Šlápoty

1. října 2007 v 14:25 | MgA.Květoslava Šamajová |  Já a moje identita
Bůh je dokonalý ve třech.Pyramida nemá ještě závěrečný kámen.Na straně jedné se hovoří o 7 ctnostech : víra,síla ctnosti,poznání,sebeovládání,pobožnost,bratrská láska,láska Boží, Duch svatý; pokud byl první příchod v Panně, má být druhý ve znamení Leo,poznáme to,že na jedné straně polokoule budou ohně,na druhé povodně,ale i pak lidé neuvěří.Říká se,že když přeneseme mízu z meruňkového stromu do jabloně,tak jabloň ponese meruňky,míza z jabloně do meruňky nebude rodit jablka ale zase meruňky. Láska Boží je Ježíš Kristus ,on je Hlavou,nohy spočívají na základě víry pevně na zemi, neboli nohy se pohybují - pokud velí rozum.Světské žádosti oproti duchovním se rozlišují takto: peníze, úspěch, radovánky, jídlo a pití, žádosti.Sedm je číslo Božího dokončení .Neboli 3 = duchovní číslo Boží dokonalosti a 7 je číslo svědectví- Božího dokončení. Bible hovoří od Panny k Leo.Jestliže Bůh mluvil -vyšli.Sleduji cyklus biblických příběhů na ČT 2 vždy v sobotu,někdy se opozdním a zapnu TV později.Nemáme na stěše vysílač, takže jsem zrnitá,nemám barvu a mám to přetrhané.Nicméně biblické příběhy jsou napsané a natočené v roce 1995,v době,kdy tým tvůrců to vzali poctivě a spravdlivě podle Starého zákona a je radost se na to dívat.Moje předchozí úvahy tady vycházeli z toho natočeného,z poselství rozhovorů s misionáři,které jsem potkala kde všude, se kterými jsem dělala rozhovory ,z přečteného a taky z toho,že jsem již letitá žena,která vstřebala tisíciletou moudrost jihovýchodní Asie. Pokud tedy budeme sledovat pyramidu poznání, tak Panna je v září,květen začíná s vírou a lednem se končí láska.Žebříček poznání je víra,síla ctnosti,poznání,sebeovládání,pobožnost,bratrská láska,duch svatý,(prosinec)láska -leden.Evokovalo mě to při sledování biblických příběhů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co máte vy po svém otci?

Nic 27.3% (12)
50% genů 34.1% (15)
Ovlivnila mě výchova v jiný rodině 13.6% (6)
Vzdělával(a) jsem se na literatuře 25% (11)

Komentáře

1 samajova@volny.cz | E-mail | 17. května 2008 v 14:05 | Reagovat

Járo,dala jsem  ti základ slušnosti, dala jsem  ti zázemí domova, o to jsme přišly oba dva, a nyní budejeme od nuly.Moje geny jsou jiné, než tvoje, i když jsem  tě hodně naučila, jak v životě žít a přežít, dala jsem  ti jistotu, moudrost života,  klid a víru,  a věřím, že budeš mít jednou na čem stavět.Daly jsme ti jméno a máme tě rády.Moje máma již není,ale měla tě moc ráda, a drží nám v nebi palce.Jsme na to sami,já vím,nikdo nám nepomohl,já vím,ale zato budeš v životě statečnější, a tam kam náš ještě pošle Pán, se určitě dostaneme. Já tomu věřím.

Tvoje prateta Květa

2 samajova@volny.cz | E-mail | 17. května 2008 v 14:08 | Reagovat

Járo v článku šlápoty vypadla t r p ě l i v o st.Vidíš tu nemáš,a mě v tom říjnu při psaní vypadla.Ještě ,že jsem  na to náhodonou nakoukla,nebo jsem  ji tam měla připsat právě dnes.Ruka Páně je nevyzpitatelná.

Tvoje prateta Květa

3 samajova@volny.cz | E-mail | 17. května 2008 v 14:13 | Reagovat

Járo, nikdy jsme spolu nebyli na společné dovolené : nebylo na ni. Dříve jsem  musela taky hekticky shánět na dovolenou, ale byla jsem sama, tak to šlo, nyní na to nemáme, jsme dva. Jednou se nám to podaří, budeme na dovolené, jak se ti to jednou zdálo, a taky budeš bydlet, v tom podkroví, jak se ti zdálo a budeš mít taky počítač a note book,vidíš  zdálo se ti o dívce a potkal jsi Bianku, tak se to začíná naplňovat.

Babička se smála, a říkala, že se nám spolu všechno podaří.Moc toho nemáme, rozbili nám co mohli, rozestěhovali nás,ale víme kde se najít, a to je podstatné a důležité.

Tvoje prateta Květa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama