, a měl hodnotu dva a půl milionu. Nyní mám zdevastovanou dílnu, s dluhama po Tomáši Personovi, kterého Lipták obhajoval. Všichni mu šli na ruku. Jednak byl prokurátor na generální prokuratuře v letech 1958-1975. A nikod by nezpochybnoval,že by mohl lhát.  Směna není vyklizení, směna není vystěhování , násilně z privatizačního bytu do dílny s dluhama a směna má být dialog dohody. Nebylo nic. Také moje soudkyně Simona Pospíšilová nebyla vstřícná : na prvním stání vynesla rozsudek , druhý stupen to potvrdil,  nebylo dovolání a ustavní soud to odmítl, že nepřezkoumává obecní soudy. Dodatečně vyšlo najevo, že dcera Liptáka, soudkyně Podušková, je ve stejné budově na soudě,kde se odehrávval soud se mnou. spravedlnost nebyla žádná, a šlo o to, jak mi ukrást můj privatiační byt 3 1 KK. Lipták měl svoje známé na všech stupních soudů. byl nejenom prokurátor za totalitarimus,ale i byl vedouíc rehabilitací na GP ČSSR v roce 1991. Tím jsem se  stala  3 roky papírovým bezdomovcem. Když mě Lipták vyklidil z bytu slunného a v I.kategorii, nabídl umírající, chlapci po operaci paralytický ileus, a mě, učitelce, která měla k maturitě 120 dětí, jenom studenou ratejnu, bez elektřiny, bez PRE do mědi, bez venkovního okna, bez sporáku a s dluhy po jiném.   Žena nepřežije. Udělala jsem dobrý skutek: dosloužila jsem 3/4 roku umírající matce , která měla 81 let . Pomáhala dítěti z dětského domova, které chtělo být vzdělané a mít trochu lásky. Měl u mě pocit bezpečí, ten mu vzali a s ním i domov. Nejenom pro něho , ale i pro mě. Musíme znát jména těch,  co nám ublížili: starostka Marta Šorfová, nyní v zastupitelstvu MČ Praha 11-Jižní Město,  a starosta Ing.Pavel Horálek mě zažaloval, abych zaplatila dluhy po PERSONOVI, i když jsem tam nebydlela.. Migréna si vás vezme, kdy to nejméně očekáváte. Žena je tady v zemi ČR kýbl hoven a dítě kyblíček. Zvážíte-li bezdomovce od Čtvrtka, že našel v popelnici nemluvě a byl za to tátou státem perzekuován. Nenašel v celé Prahy nikoho , kdo má empatii.  O empatii k němu , který  musel žít jako zvířě ,  několik let. I já žiju hůře než cikán.  Nikdo mě již nevolá, nikdo mě nepotřebuje. Pokud někdo tak oběti, jak psát k soudu, ale nemám kamarádky. Nemám žádná ramena o koho se opřít, tento národ je národ posraných , kteří se stále před někým  bojí. Nikdo vám nepomůže, aby se nedostal do trablů sám. A tak tento národ se zakulaceným vředem, který nikdy nepraskne , si neseme do našeho života a kutálíme ho ještě před sebou jako hovnivála. Moje migréna byla tak veliká - jakou nepamatuji 10 let. Semlelo se mě toho víc na vánoce, soud co soud.  A ještě nějaká udání bez důvodná,  a nevyřešené věci.  Uvědomila jsem si jedno, jsem schopna vidět život druhých, ale sama nejsem prorokem.. Nechám to na Pánu, co mě dal do vínku tohoto roku, ale žít v zemi, kde na co sáhnete se to hemží jmény konfidentů v seznamech StB. Vy i po dvaceti letech musíte skousnout, kdo vám ublížil. Že jste de facto vypadli ze zaměstnání vy. Kdežto ti spolupracovníci StB  tam  zůstali. To je opravdu na migenu , která z vás dlouho nevymizí.

Taky už vám haraší?

4. ledna 2008 v 14:22 | MgA.Květoslava Šamajová
Čtu estébácké pisy z 50.let.Tak zv.svědci,často konfidenti museli napsat prohlášení,že plně pomlčí o tom, na co se během vyšetřování dotázali,co vypovídali,co uvedli nebo co se stalo známým.Pomlčí o tom před svými rodinami,tak i veškerými osobami.O své mlčenlivosti byli před orgánem řádně poučeni a bylo jim vysvěteleno,že kdyby své prohlášení jakýmkoliv způsobem porušili,že za to budou nejpřísněji potretsáni.Proto je dnes tolik mlčenlivých.I na mě řvali abych podepsala,a měla jsem práskat na radovou Prasadovou z Indické ambasády.,že jsem dělala Třetí svět.Dodnes není svazek neboli objekt ambasád odtajněn!Ambasády jsou stále tabu.Spolupráci jsem nepodepsala,ale také jsem z televize vypadla .Ti potrefení tam zůslali,a židli si pohlídali.Je pravda,že v noci mohu dobře spát,ale nejsem syta.A to již hodně dlouho. Přesto tak ráda vařím,nejsem syta proto,že již mám důchod, a jsem sama na něj a z toho živím kluka,kterému nepřiznali invalidní důchod, a je student.Udělala jsem humánní čin,a vzala jsem si ho- aby nebyl v dětském domově,ale to mě stálo byt a vystěhování.I mamince jsem dosloužila.Udělala ji krásný pohřeb se známými spolužačkami,kteří mě přisli k hrobu a když jsem ji nechala spálit, tak přišel i můj bývalý šéfredaktor z televize,moc mě to dojalo.Nikdy jsem se nebála,jako někteří, a spolupráci nepodepsala. Ale pravda, do Indie jsem již nikdy nejela.Ambasády jsou stále hlídané , a i já byla dříve, a jsem i nyní. Mám odposlech,nabourávání do e-mailů,taky bloků.Za totality mě dali pod parapet okenní zvukový odposlech.Za současna,mě dokonce žíkají,že mám vyčkat, a na druhé straně slyší tútání.Vyměnují kazetu.Dnes se může na vás napíchnout kdokoliv. Mám tolik soudů,že všichni potrefení se stále bojí, co stále v těch spisech studuji.Jednak studuji,jak s těmi vězni zacházeli a to proto,abych byla silná fyzicky, a pak čtu Bibli- abych byla silná duševně.A to je tak asi všechno.Nevím jestli je můj život smutný nebo veselý,dívám se na nebe, a dle toho poznávám- co se nyní děje.Dá se z toho hodně vyčíst.Doba,čas, i téhodny.

Jednání na Radě Praha 11

4. ledna 2008 v 13:54 | MgA.Květoslava Šamajová
Dnes jsem zažila jednání na TOMMI -bytová správa a na MĆ Praha 11.V úředních hodinách před soudním řízením,kdy včas neodpověděli do soudního spisu na výzvu,vás vyhazují,odmítají napsat kolik byla platba nájmu za léta 2003-2006.V různých bytech je za metr čtverečný různý nájem,ale kdo to respektuje- aby vám to vydali,když se soudíte o svůj byt zpětně.Člověk žasne, jak je možné v nějaké zemi jít jenom jednou na úřad a mít to hotové.V pondělí dávám podnět aby mě Rada na Praha 11 přidělila byt,který mě odcizila v korupčním řízení před 3 lety.Soudy,nekonečné soudy.'Žena tady nic nezmůže.Ne,že bych chtěla do politiky,abych měla nějaké renomé,nemusím ho mít,ale každý si z vás udělá vonuci.Vánoce jsem neměla již 2 roky, a po smrti mámy,před 3 lety,také ne.Chodila jsem denně do nemocnice,3/4 roku.Po smrti mámy, jsem byla tak akorát schopna jenom sedět v židli a kroutit hlavou,co je všechno u nás možné.Výkřiky mámy jsem slyšela dva roky, a její úzkosti se dostaly do mojí hrudi.Nikdo mě nepomohl,vystěhovali mě loni, a daly mě do zdevastovaného bytu-dílny,kde jsou dluhy, a nikdo se nestyděl.Také mě dosud nikdo nepomohl.Za totality se říkalo,když nemůžu pomoc,neubližujŤeď lidé svěsí hlavu a jsou s pohuplými koleny a hlavou svěšenou.Nemám byt,což je nejdůležitější, co musí člověk v životě mít.
Na Radnici kam dám požadavek je jenom ODS,2 hlasy z ČSSD,Šorfová je v zastupitelstvu,ta,která mě byt vzala,dala na mě žalobu, a nájmy byly zapleny.KOrupce byla odložena,nic nespáchala.Byt nemám.Nikdo to nechce přešetřit,nikdo se tím nechce bavit,nikdo nechce vydat žádný doklad.Z jednoho bytu máte nejméně 7 soudů.Již tak mám soudy s dítětem,která má již 21 let, a je za námi 34 soudů.
Bože,řekni,co mě ještě tady čeká.

Jak vést dialog s někým kdo dialog nevede?

3. ledna 2008 v 18:39 | MgA.Květoslava Šamajová
Byla jsme cenzurována opakovaně,když to mělo odejít tak těsně mě to někdo odebral a bylo napsáno,že "vypršel čas."